Постанова № 43821980, 28.04.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.04.2015
Номер справи
826/3764/15
Номер документу
43821980
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 квітня 2015 року м. Київ № 826/3764/15

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Добрянської Я.І. розглянув відповідно до вимог ч. 6 ст. 128 КАС України в порядку письмового провадження адміністративну справу:

за позовомУправління Пенсійного фонду України у Подільському районі м.Києва до Публічного акціонерного товариства "Трест Київспецбуд" про стягнення заборгованості у розмірі 135682,37 грн.,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України у Подільському районі м. Києва (далі - УПФ) до відповідача Публічного акціонерного товариства «Трест Київспецбуд» (далі - ПАТ «Трест Київспецбуд»), в якій, з урахування уточнених позовних вимог у поясненнях від 21.04.2014 р., позивач просить стягнути заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п.п. б-з ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (Список №2) за період з 01.11.2014 р. по 31.01.2015 р., що становить 135682,37 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 06.03.2015 р. відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України суддею Добрянською Я.І. відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у строк до 20.03.2015 року або у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.03.2015 р. адміністративну справу призначено до розгляду в судовому засіданні за загальними правилами КАС України.

В судовому засіданні 21.04.2015 р. представник УПФ позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечив, зазначивши, що заявлена до стягнення сума боргу нарахована позивачем протиправно, адже, на його переконання, до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п.п. б-з ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (Список №2) за спірний період позивачем безпідставно включено осіб, зокрема, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій яких відшкодуванню ПАТ «Трест Київспецбуд» не підлягають.

Представником відповідача у судовому засіданні 21.04.2015 р. заявлено клопотання про продовження розгляду справи у письмовому провадженні, проти задоволення якого представник позивача не заперечував.

Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами. А тому, беручи до уваги наведені обставини, розгляд даної адміністративної справи продовжено судом в порядку письмового провадження.

Під час письмового провадження сторонами до суду подано додаткові матеріали у справі.

Так, розглянувши подані сторонами документи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, а також з'ясувавши позицію судів вищих інстанцій з приводу вирішення аналогічних спірних правовідносин, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство «Трест Київспецбуд» (код ЄДРПОУ 04012744) перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва та є платником єдиного внеску на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування.

Як вбачається із наявної у справі довідки від 20.04.2015 р. №3496/11 та розрахунку заборгованості, позивачем за період з 01.11.2014 р. по 31.01.2015 р. виявлено існуючу у відповідача непогашену у повному обсязі заборгованість зі сплати фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за Списком №2 в сумі 135682,37 грн., з них: 12417,26 грн. - за грудень 2014 р., 123265,11 грн. - за січень 2015 р.

На підтвердження даної заборгованості позивач додав до позовної заяви копії вручених відповідачу листів від 05.11.2014 р. №13301/11, від 10.12.2014 р. №14681/11, від 20.01.2015 р. №482/11, в яких ПАТ «Трест Київспецбуд» повідомляється про суми необхідних до сплати місячних (листопад 2014 р., грудень 2014 р. та січень 2015 р. відповідно) відшкодувань за Списком №2, а також додані копії розрахунків УПФ фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, на підставі яких розраховувалися щомісячні платежі, а саме:

- розрахунок за Списком №2 з листопада 2014 р. всього на суму 67905,78 грн. (як свідчать дані розрахунку заборгованості, наданого УПФ, недоїмка за вказаний місяць відповідачем погашена);

- розрахунок Списком №2 з грудня 2014 р. всього на суму 68525,63 грн. (як свідчать дані розрахунку заборгованості, наданого УПФ, недоїмка за вказаний місяць відповідачем частково погашена, залишок боргу становить 12417,26 грн.);

- розрахунок Списком №2 з січня 2015 р. всього на суму 123265,11 грн.

Також до суду на підтвердження страхового стажу визначених вище осіб позивачем надано копії довідок: від 08.07.2011 р. №1026, від 08.08.2011 р. №63, від 08.08.2011 р. №62, від 05.08.2011 р. №380/10-1 щодо ОСОБА_3, від 15.06.2012 р. №79-к, від 12.09.2013 р. №306 щодо ОСОБА_9, від 17.02.2011 р. №21-к щодо ОСОБА_11, від 05.06.2009 р. №185 щодо ОСОБА_13, від 20.102009 р. №201 щодо ОСОБА_7, від 13.08.2008 р. №988 щодо ОСОБА_6, від 20.07.2010 р. №98-к щодо ОСОБА_4, від 06.04.2011 р. №47-к, від 06.04.2011р. №46-к щодо ОСОБА_10, від 15.04.2013 р. №35-к щодо ОСОБА_2, від 11.2011 р. №228-к щодо ОСОБА_5, від 20.08.2012 р. №116-к щодо ОСОБА_12

Водночас, як встановлено судом під час розгляду справи, ПАТ «Трест Київспецбуд», стверджуючи про відсутність у нього обов"язку з відшкодування фактичних витрат щодо виплати та доставки пільгових пенсій за Списком №2 та безпідставність включення УПФ до розрахунків сум фактичних витрат таких громадян, як: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, посилається на наступні обставини.

Так, зокрема, на думку представника відповідача, довідка про страховий стаж ОСОБА_2 є недійсною та врахована УПФ при призначенні пільгової пенсії безпідставно, адже така довідка, як зазначено у запереченнях, є підробленою невстановленими особами, про що позивача було неодноразову повідомлено (заяви від 25.09.2013 р. №596 та від 25.09.2013 р. №597). Між тим доказів, які б у належний спосіб підтверджували факт підробки, про яку йдеться у запереченнях, відповідачем ні позивачу, ні до суду не надано.

