Справа № 344/5458/15-ц
Провадження № 2/344/2749/15
У Х В А Л А
17 квітня 2015 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Мелещенко Л.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 акціонерного товариства Пресмаш про зобовязання розірвати трудовий договір, зобовязання провести перевірку Територіальною Державною Інспекцією з питань праці в Івано-Франківській області, -
В С Т А Н О В И В:
15 квітня позивач звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 акціонерного товариства Пресмаш про зобовязання розірвати трудовий договір, зобовязання провести перевірку Територіальною Державною Інспекцією з питань праці в Івано-Франківській області.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем ставляться дві позовні вимоги:
1. зобовязання розірвати трудовий договір;
2. зобовязання провести перевірку Територіальною Державною Інспекцією з питань праці в Івано-Франківській області.
Суддя, ознайомившись з матеріалами позовної заяви, вважає, що за позовом в частині зобовязання провести перевірку Територіальною Державною Інспекцією з питань праці в Івано-Франківській області не може бути відкрито провадження у справі з наступних підстав.
Відповідно до ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.
Компетенцію судів щодо розгляду цивільних прав визначено статтею 15 Цивільного процесуального кодексу України. Зокрема суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин та інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Частинами 1 та 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Позивачем у позовній заяві зазначені вимоги до субєкта владних повноважень Територіальної Державної Інспекції з питань праці в Івано-Франківській області, а позовна вимога про зобовязання провести перевірку - є вимогою спору фізичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.
Отже, позивач звернувся до суду в порядку цивільного судочинства, хоча серед позовних вимог є вимога про вирішення публічно-правового спору, що розглядається в порядку адміністративного судочинства.
Згідно ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 2 ст. 122 Цивільного процесуального кодексу України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 122, 209-210, 292, 293 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в частині позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 акціонерного товариства Пресмаш про зобовязання провести перевірку Територіальною Державною Інспекцією з питань праці в Івано-Франківській області.
Розяснити позивачу, що повторне звернення до суду з таким самим цивільним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається, а також, що така відмова не позбавляє його права на судовий захист, і він може звернутися до відповідного адміністративного суду з цим самим позовом в порядку адміністративного судочинства України.
Ухвалу надіслати позивачеві.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Мелещенко Л.В.