ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2015 р.
м. Херсон
Справа № 821/931/15-а
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді: Кисильової О.Й.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Новокаховської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області до комунального підприємства "Міський водоканал" про стягнення коштів за податковим боргом,
встановив:
Новокаховська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області (далі - позивач, Новокаховська ОДПІ) звернулася до суду із позовом, в якому просить суд стягнути з комунального підприємства "Міський водоканал" (далі - відповідач, Підприємство) податковий борг на загальну суму 964 824,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами фінансово-господарської діяльності за відповідачем рахується заборгованість по податку по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 579 144,00 грн. та плати за користування надрами у розмірі 385 680,00 грн. З огляду на те, що відповідачем у добровільному порядку податковий борг не сплачений, податкова інспекція звернулася до суду із даним позовом.
Представник позивача справу просив розглядати в без його участі.
Представник відповідача надав суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження за його відсутності та про визнання позовних вимог у повному обсязі.
Враховуючи подані сторонами клопотання, відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України суд вважає можливим розглянути справу у порядку письмового провадження на підставі наявних у справі матеріалів.
Дослідивши матеріали справи судом встановлено, що КП "Міський водоканал" зареєстровано в виконавчому комітеті Новокаховської міської ради 27.11.2002 р. та включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за № 32218122. Знаходиться на податковому обліку в Новокаховській ОДПІ та обрав загальну систему оподаткування.
За результатами здійснення фінансово-господарської діяльності відповідач станом на 13.03.2015 р. має заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість у розмірі 579 144,00 та з плати за користування надрами у сумі 385 680,00 грн.
Вказані суми боргу виникли внаслідок несплати узгоджених грошових зобов'язань, що були самостійно нараховані підприємством у поданих до контролюючого органу податкових деклараціях по ПДВ:
- за листопад 2014 року, якою задекларовано суму податкове зобов’язання у розмірі 180 590,00 грн.;
- за грудень 2014 року, якою задекларовано суму податкове зобов’язання у розмірі 224 917,00 грн.;
- за січень 2015 року, якою задекларовано суму податкове зобов’язання у розмірі 173 637,00 грн.;
та податковим деклараціям з плати за користування надрами для видобування корисних копалин:
- за ІІ квартал 2014 року, якою задекларовано суму податкове зобов’язання у розмірі 111 594,06 грн.;
- за ІІІ квартал 2014 року, якою задекларовано суму податкове зобов’язання у розмірі 133 971,60 грн. ;
- за ІV квартал 2014 року, якою задекларовано суму податкове зобов’язання у розмірі 140 113,80 грн.;
Заперечень щодо заявлених сум до стягнення та доказів повного погашення заборгованості перед бюджетом відповідачем не надано.
Таким чином, КП "Міський водоканал" має заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 579 144,00 грн. ( 180 590,00 грн. + 224 917,00 грн + 173 637,00 грн ) та з плати з плати за користування надрами у розмірі 385 680,00 грн. (111 594,06 грн. + 133 971,60 грн. + 140 113,80 грн.). Зазначені суми грошового зобов'язання суд вважає необхідним стягнути в судовому порядку.
Відповідно до п.4.1 ст.41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи. У складі контролюючих органів діють підрозділи податкової міліції.
Пунктом 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Митні декларації прирівнюються до податкових декларацій для цілей нарахування та/або сплати податкових зобов'язань. Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.
Згідно із п. 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом
Пунктом 56.11 статті 56 Податкового кодексу України передбачено, що не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У зв'язку з наявністю податкового боргу, КП "Міський водоканал" виставлено податкову вимогу від 27.05.2013 р. № 52-15, яка 27.05.2013 р. отримана уповноваженою особою Підприємства.
За приписами п. 59.1 ст.59 Податкового кодексуУкраїни у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається) (п.59.5 ст.59 ПК України).
Приймаючи до уваги визнання відповідачем позовних вимог та враховуючи викладені обставини, а також те, що станом на момент винесення рішення податквоа заборгованість Підприємством не погашена, суд вважає вимоги Новокаховської ОДПІ обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Нормами ст. 67 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законодавством.
Таким чином, виходячи з аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 128, 158-163, 167 КАС України, суд, -
постановив:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства "Міський водоканал" (код ЄДРПОУ 32218122) суму коштів за податковим боргом:
- з плати за користування надрами у розмірі 385 680 (триста вісімдесят п'ять тисяч шістсот вісімдесят грн.) в дохід місцевого бюджету м. Нова Каховка Херсонської області на рахунок 331153667000012 в ГУДКСУ у Херсонській області, код ОКПО 38053504, МФО 852010, призначення платежу 13030100;
- з податку на додану вартість у розмірі 579 144 (п'ятсот сімдесят дев'ять тисяч сто сорок чотири грн.) в дохід місцевого бюджету м. Нова Каховка Херсонської області на рахунок 311190297000012 в ГУДКСУ у Херсонській області, код ОКПО 38053504, МФО 852010, призначення платежу 14010100.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кисильова О.Й.
кат. 8.2.3