Стосовно ОСОБА_4 та ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 то представник відповідача вважає, що даних осіб УПФ включено до списків пенсіонерів, пенсію яких повинно відшкодовувати підприємство, зі спливом тривалого часу від дати призначення пенсії безпідставно та без повідомлення про це встановлений строк відповідача.

Окрім цього, на переконання представника відповідача, громадяни ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12, працюючи на ПАТ «Трест Київспецбуд», стаж для призначення пенсії на пільгових умовах здобули до 01.01.1992 р., тобто до дати введення в дію Закону України від 09.07.2003 р. 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) у зв"язку із чим застосуванню до вказаних осіб підлягають положення ст. 100 Закону України від 05.11.1991 р. №1788-XII «Про пенсійне забезпечення» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин). А відтак, на переконання представника відповідача, дана обставина свідчить про відсутність у ПАТ «Трест Київспецбуд» обов"язку зі сплати фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій названим особам.

Водночас з приводу наведеного у письмових поясненнях від 21.04.2015 р. позивачем серед іншого зауважено, що у випадку працівників ОСОБА_3, ОСОБА_14, ОСОБА_11, ОСОБА_8, які, окрім ПАТ «Трест Київспецбуд», працювали також на інших підприємствах, в силу вимог п. 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 (в чинній редакції) витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах цим особам, повинні покриватися ПАТ «Трест Київспецбуд» пропорційно стажу роботи на даному підприємстві.

Стосовно ж інших осіб, а саме: ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_10, ОСОБА_12, стаж на ПАТ «Трест Київспецбуд» яких підтверджується наданими до суду довідками, що видані названим особам відповідачем та в яких міститься інформація щодо наявного пільгового стажу на даному підприємстві, а тому, на думку представника УПФ, доводи ПАТ «Трест Київспецбуд» з приводу відсутності обов"язку сплати фактичних витрат за Списком №2 щодо вказаних осіб є невмотивованими та суперечать наявним у справі доказам.

Дослідивши наявні у справі докази, проаналізувавши матеріали справи та норми чинного законодавства з приводу даного спору, а також заслухавши пояснення представників сторін та оглянувши позицію судів вищих інстанцій з приводу аналогічних спорів, суд дійшов до висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог, зважаючи на наступне.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди:

1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Згідно п. б ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам.

Згідно ч. 4 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» порядок пенсійного забезпечення осіб, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених законодавством, що діяло раніше, визначається статтею 100 даного Закону.

Положеннями ст. 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах:

а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством;

б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13 - 14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.

Відповідно до пункту 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 року № 383, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.92 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.92.

Розділом 6 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.

Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.

Не сплачені та/або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, зазначених в абзаці другому пункту 6.1 Інструкції, стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій відповідно до норм Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

В той же час згідно п. 6.2 Інструкції витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи з урахуванням вимог абзацу третього підпункту 1 пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яким передбачено, що особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».

При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.

Згідно п. 6.4 Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії (п. 6.5 цієї Інструкції).

Разом з тим, як встановлено під час судового розгляду справи, відповідно до вимог п.6.4 Інструкції позивачем на адресу відповідача надіслано розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Водночас в строки, визначені п.6.8 Інструкції, відповідач витрати позивачу не відшкодовував. Згідно даних обліку позивача у відповідача існує заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій з Списком №2 за грудень 2014 р. та січень 2015 на загальну суму 135682,37 грн.

Отже, проаналізувавши повідомлені представниками сторін обставини, а також дослідивши наявні у справі матеріали, в тому числі списки осіб, включених до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, а також довідки на підтвердження стажу вказаних осіб на пільгову пенсію, судом встановлено, що наданими позивачем у справі доказами у повному обсязі спростовуються доводи відповідача.

Так, зокрема, як вбачається, матеріалами справи підтверджується наявність пільгового стажу працівників ПАТ «Трест Київспецбуд» ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 В той же час суд відмічає, що зауважень та заперечень щодо включення УПФ до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №2 за грудень 2014 р. та січень 2015 р. інших осіб, окрім наведених вище, відповідачем не зазначалось, разом з тим заборгованість по сплаті фактичних витрат стосовно цих осіб є складовою суми боргу, заявленого до стягнення.

Отже, зважаючи на вказане, суд приходить до висновку, що всупереч вимогам Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та вищевказаної Інструкції, відповідач своєчасно в добровільному порядку не відшкодував витрати на виплату та доставку пенсій за пред'явленою в установленому порядку вимогою позивача, а тому позовні вимоги УПФ слід задовольнити та заявлену до стягнення суму боргу в розмірі 135682,37 грн. присудити до стягнення з відповідача у повному обсязі.

Відповідно до вимог ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Також згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Враховуючи вищенаведене в сукупності, та керуючись ст.ст. 2, 71, 86, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Трест Київспецбуд» (04070, м.Київ, вул. Спаська, буд. 31-Б, код ЄДРПОУ 04012744) заборгованість з відшкодування витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за писком №2, у сумі 135682,37 грн. (сто тридцять п"ять тисяч шістсот вісімдесят дві гривні 37 копійок) на користь Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва (04070, м. Київ, вул. Борисоглібська, буд. 14, код ЄДРПОУ 26087978).

Стягувач - Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва (04070, м. Київ, вул. Борисоглібська, буд. 14, код ЄДРПОУ 26087978).

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя Я.І. Добрянська

Дата складання та підписання в повному обсязі постанови - 28.04.2015 р.