ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2011 року
09 год.30 хв.
Справа № 2а-0870/8157/11
м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Лазаренко М.С.,
секретаря Ширшова А.А.
за участю представників
від позивача: не з’явився
від відповідача: не з’явився
розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Відкритого акціонерного товариства “Трест “Запоріжалюмінбуд”
до: Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя
про: визнання протиправними дії щодо неприйняття податкової звітності та зобов’язання прийняти уточнюючі розрахунки як податкову звітність та внести до електронної бази податкової звітності
ВСТАНОВИВ:
Відкрите акціонерне товариство “Трест “Запоріжалюмінбуд” звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя про визнання протиправними дії відповідача щодо неприйняття в якості податкової звітності уточнюючих розрахунків податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний (податковий період), за який виправляються помилки, травень 2008 року – вересень 2008 року, направлених відповідачу заявою від 20.05.2011 №84; про зобов’язання відповідача прийняти зазначені уточнюючі розрахунки як належну податкову звітність та внести до електронної бази податкової звітності, що ведеться органами державної податкової служби показників уточнюючих розрахунків податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний (податковий період), за який виправляються помилки травень 2008 року – вересень 2008 року, посилаючись на те, що податковим органом порушено вимоги статті 50 Податкового кодексу України.
Представник у судове засідання 07.11.2011 року не з’явився, до суду надав клопотання про розгляд справи без участі представника, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання 07.11.2011 року не з’явився, до суду надав заяву про розгляд справи без участі представника відповідача, проти позовних вимог заперечує у повному обсязі з підстав, зазначених у письмових запереченнях.
Дослідивши обставини адміністративної справи та перевіривши їх наданими доками, судом встановлено наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, Відкрите акціонерне товариство “Трест “Запоріжалюмінбуд” (далі – ВАТ “Запоріжалюмінбуд”, позивач) зареєстровано платником податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом платника податку на додану вартість №11824397.
З пояснень позивача судом встановлено, що на протязі 2006-2010 років ВАТ “Трест “Запоріжалюмінбуд” помилково включало в декларації з ПДВ суми коштів, що надходили від банку як плата процентів за депозитом, на підставі чого товариство проводило перерозподіл податкового кредиту.
Заявою від 28.04.2011р. № 68 ВАТ “Трест “Запоріжалюмінбуд” направило на адресу ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі у тексті - “уточнюючі розрахунки”) за період квітень-грудень 2008 року, разом з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів (Д5) за цей же період.
Листом № 7034/10/28-213/2 від 11.05.2011 Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя повідомила про відмову у прийнятті уточнюючих розрахунків, в тому числі за квітень 2008 року, через невірно зазначений обов'язків реквізит - звітний (податковий) період та запропонувала у надати нові уточнюючі розрахунки, оформлені належним чином. Зазначений лист отримано позивачем 18.05.2011р.
ВАТ “Трест “Запоріжалюмінбуд” повторно направило цінним листом з описом вкладення уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (з врахуванням терміну позовної давності) за період травень 2008 року червень 2010 року, разом з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів (Д5) за цей же період (заява від 20.05.2011р. №84).
Як вбачається з супровідного листав за вих.. №84 від 20.05.2011р. з метою усунення допущеної помилки, а також повернення надмірно сплаченої до бюджету суми коштів, керуючись ст.43, 50 ПК України, позивач просить у встановлені терміни розглянути дану заяву та повернути на рахунок 260002807400 в ПуАТ “СЕБ Банк” м. Київ, МФО 300175, ЄДРПОУ 01239648 зайво сплачену суму ПДВ в розмірі 144062 грн. (сто сорок чотири тисячі шістдесят дві грн.) за період з травня 2008 р. по червень 2010 р. Як додаток до заяви додано: уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за травень - грудень 2008 р. (всього вісім); розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за травень - грудень 2008 р. (всього вісім); уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень - грудень 2009 р. (всього дванадцять); розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за січень - грудень 2009 р. (всього дванадцять); уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень - червень 2010 р. (всього шість); розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за січень - червень 2010 р. (всього шість). ксерокопії уточнюючих розрахунків податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за період з травня по грудень 2008 р. (всього вісім); ксерокопії розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за період з травня по грудень 2008 р. (всього вісім); ксерокопії уточнюючих розрахунків податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за період з січня по грудень 2009 р. (всього дванадцять); ксерокопії розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за період з січня по грудень 2009 р. (всього дванадцять); ксерокопії уточнюючих розрахунків податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за період з січня по червень 2010 р. (всього шість); ксерокопії розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за період з січня по червень 2010 р. (всього шість).
