Ухвала суду № 43793621, 23.04.2015, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2015
Номер справи
814/3357/14
Номер документу
43793621
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

23 квітня 2015 р. Справа № 814/3357/14

Категорія: 8.3.3 Головуючий в 1 інстанції: Желєзний І. В.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

доповідача - судді Стас Л.В.

суддів-Турецької І.О., Косцової І.П.

розглянувши у порядку письмового провадження клопотання сторін про закриття провадження у зв'язку із примиренням сторін на умовах податкового компромісу у справі за апеляційною скаргою Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів Миколаївської області на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2014 року по справі за позовом Приватного підприємства «Реалбудсервіс - Транс» до Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів Миколаївської області про скасування податкового повідомлення - рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Реалбудсервіс - Транс» (далі по тексту - позивач) звернулось до адміністративного суду з позовом, в якому просило скасувати податкові повідомлення-рішення Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів Миколаївської області (далі по тексту - відповідач, ДПІ) від 17.01.2014 року № 0000022201, яким йому визначено грошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 314 063,75 гривень, з яких 251251,00 грн. - донараховано податку та 62812,75 грн. - штрафних санкцій, та № 0000012201 про визначення грошового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 194 792,50 грн., з яких 155834 - донараховано податку та 38958,50 грн. - штрафних санкцій.

Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2024 року - позов задоволено. Скасовано податкове повідомлення-рішення Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Миколаївській області від 17.01.2014 року №0000022201. Скасовано податкове повідомлення-рішення Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Миколаївській області від 17.01.2014 року №0000012201.

В апеляційній скарзі, Южноукраїнська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів Миколаївської області, посилаючись на порушення судом 1-ї інстанції норм матеріального права, просить постанову суду від 09 грудня 2014 року - скасувати, прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позову.

22 квітня 2015 року від ПП «Реалбудсервіс - Транс» та Южноукраїнської ОДПІ до суду апеляційної інстанції надійшло клопотання про закриття провадження по даній адміністративній справі у зв'язку із примиренням сторін на умовах податкового компромісу.

Обґрунтовуючи дане клопотання сторони зазначили, що податковий орган 05 березня 2015 року прийняв рішення № 7 щодо погодження застосування податкового компромісу відносно ПП «Реалбудсервіс - Транс», а тому є підстави для закриття провадження у справі, у зв'язку з примиренням сторін.

Сторони до суду апеляційної інстанції не з'явилися, належним чином повідомлені про місце, день та час судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.196 КАС України, неприбуття у судове засідання сторін, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що є всі умови для затвердження умов примирення сторін та закриття провадження у справі.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 113 КАС України сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на основі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін і предмета адміністративного позову.

Приписами п. 11 - 2 Розділу VІІІ «Прикінцеві та Перехідні положення» КАС України визначено, що підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Зі змісту підрозділу 9-2 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України вбачається, що податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 цього Кодексу.

Згідно із п. 2 підрозділу 9-2 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України сума заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість сплачується в розмірі 5 відсотків такої суми. При цьому 95 відсотків суми заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість вважаються погашеними, штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується.

Відповідно до п. п. 7, 8 підрозділу 9-2 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу. Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим.

Податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань згідно із цим підрозділом. Після досягнення податкового компромісу згідно із цим підрозділом такі зобов'язання не підлягають оскарженню та їх розмір не може бути змінений в інших податкових періодах.

На виконання вказаних вимог податкового законодавства ПП «Реалбудсервіс - Транс» 02 квітня 2015 року звернулося до Южноукраїнської ОДПІ із заявою про намір досягнення податкового компромісу по податкових зобов'язаннях з податку на прибуток та податку на додану вартість, донарахованих податковими повідомленнями-рішеннями від 17 січня 2014 року № 000002201 та №000001201.

Також ПП «Реалбудсервіс - Транс» сплатило 5 відсотків від сум податкових зобов'язань, що підтверджується платіжними дорученнями №1640 від 03.04.2015р. на суму 7 791,70 грн. та № 1640 від 03.04.2015р. на 12 562,55 грн.

Южноукраїнська ОДПІ за результатом розгляду заяви позивача про компроміс по вказаним податковим повідомленням-рішенням, своїм рішенням від 07 квітня 2015 року № 7 погодило застосування податкового компромісу.

Відповідно до ст. 194 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а сторони можуть примиритися у будь-який час до закінчення апеляційного розгляду. У разі відмови від адміністративного позову або примирення сторін суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу відповідно до вимог статей 112 і 113 цього Кодексу.

Частинами 1, 3 ст. 113 КАС України передбачено, що сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на основі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін і предмета адміністративного позову. У разі примирення сторін суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.

Також, відповідно до п. 3 частини 1 статті 157 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення.

Відповідно до ч. 1 ст. 203 КАС України, постанова або ухвала суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку і позовна заява залишається без розгляду або провадження у справі закривається з підстав, встановлених відповідно статтями 155 і 157 цього Кодексу.

Враховуючи усе вищенаведене, а також те, що обставини, які є підставою для закриття провадження у справі, виникли після ухвалення оскаржуваного судового рішення, суд апеляційної інстанції на підставі частини 2 статті 203 КАС України, приходить до висновку про необхідність визнання постанови суду першої інстанції нечинною та закриття провадження у справі.

Керуючись ст.ст. 113, 157, 194, 197, 203, 205, 206, 254 п. 11-2 розділу VІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА :

Клопотання Приватного підприємства «Реалбудсервіс - Транс» та Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів Миколаївської області про закриття провадження у справі - задовольнити.

Постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2014 року визнати - нечинною.

Провадження у справі за адміністративним позовом Приватного підприємства «Реалбудсервіс - Транс» до Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів Миколаївської області про скасування податкового повідомлення - рішення - закрити.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з моменту виготовлення повного тексту судового рішення.

Головуючий:

Судді: