Справа № 2-а-660/11
(6-а/199/28/15)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.04.2015 року Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська в складі:
головуючого судді Руденко В.В.,
при секретарі Коломієць Я.В.,
розглянувши в судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську цивільну справу заяву Управління праці та соціального захисту населення Амур-Нижньодніпровської районної у м. Дніпропетровську ради про зміну порядку та способу виконання рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду з заявою про зміну способу і порядку виконання рішення, зазначивши, що Управління праці та соціального захисту населення Амур-Нижньодніпровської районної у м. Дніпропетровську ради отримало постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 45059473 по примусовому виконанню виконавчого листа по справі № 2а-660/11, виданого Амур-Нижньодніпровським районним судом м. Дніпропетровська щодо зобовязання управління здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі не менше прожиткового мінімуму відповідно до ст..43 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» за період з 01.01.2011р. до досягнення дитиною трирічного віку або внесення змін до законодавства, що регулює дані виплати, з урахуванням раніше здійснених виплат.
Виконання зобовязання в частині перерахунку та виплати державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку згідно cm. 43 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» на теперішній час неможливе через наявність наступних підстав. Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом від 27.06.2014р. було винесено постанову по апеляційній скарзі ОСОБА_1 на постанову Амур-Нижньодніпровського м. Дніпропетровська від 01.04.2011р.за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Амур-Нижньодніпровської районної у місті ради ( далі Управління.) про задоволення адміністративного позову, зобовязано останніх здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі не менше прожиткового мінімуму відповідно до ст..43 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» за період з 01.01.2011р. до досягнення дитиною трирічного віку або внесення змін до законодавства, що регулює дані виплати, з урахуванням раніше здійснених виплат.
Щодо перерахунку та виплати зазначеної допомоги згідно ст. 43 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», не вказаний який саме прожитковий мінімум повинен братися при перерахунку допомоги.
Згідно чинного законодавства, Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми», «Порядку призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року за № 1751, відповідно до «Положення про Управління» Управління не наділено повноваженнями щодо перерахунку та виплати зазначеної допомоги згідно Закону України « Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням».
На підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 16 січня 2007 року № 32 Питання виплати застрахованим особам допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2007 року № 13 Деякі питання призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми повноваження по виплаті допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку застрахованій особі, передані управлінням праці та соціального захисту населення. Управління праці не є правонаступником Фонду.
Таким чином, законодавством визначена функція по виплаті допомоги по догляду за дитиною як державна. Положення про розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку застосовується як для незастрахованных так і застрахованих осіб, які визначені лише спи 15 Закону України « Про державну допомогу сімям з дітьми».
Управління відповідно до Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми» здійснює виплату «допомоги сімям з дітьми» за рахунок субвенції державного бюджету місцевим бюджетам. Згідно Закону України « Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» ( за № 2240-ІІІ) страховиком є Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Зокрема, ст.43 Закону № 2240-ІІІ було передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду.
Управління не нараховує та не здійснює виплати згідно Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням».Така обставина є підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Заявник просить суд змінити порядок та спосіб виконання постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27.06.2014р. - із зобовязання здійснити нарахування та виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку згідно Закону України « Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» на зобовязати Управління праці та соціального захисту населення Амур-Нижньодніпровської районної в м.Дніпропетровську ради здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі не менше прожиткового мінімуму згідно Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми» за період з 01.01.2011р. до досягнення дитиною трирічного віку або внесення змін до законодавства, що регулює дані виплати, з урахуванням раніше здійснених виплат, про що прийняти постанову.
У судове засідання заявник, боржник та третя особа не зявилися, були сповіщені належним чином, про причини неявки суд не повідомили.
Неявка сторін та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Дослідивши наявні матеріали справи, судом встановлено, що Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом 27.06.2014р. було винесено постанову по апеляційній скарзі ОСОБА_1 на постанову Амур-Нижньодніпровського м. Дніпропетровська від 01.04.2011р.за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Амур-Нижньодніпровської районної у місті ради про задоволення адміністративного позову, зобовязано відповідача здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі не менше прожиткового мінімуму відповідно до ст..43 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» за період з 01.01.2011р. до досягнення дитиною трирічного віку або внесення змін до законодавства, що регулює дані виплати, з урахуванням раніше здійснених виплат.
Згідно ч.1 ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду. Проте, заявником не надано доказів наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, що стали б підставою для встановлення чи зміни порядку і пособу виконання судового рішення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 11 Закону України Про виконавче провадження, ст. 263 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Управління праці та соціального захисту населення Амур-Нижньодніпровської районної у м. Дніпропетровську ради про зміну порядку та способу виконання рішення - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського адміністративного окружного суду через Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська шляхом подачі в 5-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.
Суддя: В.В. Руденко