08.06.2011 позивач отримав від відповідача поштою повідомлення від 02.06.2011 № 8416/10-28- 213/2 про невизнання ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя поданих уточнюючих розрахунків з посиланням на порушення позивачем ст. 48 п. 48.7 Податкового кодексу України.
Як вбачається з даного листа, відповідачем встановлено, що у поданих уточнюючих розрахунках податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за травень 2008р., червень 2008р., липень 2008р., серпень 2008р., вересень 2008р, жовтень 2008р., листопад 2008р., грудень 2008р., січень 2009р., лютий 2009р., березень 2009р., квітень 2009р., травень 2009р., червень 2009р., липень 2009р., серпень 2009р., вересень 2009р, жовтень 2009р., листопад 2009р., грудень 2009р., січень 2010р., лютий 2010р., березень 2010р., квітень 2010р., травень 2010р. та червень 2010р. відсутні оригінали печатки, підпису керівника платника податків, а також особи, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку, у зв'язку з чим, відмовлено у прийнятті уточнюючих розрахунків та запропоновано надати нові уточнюючі розрахунки оформлені належним чином.
Не погодившись за даним листом-рішенням, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про його оскарження та скасування в частині відмови у прийнятті уточнюючих розрахунків за період травень 2008 – вересень 2008 року.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Пунктом 46.1 статті 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.
Згідно з п. 48.1 статті 48 Податкового кодексу України податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання. У п. 46.5 статті 46 Податкового кодексу України зазначається, що форма податкової декларації встановлюється центральним органом державної податкової служби за погодженням з Міністерством фінансів України.
Відповідно до частини другої п. 48.1 статті 48 Податкового кодексу України форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору.
Відповідно до п. 48.4 статті 48 Податкового кодексу України у окремих випадках, коли це відповідає сутності податку або збору та є необхідним для його адміністрування, форма податкової декларації додатково може містити обов'язкові реквізити, передбачені цим пунктом.
Як зазначено вище, відповідно до частини другої п. 48.1 статті 48 Податкового кодексу України форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору. Відповідно до п. 48.2 статті 48 Податкового кодексу України тільки за відсутності інформації, що вказується в обов'язкових реквізитах податкової декларації, документ втрачає статус податкової декларації. Відповідно до п. 48.6 статті 48 Податкового кодексу України податкова звітність, складена з порушенням норм цієї статті, не вважається такою декларацією. З огляду на те, що лише відсутність інформації за обов'язковими реквізитами має своїм наслідком втрату документом статусу податкової звітності, а декларація повинна складатись відповідно до затвердженої форми (складення декларації з порушенням встановленої форми має своїм наслідком невизнання декларації в якості податкової звітності), усі реквізити податкової декларації, передбачені затвердженою формою, відповідно до положень статті 48 Податкового кодексу України є обов'язковими реквізитами декларації.
Відповідно до п. 48.3 статті 48 Податкового кодексу України податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити:
- тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий);
- звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація;
- звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку);
- повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами;
- код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
- місцезнаходження (місце проживання) платника податків;
- найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми);
- ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток посадових осіб платника видатків;
- підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).
Згідно п.49.8 ст. 49 Податкового кодексу України прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.
Відповідно до пункту 50.1 статті 50 Податкового кодексу України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.
Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті:
а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;
б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.
Наказом Державної податкової адміністрації України від 25.01.2011р. № 41 затверджено Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (далі – Порядок №41).
Згідно п. 2 розділу ІІІ Порядку №41 декларація подається до органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податку, одним із таких способів на вибір платника податків:
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до п.3 розділу ІІІ вказаного Порядку у разі надсилання декларації поштою платник податку зобов'язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного органу державної податкової служби не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного пунктом 5 розділу II цього Порядку.
Згідно п.4 розділу ІІІ Порядку №41 податкова звітність у паперовій формі подається на аркушах формату А 4, в електронній формі - у порядку підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, встановленому центральним органом державної податкової служби.
Податкова звітність у паперовій формі заповнюється таким чином, щоб забезпечити збереження записів та вільне читання тексту (цифр) протягом установленого строку зберігання звітності.
