КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 квітня 2015 року № 810/1700/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Вишгородської районної державної адміністрації Київської області, Управління Держкомзему у Вишгородському районі Київської області про визнання неправомірними та скасування розпоряджень, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Вишгородської районної державної адміністрації Київської області, Управління Держкомзему у Вишгородському районі Київської області про:
- визнання неправомірним та скасування Розпорядження Вишгородської районної державної адміністрації Київської області №1655 від 09.08.2012 «Про надання дозволу щодо інвентаризації земельної ділянки громадської організації «Садівницьке товариство» Глядин» с. Хотянівка на території Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської області;
- визнання неправомірним та скасування Розпорядження Вишгородської районної державної адміністрації Київської області №2433 від 22.10.2012 щодо затвердження матеріалів інвентаризації земельної ділянки громадської організації «Садівницьке товариство» Глядин» с. Хотянівка на території Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської області;
- зобов'язання Управління Держкомзему у Вишгородському районі Київської області внести відповідні зміни до державного земельного кадастру.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До адміністративного позову надана лише ксерокопія Розпорядження Вишгородської районної державної адміністрації Київської області №2433 від 22.10.2012 року щодо затвердження матеріалів інвентаризації земельної ділянки громадської організації «Садівницьке товариство» Глядин» с. Хотянівка на території Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської області, в той час як іншого оскаржуваного розпорядження - №1655 від 09.08.2012 не додано взагалі та не повідомлено суд про причини неможливості надати такий документ.
Відповідно до частини 2 статті 110 КАС України суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку.
Проте, невиконання позивачем приписів ч. 2 ст. 106 КАС України та ненадання доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, унеможливлює здійснення підготовки справи до судового розгляду з метою її розгляду в одному судовому засіданні протягом розумного строку, оскільки не надає змоги визначити суть спірних відносин.
Крім того суд зазначає, що відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як свідчать матеріали адміністративного позову, позивачем не вказано коли саме позивач дізнався про прийняття оспорюваних розпоряджень та з огляду на приписи ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України коли повинен про них дізнатися. Позивач у позові не наводить обґрунтованих підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків до 25.05.2015.
Керуючись ст. ст. 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 25 травня 2015 року усунути вказані недоліки, а саме:
- надати докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, - належним чином засвідчені копії оскаржуваних Розпоряджень Вишгородської районної державної адміністрації Київської області №1655 від 09.08.2012 та №2433 від 22.10.2012;
- письмові пояснення з доданням відповідних доказів стосовно дотримання позивачем встановленого КАС України строку звернення до суду.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи № 810/1700/15 та зазначенням прізвища судді, який постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
4. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя А.О. Кушнова