ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
25 червня 2014 року м. Київ № 826/4819/13-а
розглянувши в порядку письмового провадження заяву Концерну «Техвоєнсервіс» про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі
за позовом
Управління Пенсійного фонду України в місті Черкасах Черкаської області
до
Концерну «Техвоєнсервіс»
зацікавлена особа:
Відділ державної виконавчої служби Солом’янського районного управління юстиції у
місті Києві
про
стягнення заборгованості по відшкодуванню коштів на виплату різниці між
сумами пенсій, -
В С Т А Н О В И В:
01 квітня 2013 року УПФУ в місті Черкасах Черкаської області звернулось до суду з позовом до Концерну «Техвоєнсервіс» про стягнення заборгованості по відшкодуванню коштів на виплату різниці між сумами пенсій у розмірі 14 947,15 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 квітня 2013 року стягнуто Стягнути з Концерну «Техвоєнсервіс» (код ЄДРПОУ 33689867, юридична адреса: 03168, м. Київ, пр.-т. Повітрофлотський, 6) на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Черкасах Черкаської області (код ЄДРПОУ 37930126, адреса: 18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 195) суму боргу по відшкодуванню сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у загальному розмірі 14 947 (чотирнадцять тисяч дев’ятсот сорок сім) гривень 15 коп.
24 травня 2013 року на заяву УПФУ в місті Черкасах Черкаської області Окружним адміністративним судом міста Києва було видано виконавчий лист по справі №826/4819/13-а.
10 червня 2014 року через канцелярію суду від відповідача надійшла заява про відстрочення виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 травня 2013 року.
Зазначену заяву боржник обґрунтовує тим, що станом на час подачі даної заяви, у зв’язку із скрутним фінансовим становищем відповідача, останній не має можливості сплатити грошові кошти на виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 квітня 2013 року по справі №826/4819/13-а, оскільки основні фонди, обігові кошти Концерну є державною власністю, належать до сфери управління Міністерства оборони України та закріплені за Концерном на праві господарського відання. Крім того, Концерн є важливою ланкою в здійсненні заходів щодо мобілізації, відновленні техніки з метою приведення військового комплексу в повну бойову готовність. Відстрочка виконання судового рішення на 6 місяців дозволить боржнику без завдання шкоди державним інтересам виконати рішення суду у повному обсязі погасивши заборгованість перед стягувачем.
Окружним адміністративним судом міста Києва призначено судове засідання щодо розгляду даної заяви боржника про відстрочення виконання судового рішення по справі №826/4819/13-а.
Представник відповідача в судовому засіданні 19 червня 2014 року підтримав заяву про відстрочення виконання рішення суду та надав додаткові пояснення в обґрунтування своїх вимог.
19 червня 2014 року через канцелярію суду від УПФУ в місті Черкасах Черкаської області надійшли письмові заперечення, в яких останній посилається на те, що чинним законодавством, а саме, Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про пенсійне забезпечення» та Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» не передбачено розстрочення чи відстрочення сум заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсії. Згідно Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено розстрочення не більш як на 60 календарних місяців заборгованість зі сплати фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, яка виникла до 01 січня 2011 року. Даним правом відповідач скористався, але з непогашенням в терміни зазначених сум дана розстрочка була розірвана.
Відповідач і зацікавлена особа, про день, час і місце проведення судового засідання повідомлені у відповідності із вимогами ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, явку в судове засідання повноважних представників не забезпечили, зацікавлена особа заяв/клопотань не направляла, своїм правом щодо надання письмових заперечень на заяву відповідача про відстрочення виконання судового рішення не скористалась.
Згідно з частиною 2 статті 263 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
З огляду на неявку в судове засідання представника відповідача і зацікавленої особи, які згідно вимог Кодексу адміністративного судочинства України є такими, що належним чином повідомлені про розгляд справи, а також беручи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд на підставі ч.6 ст.71, ч.ч.4, 6 ст.128 КАС України розглядає заяву про відстрочення виконання судового рішення у порядку письмового провадження на основі наявних у справі доказів.
З’ясовуючи питання про наявність підстав для розстрочення виконання судового рішення, суд виходить з наступного.
У відповідності до ч.1 ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження – із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Таким чином, для відстрочення виконання судового рішення особа, яка звернулась з відповідною заявою, повинна довести суду наявність підтверджених відповідними доказами виняткових обставин, які можуть бути підставою для відстрочення виконання судового рішення.
При цьому, при вирішення питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення суд задовольняє таку заяву лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо). Підставою для відстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк, встановлений судом.
Представник відповідача наголошував на тому, що на виконання Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» Концерн залучений до виконання мобілізаційних завдань, здійснення ремонту бронетанкової техніки і майна, автомобільної техніки і засобів зв’язку. У зв’язку з відсутністю плану на ремонт даної техніки в поточному році та не передбачені фінансування на дані цілі, фактично послуги надаються в кредит.
На підтвердження наведених обставин представником відповідача надано копії листів структурних підрозділів Міністерства оборони України про залучення виїзних ремонтних бригад боржника для ремонту техніки у військових частинах на виконання рішення Прем’єр – міністра України щодо приведення в боєздатний стан озброєння та військової техніки: копії листів Управління організації і супроводження ремонту озброєння та військової техніки Міністерства оборони України за березень-квітень 2014 року та акти звіряння розрахунків.
Суд також бере до уваги довідку Концерну «Техвоєнсервіс», яка свідчить про те, що відповідач щомісячно має такі постійні витрати: Фонд оплати праці – 345 816,00 грн., в тому числі ЄСВ 3,6% та ПДФО; Єдиний соціальний внесок – 78 135,00 грн.; податки всіх рівнів – 305 148,00 грн.
На думку суду, наведені відповідачем доводи та надані докази на їх підтвердження свідчать про наявність обставин, що ускладнюють виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 квітня 2013 року в адміністративній справі №826/4819/13-а, щодо виплати на користь УПФУ в місті Черкасах Черкаської області заборгованості по відшкодуванню коштів на виплату різниці між сумами пенсій у розмірі 14 947,15 грн.
З огляду на зазначене, суд вважає за доцільне задовольнити заяву Концерну «Техвоєнсервіс» про відстрочення виконання судового рішення.
Керуючись положеннями ст.ст.160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва –
У Х В А Л И В:
Заяву Концерну «Техвоєнсервіс» про відстрочення виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 квітня 2013 року по справі №826/4819/13-а задовольнити.
Відстрочити Концерну «Техвоєнсервіс» виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 квітня 2013 року по справі №826/4819/13-а про стягнення суми боргу по відшкодуванню сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у загальному розмірі 14 947 (чотирнадцять тисяч дев’ятсот сорок сім) гривень 15 коп. на 6 місяців (з липня 2014 року по грудень 2014 року).
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 КАС України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст.185-187 КАС України.
Суддя: Н.А. Добрівська