Постанова № 4384938, 07.08.2009, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.08.2009
Номер справи
2а-3633/09/2370
Номер документу
4384938
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 серпня 2009 року справа № 2а-3633/09/2370

14 год. 20 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Холода Р.В.,

при секретарі - Шоколенко Т.М.,

за участю представника позивача ОСОБА_1. за довіреністю, відповідач - не з'явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,

ВСТАНОВИВ:

Черкаське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення 3213 грн. 64 коп. адміністративно-господарських санкцій за незайняті робочі місця інвалідами у 2008 році та 110 грн. 94 коп. пені за несвоєчасну сплату зазначених санкцій.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримала повністю, просила суд задовольнити його в повному обсязі та стягнути з відповідача на користь позивача заявлену суму адміністративно-господарських санкцій та пені на загальну суму 3324 грн. 58 коп. з мотивів порушення відповідачем вимог ст.ст. 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» зазначивши при цьому, що підприємства, установи і організації, які використовують найману працю самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів відповідно до 4% нормативу робочих місць.

Відповідач відзив на позовну заяву не надав, у судове засідання не з'явився, представника не направив, не повідомивши причини, хоча був повідомлений про час і місце розгляду справи в установленому порядку.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи у їх сукупності , суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Відповідно до витягу є Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № НОМЕР_1, ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа-підприємець 14.07.2005 р.

Частиною другою статті 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" визначено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Приймаючи до уваги, що відповідач використовує працю найманих працівників, на нього розповсюджуються вимоги зазначеної статті Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

Згідно Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 70 від 31.01.2007 р. «Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», відповідач зобов'язаний щороку до 1 березня подавати відділенню Фонду інвалідів звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів.

Як вбачається з поданого відповідачем звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік, протягом 2008 року останній використовував працю 11 найманих працівників.

Відповідно до частини першої статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів відповідно до встановленого 4% нормативу робочих місць та на яких працює від 8 до 25 осіб установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у кількості одного робочого місця.

При цьому, частиною другою статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" зобов'язано підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, самостійно розраховувати кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті та забезпечувати працевлаштування інвалідів.

У 2008 році у відповідача повинен працювати один інвалід, проте позивачем встановлено, що одне робоче місце зайняте не було. Вартість одного робочого місця за звітний період на підприємстві становить 6427 грн. 27 коп. Відповідно до розрахунку суми позову, загальна сума адміністративно-господарських санкцій за незайняте робоче місце для інваліда складає 3213 грн. 64 коп.

Приймаючи до уваги, що відповідачем в 2008 році не працевлаштовано працівника, якому відповідно до чинного законодавства встановлена група інвалідності, згідно частини першої статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" , відповідач зобов'язаний сплатити відділенню Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві.

Пунктом другим Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 70 від 31.01.2007 р. «Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», строк сплати адміністративно-господарських санкцій визначений до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

За порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій частиною другою статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачено нарахування пені в розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Приймаючи до уваги, що відповідач не сплатив адміністративно-господарські санкції у розмірі 3213 грн. 64 коп., розмір пені, нарахованої на суму недоїмки за період з 16 квітня 2009 р. по 10 липня 2009 р. складає 110 грн. 94 коп.

Доказів сплати зазначеної заборгованості відповідачем суду не надано.

Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати, здійснені позивачем - суб'єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.

Керуючись Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів», ст.ст. 2, 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, адреса: АДРЕСА_1 (р/р НОМЕР_2 в ЧФ ЗАТ КБ «Приватбанк», МФО НОМЕР_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_4) на користь Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, адреса: 18000, м.Черкаси, проспект Хіміків, 50 (р/р 31217230700002 ГУДКУ в Черкаській області, МФО 854018, код 21368023) - 3213 грн. 64 коп. адміністративно-господарських санкцій за незайняті робочі місця інвалідами у 2008 році та 110 грн. 94 коп. пені за несвоєчасну сплату зазначених санкцій, а всього на загальну суму 3324 грн. 58 коп. (три тисячі триста двадцять чотири грн. 58 коп.).

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Р.В. Холод