ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
16 квітня 2015 р. Справа № 876/4396/15Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Качмар В. Я. перевіривши апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2015 року в справі за позовом Управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2015 року у задоволенні позову Управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення коштів відмовлено.
Не погоджуючись із цією постановою суду першої інстанції, позивач подав на неї апеляційну скаргу.
Відповідно до ч.6 ст.187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Згідно із ч.2 ст.87 КАС України (із змінами, внесеними згідно із Законом України «Про судовий збір», які набрали чинності з 01.11.2011, далі - Закон №3674-VI) розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною 1 ст.4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2015 року - 1218 грн.
Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, відповідно до ч.2 ст.4 Закону №3674-VI (в редакції чинній на час подання апеляційної скарги), становить 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Розмір ставки судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Із позовної заяви та рішення суду вбачається, що позов носить майновий характер та становить 25983грн, а тому розмір судового збору який підлягав сплаті при поданні цієї позовної заяви повинен становити 1827грн (1,5 розміри мінімальної заробітної плати).
Оскільки позовна заява носить майновий характер, то розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми, а саме 913,5грн (1827грн /2 = 913,5грн).
Покликання апелянта на п.20 ч.1 ст.5 Закону №3674-VI як на підставу для звільнення його від сплати судового збору за подання апеляційної скарги, апеляційний суд вважає безпідставними та необґрунтованими, оскільки згідно вказаного положення, органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору лише за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством, а не апеляційних скарг.
Що ж до доводів апелянта про відсутність коштів для сплати судового збору за подання апеляційної скарги, то долучений ним план асигнувань із загального фонду бюджету на 2015 рік не є належним підтвердженням таких обставин. Більше того, відсутні будь-які докази вчинення позивачем будь-яких дій для отримання (виділення) необхідних коштів на сплату судового збору. Відтак підстави для звільнення Управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації від сплати судового збору відсутні.
Документ про сплату судового збору у належному розмірі або докази про наявність підстав для звільнення заявника від сплати судового збору до апеляційної скарги не долучені.
За таких обставин відповідно до ст.108 КАС України, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.108, 187, 189, 192 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2015 року в справі за позовом Управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення коштів - залишити без руху.
Надати Управлінню соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації строк - 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали для сплати судового збору за подання апеляційної скарги в розмірі 913,50грн на призначений для цього рахунок з наступними реквізитами:
«Отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ - 38007573; банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок отримувача - 31219206781004; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу - судовий збір, код суду 34668371».
Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу, - для відома та виконання.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги протягом двадцяти днів.
Суддя В. Я. Качмар