Справа № 687/550/15-п
№3/687/206/2015
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2015 року смт.Чемерівці
Чемеровецький районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого судді - Назарчука Р.В.,
з участю секретаря - Мельник Т.Є.,
з участю прокурора Жили А.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Чемерівці матеріали, які надійшли від прокуратури Чемеровецького району про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, Слобідко-Смотрицького сільського голови, паспорт серії НА №534574,
за ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування сільським головою Слобідко Смотрицької сільської ради с. Слобідка - Смотрицька Чемеровецького району, маючи 7 ранг посадової особи місцевого самоврядування 4 категорії та відповідно до п. п. а, б п. 1, 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, будучи попередженим про спеціальні обмеження, встановлені цим Законом, у порушення вимог ст. 14 цього ж Закону при наявності покладеного на нього обовязку уживати заходів щодо недопущення будь якої можливості виникнення конфлікту інтересів та повідомляти невідкладно безпосереднього керівника про наявність такого конфлікту, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-7 КУпАП.
Так, ОСОБА_1 відповідно до рішення №1 від 12.11.2010 року першої організаційної сесії Слобідко - Смотрицької сільської ради шостого скликання обраний сільським головою Слобідко - Смотрицької сільської ради та на вказаній посаді працює по даний час.
ОСОБА_1 ознайомлений з вимогами антикорупційного закону, який був введений у дію у 2011 році, та Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», зокрема про вжиття керівником заходів щодо не допущення можливості виникнення конфлікту інтересів, тобто суперечності між особистими інтересами та своїми службовими повноваженнями, які можуть вплинути на обєктивне прийняття рішень.
В ході перевірки встановлено, що ОСОБА_1 всупереч ст. 14 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» не повідомив сесію ради про можливий конфлікт інтересів між ним та своєю дружиною, яка працює бібліотекарем Слобідко Смотрицької бібліотеки, при прийняті рішення щодо нарахування та виплати їй матеріальної допомоги на оздоровлення.
Відповідно до розпорядження сільського голови Слобідко Смотрицької сільської ради № 112 від 15.12.2014 «Про надання матеріальної допомоги на оздоровлення» бібліотекарю Слобідко Смотрицької сільської ради нарахована та в подальшому виплачена матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу, що становить 1450 грн. Про наявність конфлікту інтересів, при винесенні даного розпорядження, ОСОБА_1 не було повідомлено сесію сільської ради.
Згідно довідки про склад сім»ї, виданої Слобідко - Смотрицькою сільською радою, ОСОБА_2 зареєстрована та проживає в с. Слобідка - Смотрицька Чемеровецького району разом зі своїм чоловіком ОСОБА_1 та ведуть спільний побут.
Крім того, розпорядженням № 113 від 15.12.2014 року ОСОБА_1 надав собі матеріальну допомогу на вирішення соціально побутових питань в розмірі посадового окладу. Вказане розпорядження ОСОБА_1 підписав власноручно та передав для виконання головному бухгалтеру. Про наявність конфлікту інтересів, при винесенні даного розпорядження, ОСОБА_1 не було повідомлено сесію сільської ради.
В ході проведення перевірки, дану інформацію у своїх поясненнях підтвердив сільський голова Слобідко - Смотрицької сільської ради ОСОБА_1, який показав, що він не повідомив сесію ради про можливий конфлікт інтересів при прийняті рішення щодо надання матеріальної допомоги своїй дружині ОСОБА_2, поясненнях секретаря сільської ради ОСОБА_3, яка підтвердила, що ОСОБА_1 не повідомив раду про можливий конфлікт інтересів при прийнятті вказаного рішення та іншими матеріалами.
Таким чином, ОСОБА_1 є субєктом правопорушення за ст. 172-7 КУпАП, який допустив суперечність між особистими інтересами особи та його службовими повноваженнями наявність яких могли вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих йому службових повноважень чим порушив вимоги ч.1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», ст. 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а отже в його діях міститься склад правопорушення, передбачений ст. 172-7 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в скоєнні ним адміністративного правопорушення визнав повністю, розкаявся і обставини, зазначенні у протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, не оспорював.
Прокурор в судовому засіданні просив суд визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні корупційного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", вказуючи на те, що вина ОСОБА_1 повністю підтверджується зібраними та дослідженими судом матеріалами справи і самим порушником не оспорюється.
Крім того, вина ОСОБА_1 у скоєнні ним правопорушення підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 25.03.2015 року, копіями розпоряджень №№112,113 від 25.12.2014 року, довідками, виданими Слобідко-Смотрицькою сільською радою за №№103,105,106 від 25.03.2015 року, копією свідоцтва про укладення шлюбу серії І-БВ №454777, письмовими поясненнями ОСОБА_3
Відповідно до підпункту в пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування є суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення.
Частиною 1 статті 1 Закону визначено, що конфлікт інтересів це суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
Частиною 1 статті 14 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» передбачено, що особи зазначені у пункті 1 та підпунктах «а», «б» пункту 2 частини 1 статті 4 цього Закону зобовязані уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
Відповідно до вимог ст. 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» у разі виникнення конфлікту інтересів протягом строку здійснення повноважень сільський, селищний, міський голова, секретар сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови обласної, районної ради зобов'язаний негайно доповісти про це відповідній раді та вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів.
Відповідно до ст. 172-7 КУпАП адміністративна відповідальність наступає за неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.
Згідно примітки до статті 172-7 КУпАП суб»єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".
У цій статті під конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність яких може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
У відповідності до ст.ст. 33, 34 КУпАП, суд враховує обставини, що пом"якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, а саме те, що ОСОБА_1 щиро розкаявся у скоєному правопорушенні, вперше притягується до адміністративної відповідальності, за місцем проживання та праці характеризується з позитивної сторони.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, наявність вищезазначених пом"якшуючих обставин, на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення згідно ст. 172-7 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 300 грн., а також стягнути судовий збір на користь держави.
Керуючись ст.ст. 4, 14, 22 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", ст. ст. 172-7, 283-284 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 300 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 36 грн. 54 коп..
Рахунок для зарахування судового збору:
р/р -31213206700530
отримувач - УК у Чемеров.р-ні/Чемеров.р-н/22030001
Код отримувача ( код за ЄДРПОУ) - 37330146
МФО - 815013
Банк отримувача коштів - ГУДКСУ у Хмельницькій області
Код класифікації доходів 22030001.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Чемеровецького районного суду.
Суддя: Назарчук Р.В.
Постанова набрала законної сили «___» «_____» 20_ р.
Строк пред»явлення постанови до виконання до «___» «____ 20_ р.
Суддя: Назарчук Р.В.