Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 квітня 2015 р. Справа №818/1949/14
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кравченка Є.Д.,
за участю секретаря судового засідання - Терехової О.Ю.,
представника позивача - Соловя П.О.,
представника відповідача - Губенка В.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Сумській області до Комунального підприємства "Глухівський тепловий район" про стягнення коштів,-
В С Т А Н О В И В:
Державна фінансова інспекція в Сумській області (далі - позивач) звернулась до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства "Глухівський тепловий район" (далі - відповідач), в якому з урахуванням уточнених позовних вимог просить стягнути з відповідача в дохід державного бюджету України кошти в сумі 2 915, 34 грн. та стягнути з Комунального підприємства «Глухівський тепловий район» в дохід міського бюджету м. Глухів кошти в сумі 11 992, 70 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Глухівською об'єднаною державною фінансовою інспекцією проведено ревізію фінансово-господарської діяльності комунального підприємство «Глухівський тепловий район» за період з 01.01.2010 по 31.11.2013, якою виявлено ряд порушень, які викладені в акті ревізії від 28.02.2014 № 101-21/3.
На підставі п. 7 ст. 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позивачем складено вимогу від 17.03.2014 № 101-14/308 "Про усунення виявлених ревізією порушень чинного законодавства" зі зворотнім терміном інформування про усунення виявлених ревізією порушень в строк до 20 квітня 2014 року.
Пунктом 6 вказаної вимоги зобов'язано відповідача провести перерахунок субвенцій з бюджету та повернути зайво отримані кошти в сумі 2 915, 34 грн. (зарахувати в рахунок майбутніх розрахунків).
Пунктом 8 вимоги зобов'язано відповідача перерахувати в дохід відповідного бюджету кошти від реалізації матеріальних цінностей в сумі 11 992, 70 грн.
Проте, позивачем в порушення ч. 2 ст. 15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" пункти 6 та 8 листа-вимоги від 17.03.2014 № 101-14/308 до теперішнього часу не виконані.
У судовому засіданні представник позивача уточнені позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні уточнені позовні вимоги визнав у повному обсязі, подав до суду письмову заяву про визнання позову (а.с. 90).
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріли справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи із наступного.
Посадовими особами позивача проведено ревізію фінансово-господарської діяльності комунального підприємство «Глухівський тепловий район» за період з 01.01.2010 по 31.11.2013, за результатами якої складено акт від 28.02.2014 № 101-21/3 (а.с. 12-45).
На підставі вказаного акту ревізії позивачем складено лист-вимогу "Про усунення виявлених ревізією порушень чинного законодавства" від 17.03.2014 № 101-14/308 (а.с. 8-11).
Пунктом 6 листа-вимоги від 17.03.2014 № 101-14/308 встановлено зайве отримання субвенцій з бюджету внаслідок завищення відповідних розрахунків у сумі 2 915, 34 грн., у зв'язку з чим зобов'язано відповідача провести перерахунок субвенцій з бюджету та повернути зайво отримані кошти в сумі 2 915, 34 грн. (зарахувати в рахунок майбутніх розрахунків).
Так, під час ревізії правильності визначення обсягу заборгованості з різниці в тарифах проведено перевірку законності та відповідності вимогам Постанови Кабінету Міністрів України № 955 від 10.07.2006 (чинної в 2010 році), якою затверджено «Порядок формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води», та Постанови Кабінету Міністрів України № 869 від 01.06.2011 року, якою затверджений «Порядок формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води», сум витрат, включених в розрахунок фактичної собівартості послуг постачання теплової енергії.
За результатами ревізії встановлено, що до статті «прямі витрати на оплату праці» включено виплати з нарахування працівниками підприємства відпускних (додаткової відпустки), що призвело до завищення зазначених витрат при їх включенні в розрахунок фактичної собівартості для розрахунку обсягу заборгованості з різниці в тарифах на загальну суму 867,98 грн, у тому числі для населення на суму 578,14 грн., в тому числі:
- за 2010 рік: 296, 32 * 69, 30 % = 205, 35 грн.;
- за 2011 рік: 359, 50 * 66, 4% = 238, 71 грн.;
- за 11 місяців 2012 року: 212, 16 * 63, 2%= 134, 08 грн.,
(де 69, 30 %, 66, 40 %, 63, 20 % - відсоток теплоенергії виробленої для населення в 2010 році, в 2011 році, 11 місяців 2012 року відповідно), чим порушено п. 14 Постанови № 955 та п.18 Постанови № 869.
Як наслідок, до статті «Інші прямі витрати» включено витрати з нарахувань на заробітну плату і перерахувань до державних фондів та єдиного внеску, що призвело до завищення зазначених витрат при їх включенні в розрахунок фактичної собівартості для розрахунку обсягу заборгованості з різниці в тарифах на загальну суму 310, 24 грн., у тому числі для населення на суму 206, 33 грн.:
- за 2010 рік: 98, 38 * 69, 30 % = 68,18 грн.;
- за 2011 рік: 133, 23 * 66,4% = 88,46 грн.;
- за 11 місяців 2012 року: 78, 63 * 63, 2 % = 49, 69 грн.,
(де 69, 30 %, 66, 40 %, 63, 20 % - відсоток теплоенергії виробленої для населення в 2010 році, в 2011 році, 11 місяців 2012 року відповідно), чим порушено п. 14 Постанови № 955 та п. 18 Постанови 869.
