_____________________
Справа № 520/2606/15-а
Провадження № 2-а/520/127/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.04.2015 року
Київський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого-судді: Маломуж А.І.;
за участю секретаря Месропянцевої О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом заступника прокурора м.Одеси в інтересах дитини ОСОБА_1 до Одеської загальноосвітньої школи-інтернат №5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, за участі третьої особи Департаменту освіти та науки Одеської міської ради «про стягнення грошових коштів»,
ВСТАНОВИВ:
25.02.2015 року заступник прокурора м.Одеси звернувся до суду з адміністративним позовом, вказавши, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 є дитиною-сиротою. Він навчався та виховувався в Одеській загальноосвітній школі-інтернаті №5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, де перебував на повному державному утриманні. Після закінчення школи ОСОБА_1 влаштовано до Одеського вищого професійного училища морського туристичного сервісу. У зв'язку із закінченням дитиною вказаного закладу та вступом до училища, адміністрацією Одеської загальноосвітньої школи-інтернат №5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської областінеповнолітньому виплачено грошову допомогу в розмірі 246,50 грн. Проте, відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» закони України та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону. ОСОБА_1 повинен був отримати грошову допомогу в розмірі 7716 грн. замість 246,50 грн., на теперішній час йому не доплачено 7469,50грн. Таким чином, зменшення відповідачем розміру одноразової вихідної допомоги випускникам - дітям - сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, порушує їх майнові права, тому є підстави вважати дії Одеської загальноосвітньої школи-інтернат №5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської областіщодо невиплати ОСОБА_1 грошової допомоги протиправними. Просив суд, з урахуванням уточнень від 26.03.2015 року, стягнути з Одеської загальноосвітньої школи-інтернат №5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 недоплачену одноразову грошову допомогу у розмірі 7469,50 гривень шляхом стягнення суми через Департамент освіти та науки Одеської міської ради.
Представник позивача про час та місце слухання справи повідомлений належним чином, уточнений позов підтримав.
Представник відповідача Одеської загальноосвітньої школи-інтернат №5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської областіу судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 є дитиною-сиротою. У зв'язку з чим, він навчався та виховувався в Одеській загальноосвітній школі-інтернаті №5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, де перебував на повному державному утриманні. Після закінчення школи ОСОБА_1 влаштовано до Одеського вищого професійного училища морського туристичного сервісу. У зв'язку із закінченням дитиною вказаного закладу та вступом до училища, адміністрацією Одеської загальноосвітньої школи-інтернат №5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської областінеповнолітньому виплачено грошову допомогу в розмірі 246,50 грн.
Відповідно до ст. 22, 46 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей -сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» Держава здійснює повне забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа. Допомога та утримання таких дітей не можуть бути нижчими за встановлені мінімальні стандарти, що забезпечують кожній дитині рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку на рівні, не нижчому за встановлений прожитковий мінімум для таких осіб.
Право на повне державне забезпечення в навчальних закладах мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до вісімнадцяти років та особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, при продовженні навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.
Відповідно до ч. 7 ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» випускники навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечуються за рахунок навчального закладу або відповідної установи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, одягом і взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку.
Згідно зі ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік», установлено у 2014 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для дітей віком від 6 до 18 років - 1286 гривень.
Оскільки ОСОБА_1 є дитиною-сиротою, перебував на повному державному забезпеченні, навчався в Одеській загальноосвітній школі-інтернаті №5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, в 2014 році йому, як випускнику навчального закладу з числа дітей-сиріт, які перебували на повному державному утриманні відповідачем виплачено одноразову грошову допомогу в розмірі 246,50 грн., хоча ст. 8 ч.7 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» передбачено розмір одноразової грошової допомоги не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку, в 2014 році встановлено прожитковий мінімум для дітей від 6 до 18 років в сумі 1286 грн., тобто ОСОБА_1 відповідачем слід було виплачувати грошову допомогу в розмірі 7716 грн., а з урахуванням отриманих 246,50 грн., йому не доплачено грошову допомогу в сумі 7469,50 грн.
Крім того, слід зазначити, що відповідач є комунальним бюджетним загальноосвітнім навчальним закладом, засновником якого є Одеська міська рада. Бухгалтерський облік закладу здійснюється через централізовану бухгалтерію Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, який є головним розпорядником коштів, передбачених в бюджеті м. Одеси на утримання установ та закладів. Що перебувають у його функціональному управлінні.
Розпорядженням Одеського міського голови № 16 від 20.01.2015 року внесено зміни до схеми фінансування галузі «Освіта» та ведення бухгалтерського обліку централізованими бухгалтеріями при казначейському обслуговуванні бюджету за затвердженими видатками, затвердженої розпорядженням міського голови від30.08.2013 року №926-01 р.
Таким чином, згідно затвердженої «Схеми», видатки відповідача здійснюються централізованою бухгалтерією Департаменту освіти та науки Одеської міської ради.
Керуючись ст. 22,46 Конституції України, ст. 3, 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», ст. 7 Закону України «Про державний бюджет на 2014 рік», ст. 20,36-1 Закону України «Про прокуратуру», керуючись ст. 9-11, 18, 86, 181, 160-163 КАС України , суд -
ПОСТАНОВИВ:
Уточнений позов заступника прокурора м.Одеси в інтересах дитини ОСОБА_1 до Одеської загальноосвітньої школи-інтернат №5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, за участі третьої особи Департаменту освіти та науки Одеської міської ради «про стягнення грошових коштів» - задовольнити.
Стягнути з Одеської загальноосвітньої школи-інтернат №5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської областіна користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1) недоплачену одноразову грошову допомогу в сумі 7469,50 гривень шляхом стягнення суми через Департамент освіти на науки Одеської міської ради (м. Одеса, вул.. Канатна, 134) за реквізитами р/р 35418009032293, КОД ЄДРПОУ 02145398, МФО 828011, ГУДКСУ в Одеській області.
У разі набрання постановою законної сили, вона є підставою для Департаменту освіти та науки Одеської міської ради здійснити виплату суми у розмірі 7469,50 гривень на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Стягнути з Одеської загальноосвітньої школи-інтернат №5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської областіна користь держави судовий збір у розмірі 1827,00 гривень.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя Маломуж А. І.
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ОДЕСИ
65080, м. Одеса, вул. Варненська, 3 «б»
телефон: 718-99-24
вих..№__
Заступник Прокурора м. Одеси
м. Одеса, вул. Ланжеронівська, 24
в інтересах дитини ОСОБА_1
м. Одеса, АДРЕСА_1
Одеська загальноосвітня школа-інтернат №5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області
м. Одеса,вул. Дача Ковалевського, 85
Департамент освіти на науки Одеської міської ради
(м. Одеса, вул.. Канатна, 134).
Київський районний суд м. Одеси направляє на Вашу адресу постанову суду від 29.04.2015 року.
Додаток: на _ аркушах.
Суддя: А.І. Маломуж