МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
02 квітня 2015 року справа № 814/699/15
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Єнтіної А.П., секретаря судового засідання Западнюк К.А., розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовом
Управління Пенсійного фонду України в Березанському районі Миколаївської області, вул. Леніна, 31, смт Березанка, Березанський район, Миколаївська область, 57400
до
Приватного сільськогосподарського товариства "Агрофірма "Василівка", вул. Леніна, 42, с. Василівка, Березанський район, Миколаївська область, 57411
про
стягнення заборгованості в сумі 2185,18 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Березанському районі Миколаївської області (далі - позивач, Управління) звернулося до суду з позовом про стягнення з Приватного сільськогосподарського товариства "Агрофірма "Василівка" (далі-відповідач) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за січень-лютий 2015 в сумі 2185,18 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач не відшкодував витрати по виплаті і доставці пенсій, призначеної працівнику підприємства відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", що стало підставою звернення позивача до суду.
Позивач надіслав до суду заяву про розгляд справи без участі його представника, в порядку письмового провадження.
Відповідач у судове засідання не прибув, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Суд проаналізувавши діюче законодавство, матеріали справи, дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Громадянам, які працювали у ПСП "Агрофірма "Василівка" на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, призначена пенсія за віком на пільгових умовах.
Згідно пункту б частини 1 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" на пільгових умовах мають право на пенсію за віком незалежно від останнього місця роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним КМУ, і за результатами атестації робочих місць: жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого ст.12 Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам.
Суд не приймає до уваги посилання позивача на те, що з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 р. №71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової реформи", яким внесено зміни до Податкового кодексу України, а саме з переліку загальнодержавних податків і зборів виключено фіксований сільськогосподарський податок.
Так як, дійсно з розділу XIV Податкового кодексу України спеціальні податкові режими виключено главу 2 фіксований сільськогосподарський податок, але внесені зміни до глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України, яка містить поняття сільськогосподарські товаровиробники, що згідно підпинкту 4 ст. 291.4 Податкового кодексу України, є такими що застосовують спрощену систему оподаткування.
Суд вважає, що поняття фіксований сільськогосподарський податок та сільськогосподарські товаровиробники є тотожними, і на сільськогосподарських товаробників розповсюджується дія абз. 4 п. 1 ст. 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до абзацу 4 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об’єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Враховуючи вищевикладене, відповідач не повинен відшкодовувати фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"- "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", оскільки відповідач є платником фіксованого сільськогосподарського податку.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня її проголошення/отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя А. П. Єнтіна