Всього, внаслідок вищезазначених порушень зайво включено до фактичної калькуляції витрат із реалізації теплової енергії витрати на загальну суму 2 915, 34 грн., що призвело до завищення фактичних витрат з надання послуг для населення у розрахунок фактичної собівартості послуг постачання теплової енергії та, відповідно, розрахунку обсягу заборгованості за минулі роки з різниці в тарифах на теплову енергію, що надана населенню Комунальним підприємством, в загальній сумі 2 915, 34 грн.
Тобто, зазначене порушення призвело до зайвого виділення бюджетних коштів КП «Глухівський тепловий район», чим завдано збитки державному бюджету на суму 2 915, 34 грн.
Пунктом 8 листа-вимоги від 17.03.2014 № 101-14/308 встановлено недоотримання доходів міським бюджетом на суму 11 992, 70 грн. внаслідок не перерахування до міського бюджету коштів, які надійшли від реалізації автомобіля - 11 992, 70 грн., у зв'язку з чим зобов'язано відповідача перерахувати в дохід відповідного бюджету кошти від реалізації матеріальних цінностей в сумі 11 992, 70 грн.
Як встановлено актом ревізії, пунктом 3.2 Статуту КП «Глухівський тепловий район» передбачено, що майно підприємства складається з основних та оборотних коштів, а також цінностей, закріплених за ним засновником на підставі укладеної угоди, вартість якого відображена в балансі підприємства, належить йому на праві повного господарського відання.
Відповідно до п. 3.3 Статуту комунальне підприємство має право розпоряджатися закріпленим за ним на праві повного господарського відання майном, яке є комунальною власністю територіальної громади м. Глухова і відноситься до основних засобів підприємства, тільки з дозволу органу уповноваженого управляти цим майном.
Згідно із пунктом 2.10 Положення про порядок відчуження та списання майна, що є спільною власністю територіальної громади міста Глухів, затвердженого рішенням першої сесії Глухівської міської ради шостого скликання від 01.12.2010 № 30, кошти, одержані внаслідок відчуження комунального майна (за вирахуванням плати за посередницькі послуги та суми податків), є комунальною власністю, спрямовуються у міський бюджет та використовуються за рішенням міської ради згідно з чинним законодавством.
Однак, в червні 2013 року на підставі договору купівлі-продажу від 12.06.2013 на розрахунковий рахунок КП «Глухівський тепловий район» від громадянина ОСОБА_3 надійшло коштів в сумі 16 398 грн. 36 коп. за відчужений легковий автомобіль ВАЗ 2107, рік випуску 2002, кузов № ХТА 21070021521763, транзитний номер 19АН2563, що є власністю територіальної громади м. Глухова та знаходиться на балансі підприємства.
Пунктом 5 частини 1 статті 71 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI (зі змінами та доповненнями) встановлено, що кошти від відчуження майна, що перебуває в комунальній власності, є надходженнями бюджету розвитку місцевих бюджетів.
Таким чином, у використанні підприємства залишились не перераховані до міського бюджету кошти в сумі 11 992 грн. 70 коп.
Відповідно до п. 50 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, який затверджено Постановою кабінету Міністрів України від 20.04.2006 № 550 - за результатами проведеної ревізії у межах наданих прав контролюючі органи вживають заходів для забезпечення звернення до суду в інтересах держави щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів, а також стягнення у дохід держави коштів, одержаних за незаконними договорами, без встановлених законом підстав або з порушенням вимог законодавства.
Згідно із п. 4.3 наказу Міністерства фінансів України від 03.12.2011 № 1236 «Про затвердження положень про територіальні органи Державної фінансової інспекції України та їх підрозділи», який затверджено в Міністерстві юстиції України від 19.10.2011 за № 1212/19950 Державна фінансова інспекція в Сумській області відповідно до покладеного на неї завдання вживає в установленому порядку заходів щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме: звертатись до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження та використання активів.
Відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.
Згідно із статтями 51, 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду визнати адміністративний позов повністю або частково, зробивши усну заяву.
Відповідно до ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Суд, заслухавши представників сторін, встановивши наявність у представника відповідача повноважень відносно вчинення визнання позову, з'ясувавши, що визнання позову не суперечить закону і не порушує прав, свобод чи інтересів яких-небудь осіб, визнання позову прийняв.
Враховуючи визнання адміністративного позову відповідачем, а також те, що пункти 6, 8 листа-вимоги від 17.03.2014 № 101-14/308 станом на день розгляду справи залишаються не виконаними, кошти не сплаченими, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Сумській області до Комунального підприємства "Глухівський тепловий район" про стягнення коштів - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Глухівський тепловий район» (41400, Сумська область, Глухівський район, м. Глухів, вул. Києво-Московська, 14, ідентифікаційний код 31264398) на користь Державного бюджету України за кодом надходження 21080500 на розрахунковий рахунок № 31112090700007 в УК м. Глухів (код за ЄДРПОУ 37437431), МФО 837013 кошти в сумі 2 915 (дві тисячі дев'ятсот п'ятнадцять) грн. 34 коп.
Стягнути з Комунального підприємства «Глухівський тепловий район» (41400, Сумська область, Глухівський район, м. Глухів, вул. Києво-Московська, 14, ідентифікаційний код 31264398) на користь місцевого бюджету м. Глухів за кодом надходження 24060300 на розрахунковий рахунок № 31419544700007 в УК м. Глухів, МФО 837013 кошти в сумі 11 992 (одинадцять тисяч дев'ятсот дев'яносто дві) грн. 70 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Є.Д. Кравченко
З оригіналом згідно
Суддя Є.Д. Кравченко
Повний текст постанови складений та підписаний 27.04.2015.