Справа № 200/7212/15-п
Провадження № 3/200/921/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 квітня 2015 рокуБабушкінський районний суд м.Дніпропетровська у складі
головуючого судді Татарчук Л.О.,
при секретарі Плевако Ю.Д.,
за участюпрокурора Карпенка Р.І.,
особи, яка притягується
до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Дніпропетровська, матеріали, які надійшли від прокурора прокуратури Бабушкінського району м.Дніпропетровська, відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії АЕ 303213, виданий 20 жовтня 2004 року Кіровським РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області, ІПН НОМЕР_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, одруженої, працює секретарем ТОВ «ТАКТ», зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1ст.172-6 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, відповідно до розпорядження голови ОСОБА_2 районної у м.Дніпропетровську ради №48/1-к від 13.07.2009 року та №116-к від 15.11.2013 року у період з 16.07.2009 року по 15.11.2013 року, обіймаючи посади спеціаліста І категорії відділу з питань забезпечення документообігу, протокольних заходів та кадрової роботи і головного спеціаліста загально-організаційного відділу та по роботі зі зверненнями громадян ОСОБА_2 районної у м.Дніпропетровську ради (м.Дніпропетровськ, вул.Карла Лібкнехта, буд.70), будучи посадовою особою місцевого самоврядування в межах відповідної 7-ої категорії, а отже і субєктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», порушила вимоги фінансового контролю, що виразилось у неподанні декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік, при наступних обставинах.
Так, 16.07.2009 року ОСОБА_1 прийнято присягу посадової особи місцевого самоврядування.
Статтею 19 Конституції України визначено, що посадові особи місцевого самоврядування зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.
Відповідно до ч.3 ст.24 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» та ч.2 ст.7 Закону України «Про службу в органах самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб передбачені Конституцією України і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією України і законами України, актами Президента і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування, а в Автономній Республіці Крим також нормативно-правовими актами Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Крім того, п.1 ч.1 ст.8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» до основних обовязків посадових осіб місцевого самоврядування віднесено додержання Конституції і Законів України.
Статтями 12 та 23 зазначеного Закону передбачено, що на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», особи винні у порушенні законодавства про службу в органах місцевого самоврядування, притягуються до цивільної, адміністративної або кримінальної відповідальності згідно із законом.
Статтею 17 Закону України «Про правила етичної поведінки» визначено, що особи, уповноважені на виконання функцій місцевого самоврядування, в установленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції" порядку щороку подають за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.
Також, відповідно до п.2 ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суб'єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Суб'єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.
Як посадова особа місцевого самоврядування ОСОБА_1 ознайомлена з положеннями Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про службу в органах місцевого самоврядування», приймала участь в нараді з питання ознайомлення із Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Проте, ОСОБА_1, як при звільненні 15.11.2013 з посади головного спеціаліста загально-організаційного відділу та по роботі зі зверненнями громадян ОСОБА_2 районної у м.Дніпропетровську ради, так і упродовж одного року після звільнення не подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
При цьому, уповноваженою особою ОСОБА_2 районної у м.Дніпропетровську ради з питань запобігання та виявлення корупції роз'яснено ОСОБА_1 при звільненні положення п.2 ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та обов'язок щодо подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.
Крім того, відповідно до Книги вхідної кореспонденції ОСОБА_2 районної у м.Дніпропетровську ради станом на 19.03.2015 рік декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік від ОСОБА_1 не надходила.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи посадовою особою місцевого самоврядування, а також субєктом відповідальності за корупційні правопорушення та субєктом декларування, в порушення вимог ст.19 Конституції України, ч.3 ст.24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч.2 ст.7, п.1 ч.1 ст.8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», ст.17 Закону України «Про правила етичної поведінки», п.2 ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидію корупції», при звільненні та упродовж одного року після звільнення, а саме з 15.11.2013 року по 15.11.2014 року не подала до ОСОБА_2 районної у м.Дніпропетровську ради декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим порушила вимоги фінансового контролю та вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Умисні дії ОСОБА_1В, яка не подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік, правильно кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення визнала в повному обсязі та підтвердила факт скоєння правопорушення, пояснила, що дійсно знала про необхідність подачі декларацій про майно, доходи, витрати та зобовязання фінансового характеру за 2013 рік впродовж року після свого звільнення, однак таку декларацію до ОСОБА_2 районної у місті ради не подала.
Прокурор Карпенко Р.І. підтримав обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення та просив суд визнати ОСОБА_1 винною у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченогоч.1 ст.172-6 КУпАП за фактом недекларування за 2013 рік та накласти на неї мінімальне адміністративне стягнення у межах санкції даної статті.
Суд, вислухавши пояснення ОСОБА_1, прокурора, дослідивши матеріали про адміністративне правопорушення, приходить до наступного висновку.
Так, положеннями ст.172-6 КУпАП передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати та зобовязання фінансового характеру, передбачені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Статтею 12 зазначеного Закону передбачено обовязок субєктів декларування подавати щорічно до 01 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за встановленою Законом формою.
Також, статтею 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» встановлені строки подання декларації.
Зокрема, «субєкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Субєкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобовязані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом».