У рядках, де відсутні дані для заповнення, має бути проставлений прочерк (для паперової форми звітності).
Усі показники у податковій звітності проставляються у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.
Відповідно до вимог п.9 розділу ІІІ Порядку №41 податкова звітність повинна бути підписана:
- керівником платника податку або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до органу державної податкової служби. У разі ведення бухгалтерського обліку і подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником та особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку;
- фізичною особою - платником податків або його законним представником;
- особою, відповідальною за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації згідно з договором про спільну діяльність, управління майном або угодою про розподіл продукції.
У складі декларації подаються передбачені цим Порядком додатки (у разі заповнення даних у відповідних рядках декларації) та копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних.
Уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (до декларації з податку на додану вартість / (скороченої)/(переробного підприємства) /(спеціальної)) подаються платником у визначених Кодексом випадках.
Відповідно до п.22 розділу ІІІ Порядку №41 податкова звітність, надана платником або його представником (у паперовому вигляді, поштою, засобами електронного зв'язку) та заповнена з порушенням норм пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 розділу II Кодексу, вважається не поданою, про що повідомляється платник у порядку, визначеному пунктом 49.11 статті 49 розділу II Кодексу.
При цьому відповідно до п.23 розділу ІІІ Порядку №41 відмова посадової особи органу державної податкової служби прийняти декларацію з будь-яких причин, не визначених статтею 49 розділу II Кодексу, у тому числі висунення будь-яких, не визначених статтею 49 розділу II Кодексу передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої декларації, зменшення або скасування сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо), забороняється.
Згідно із п.4.4 Методичних рекомендацій щодо централізованого приймання та комп’ютерної обробки податкової звітності платників податків в ОДПС України, затвердженого наказом ДПА України від 31.12.2008 №827, працівники ОДПС при прийманні податкової звітності на паперових та електронних носіях з доданням роздрукованих оригіналів контролюють наявність: підписів посадових осіб; печатки платника податків; обов’язкових реквізитів; обов’язкових додатків до податкової звітності, передбачених порядком заповнення відповідної звітності, які є невід’ємною частиною податкової декларації або уточнюючої звітності та не можуть бути самостійним документом; прокреслень у значеннях показників, що не заповнюються через відсутність інформації.
Під обов’язковими реквізитами розуміються: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період; назва платника податків.
Згідно з приписами п.4.5 Методичних рекомендацій щодо централізованого приймання та комп’ютерної обробки податкової звітності платників податків в ОДПС України, що надана органу ДПС платником податків податкова звітність заповнена ним з порушенням правил, зазначених у затвердженому порядку заповнення, то вона може бути не визнана таким органом ДПС як податкова декларація, а саме:
1) у ній не зазначено обов'язкових реквізитів або не проставлено прочерк у показниках, які не заповнюються;
2) її не підписано відповідними посадовими особами (факсиміле не дозволяється);
3) не скріплено печаткою платника податків;
4) відсутні обов'язкові додатки до податкової звітності, передбачені порядком заповнення відповідної звітності;
5) неможливо прочитати текст або цифри внаслідок пошкодження (наприклад, документи, залиті чорнилом або іншою рідиною, потерті);
6) наявні порвані аркуші, підчищення, помарки, виправлення, дописки і закреслювання;
7) подана ксерокопія звітних документів;
8) звітність з податку на додану вартість, подана неплатником ПДВ.
У таких випадках працівники структурного підрозділу ОДПС, до функцій якого належить приймання податкової звітності, в усній формі попереджають платника податків про виявлені недоліки і право невизнання органом ДПС такої податкової звітності відповідно до норм Закону № 2181.
Якщо платник податків наполягає на прийнятті звітності, то звітність приймається, реєструється та разом зі службовою запискою передається до галузевого підрозділу для подальшого зберігання у звітній частині особової справи платника податків. На примірнику, що залишається у платника податків, проставляється штамп "ОТРИМАНО, попереджено про можливість невизнання" (зразок штампа наведено у додатку 1 до Методичних рекомендацій).
Структурним підрозділом ОДПС, до функцій якого належить приймання податкової звітності у триденний термін від дня отримання звітності (але не пізніше наступного дня від граничного строку подання), надсилається платнику податків повідомлення про невизнання ОДПС податкової звітності як податкової декларації із зазначенням підстав неприйняття та пропозицією надати нову податкову декларацію, оформлену належним чином (пп. 4.1.3 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181).
