760/6900/15-а
2-а-297/15
У Х В А Л А
08 квітня 2015 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кицюк В.С., дослідивши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду в Солом`янському районі м. Києва про зобов`язання здійснити перерахунок пенсії, стягненні матеріальної та моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду із вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просить суд зобов`язати відповідача здійснити перерахунок пенсії згідно наданої позивачем довідки від 20.01.2015 року за період з 01.02.1973 по 31.01.1978 року, стягнути з відповідача на свою користь спричинену суму матеріальної та моральної шкоди в розмірах 31,27 грн., 56,59 грн. та 70000,00 грн. відповідно.
Дослідивши матеріали позову, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ч 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» (далі - Закон) за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, справляється судовий збір. Підстави, за якими особи звільняються від сплати судового збору за подачу позову або заяви, зазначені у ч. 1 ст. 5 Закону.
Оскільки вимоги позивача про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок немайнового характеру, позивачу необхідно сплатити судовий збір із адміністративного позову немайнового характеру за ставками 0,06 розміру мінімальної заробітної плати - 73,08 грн. і надати суду відповідний документ на підтвердження сплати судового збору за вимогу майнового характеру окремим платіжним документом .
Крім того, як роз`яснив Пленум Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ в п.10 постанови №10 від 17.10.2014 року «Про практику застосування судами законодавства про судові витрати» подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об'єктом справляння судового збору.
Як вбачається із поданого позову, позивачем також заявлено вимоги матеріального характеру про стягнення з відповідача матеріальної та моральної шкоди. За звернення до адміністративного суду із вимогами майнового характеру справляється судовий збір в сумі 2 відсотки розміру позовних вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати - 1827,00 грн. та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати - 4872,00 грн.
Вказані кошти повинні бути сплачені на наступні реквізити
- за сплату судового збору: УДКСУ у Солом'янському районі
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38050812
Банк отримувача ГУ ДКУ у м. Києві
Код банку отримувача (МФО) 82 00 19
Рахунок отримувача 312 122 067 000 10
Код класифікації доходів бюджету 220 300 01
Призначення платежу Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Солом'янський районний суд міста Києва (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 02896762 (суду, де розглядається справа).
Щодо посилання позивача на норми цивільного-процесуального законодавства, зокрема звільнення від сплати судового збору на підставі ст.82 ЦПК України, то суд роз`яснює позивачеві, що в даному випадку справа може бути розглянута в порядку адміністративного судочинства, відтак і посилання на норми цивільного процесу є неспроможним.
Відповідно до норм КАС України може бути подано клопотання про звільнення про сплату судового збору, проте воно повинно відповідати нормам закону, бути вмотивовани.
Крім того, позивач при викладі обставин, якими обґрунтовує свої позовні вимоги, лише посилається на ті чи інші нормативно-правові акти і необхідність на її думку «осовременивания пенсии».
Статтею 106 КАС України передбачені імперативні вимоги, яким повинна відповідати позовна заява при зверненні до суду адміністративної юрисдикції. Проте всупереч ч. 3 ст. 106 КАС України позивач при зверненні до суду їх не дотримався.
Дотримання вимог ст. 106 КАС України та Закону України «Про судовий збір» при пред`явленні позову в суд є імперативним правилом в тому числі і для суду на предмет перевірки позову і долучених до нього матеріалів і недопущення відкриття провадження і призначення непідготовленої справи (позову) до розгляду.
Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього ж Кодексу постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Якщо ж позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконає всі вимоги, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Крім того, в разі усунення вищенаведених недоліків суд звертає увагу позивача на положення глави 8 КАС України, якою регламентовано строк звернення до адміністративного суду. Так, ч.1 ст.99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого, зокрема законами України. Так, статтею 289 КУпАП імперативно встановлено, що строк оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення складає 10 днів.
Як вбачається із адміністративного позову, позивач порушує питання про поновлення пропущеного строку, однак всупереч ч.1 ст.100 КАС України не зазначає причини поважності його пропуску. Саме лише звернення до суду з аналогічним позовом в серпні 2014 року і подальше повернення даного позову позивачу і не оскарження ним такої ухвали не дає права вважати, що строк пропущений з поважних причин.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 100, 108 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду в Солом`янському районі м. Києва про зобов`язання здійснити перерахунок пенсії, стягненні матеріальної та моральної шкоди, - залишити без руху та надати строк для усунення вказаних судом недоліків, який не може перевищувати 2 днів з моменту отримання копії даної ухвали.
В разі не усунення вказаних недоліків, дана заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Ухвала може бути оскаржена через Солом`янський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя В.С. Кицюк