При цьому, факт скоєння ОСОБА_1 вищезазначеного адміністративного правопорушення, крім її зізнання, повністю доведена та знайшла своє підтвердження зібраними належними та допустимими доказами по справі:
- письмовими поясненнями ОСОБА_3, відповідно до яких ОСОБА_1 на момент звільнення 15.11.2013 року з посади головного спеціаліста загально-організаційного відділу по роботі зі зверненнями громадян ОСОБА_2 районної у м.Дніпропетровську ради, ознайомлена з необхідністю подачі за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік, однак станом на 19.03.2015 року таку декларацію не подавала /а.с.6-7/;
- копією опису документів, які є в особовій справі ОСОБА_1, в якому відсутня декларація про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік /а.с.8/;
- копією доповнення до особового листа по обліку кадрів ОСОБА_1 щодо обійманих нею посад / а.с.9/;
- копією особової картки ОСОБА_1 /10-12/;
- копією автобіографії ОСОБА_1 / а.с.13/;
- копією розпорядження №19-к від 16.03.2009 року, згідно до якого ОСОБА_1 прийнята на посаду секретаря керівника управління з питань діяльності органів самоорганізації населення та координації роботи по реєстру виборців / а.с.19/;
- копією заяви ОСОБА_1В про прийняття на посаду секретаря керівника управління з питань діяльності органів самоорганізації населення та координації роботи по реєстру виборців /а.с.20/;
- копією розпорядження від 15.06.2009 року щодо стажування ОСОБА_1 на посаді спеціаліста І категорії відділу з питань забезпечення документообігу, протокольних заходів та кадрової роботи терміном на 1 місяць з 15.06.2009 року по 15.07.2009 року / а.с.21/;
- копією заяви ОСОБА_1 про її стажування на посаді спеціаліста І категорії відділу з питань забезпечення документообігу, протокольних заходів та кадрової роботи від 15.06.2009 року / а.с.22/;
- копією заяви ОСОБА_1 щодо участі у конкурсі на заміщенні вакантної посади спеціаліста І категорії відділу з питань забезпечення документообігу, протокольних заходів та кадрової роботи від 02.07.2009 року / а.с.23/;
- копією відповідей на екзаменаційний білет №78 для складання іспиту на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування, згідно до якого ОСОБА_1, в тому числі, була ознайомлена із вимогами Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» / а.с.24-26/;
- копією протоколу засідання конкурсної комісії ОСОБА_2 районної у місті ради від 13.07.2009 року, згідно до якого, ОСОБА_1 призначено на посаду спеціаліста І категорії відділу з питань забезпечення документообігу, протокольних заходів та кадрової роботи ОСОБА_2 районної у місті ради / а.с.27/;
- копією екзаменаційної відомості ОСОБА_1 /а.с.28/;
- копією декларації ОСОБА_1 про доходи фінансового характеру та майновий стан державного службовця та особи, яка претендує на зайняття посади державного службовця щодо себе та членів своєї сімї за 2009 рік /а.с.29/;
- копією розпорядження від 23.07.2009 року щодо призначення ОСОБА_1 на посаду спеціаліста І категорії відділу з питань забезпечення документообігу, протокольних заходів та кадрової роботи ОСОБА_2 районної у місті ради / а.с.30/;
- копією заяви ОСОБА_1 від 13.07.2009 року про призначення на посаду спеціаліста І категорії відділу з питань забезпечення документообігу, протокольних заходів та кадрової роботи ОСОБА_2 районної у місті ради / а.с.31/;
- копією розписки ОСОБА_1 від 20.01.2010 року про ознайомлення із вимогами Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» / а.с.36/;
- копією декларації ОСОБА_4 про доходи фінансового характеру та майновий стан державного службовця та особи, яка претендує на зайняття посади державного службовця щодо себе та членів своєї сімї за 2010 рік /а.с.37/;
- копією попередження ОСОБА_1 про звільнення із займаної посади за п.1 ст.40 КЗпП України / а.с.41/;
- копією заяви ОСОБА_1 від 14.11.2013 року про звільнення із займаної посади за угодою сторін / а.с.45/;
- копією розпорядження від 15.11.2013 року про звільнення ОСОБА_1 / а.с.46/;
-копією посадової інструкції спеціаліста І категорії загального відділу ОСОБА_2 районної у місті ради / а.с.47-48/;
- копією посадової інструкції спеціаліста І категорії загального відділу виконкому ОСОБА_2 районної ради / а.с.49/;
- копією посадової інструкції секретаря керівника ОСОБА_2 районної ради / а.с.50/.
Аналізуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 будучи у відповідності до підпункту п.п.«в» п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи про необхідність подання декларації про майно, доходи витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік, маючи реальну можливість своєчасно подати таку декларацію, в порушення вимог, передбачених ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», умисно, таку декларацію не подала, чим вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшуються і обтяжують відповідальність.
Так, як вбачається з матеріалів справи, внаслідок дій ОСОБА_1 суттєва шкода суспільним або державним інтересам, правам та свободам громадян завдана не була, ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, вину визнала в повному обсязі та щиросердечно розкаялася у скоєному.
Обставин що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення передбаченихст. 35 КУпАПсудом не виявлені.
Обставиною що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення передбаченоюст. 34 КУпАПсуд визнає - щире каяття.
Враховуючи всі обставини, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти мінімальне адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП за фактом недекларування майна, доходів, витрат і зобовязань фінансового характеру за 2013 рік.
Згідно зіст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст.251-252,283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,Законом України «Про засади запобігання та протидії корупції» № 3206-VI від 07 квітня 2011 року, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАПза фактом недекларування майна, доходів, витрат і зобовязань фінансового характеру за 2013 рік та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 36 гривень 54 копійки (розрахунковий рахунок УДКСУ у ОСОБА_2 районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області №31210206700004, код платежу 22030001, банк отримувача: ГУ ДКСУ в Дніпропетровській області, ЄДРПОУ суду 02891368, МФО банку 805012).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Дніпропетровської області через Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська.
Суддя Татарчук Л.О.