У БДАЗ ця податкова звітність тільки реєструється (без внесення показників) та отримує статус "Не визнано як податкова декларація" із обов'язковим зазначенням підстав невизнання, а в коментарях проставляється реєстраційний номер повідомлення ОДПС (про невизнання податкової звітності як податкової декларації) та дата його відправки.
Відповідно до п.3.1.4 вказаної Типової інструкції з діловодства в органах державної податкової служби України, затвердженої наказом ДПА України від 01.07.1998р. №315, неправильно оформлені (непідписані, незасвідчені), пошкоджені або надіслані не за адресою документи повертаються відправнику або пересилаються за належністю.
Всупереч вказаним вимогам, відповідачем без попередньо обробки поштового вкладення діловодною службою ОДПС, до функцій якого належить приймання та реєстрація вхідної кореспонденції на наявність всіх вкладень, зазначених в додатках до супровідного листа, прийнято рішення про невизнання як податкової звітності.
Суд враховуючи, що відповідач зобов'язаний діяти лише у відповідності до вимог статті 19 Конституції України та з дотриманням принципів, визначених статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне вказати на непослідовність та упередженість дій відповідача.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що дії відповідача щодо неприйняття як податкової звітності уточнюючих розрахунків податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний (податковий період), за який виправляються помилки, травень 2008 року – вересень 2008 року, направлених відповідачу заявою від 20.05.2011 №84 є протиправними, відтак позовні вимоги в даній частині є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Щодо позовної вимоги про зобов’язання відповідача прийняти зазначені уточнюючі розрахунки як належну податкову звітність та внести до електронної бази податкової звітності, що ведеться органами державної податкової служби показників уточнюючих розрахунків податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний (податковий період), за який виправляються помилки травень 2008 року – вересень 2008 року суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 4.7 Методичних рекомендацій, якщо за результатами судового або адміністративного оскарження дій службової (посадової) особи щодо відмови у прийнятті податкової звітності задовольняються вимоги платника податків, то:
- на підставі рішення суду, що набрало законної сили, або рішення органу ДПС про результати розгляду скарги в електронних базах податкової звітності податкова звітність проводиться датою надходження таких рішень до підрозділу ведення та захисту податкової звітності та проставляється підстава із зазначенням реєстраційних даних документа;
- в інформаційній системі податкове зобов'язання (зменшення податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування) платника податків проводиться у порядку згідно з розділом 7 Методичних рекомендацій датою надходження відповідних рішень суду або органу державної податкової служби до підрозділу ведення та захисту податкової звітності.
Рішення суду або органу ДПС про оскарження дій службової (посадової) особи щодо відмови у прийнятті податкової звітності розписується на підрозділи оподаткування юридичних або фізичних осіб, ведення та захисту податкової звітності, юридичний підрозділ в день надходження таких рішень до органу ДПС.
З аналізу вказаної норми, суд вважає за необхідне зазначити, що рішення суду, яким задоволено позовні вимоги в частині визнання дій службової (посадової) особи щодо відмови у прийнятті податкової звітності після набрання законної сили є підставою для проведення податкової звітності в електронних базах податкової звітності датою надходження такого рішення до підрозділу ведення та захисту податкової звітності з проставленням підстав із зазначенням реєстраційних даних документа. Таким чином, дана позовна вимога є за своєю суттю вимогою в частині виконання судового рішення. Враховуючи вищевказане суд приходить до висновку, що в частині зобов’язання відповідача прийняти зазначені уточнюючі розрахунки як належну податкову звітність та внести до електронної бази податкової звітності, що ведеться органами державної податкової служби показників уточнюючих розрахунків податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний (податковий період), за який виправляються помилки травень 2008 року – вересень 2008 року є передчасними та такими, що не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 19, 52, 94, 160, 163 КАС України, суд. -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати дії Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя щодо неприйняття як податкової звітності уточнюючих розрахунків податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний (податковий період), за який виправляються помилки, травень 2008 року – вересень 2008 року, направлених ВАТ “Трест “Запоріжалюмінбуд” заявою від 20.05.2011 №84 протиправними.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Відкритого акціонерного товариства “Трест “Запоріжалюмінбуд” судовий збір у розмірі 1 грн. 70 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) М.С. Лазаренко
Постанову виготовлено у повному обсязі 07 листопада 2011 року.
Суддя М.С. Лазаренко