ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 квітня 2015 року м. Київ № 826/6998/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кротюк О.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Деснянського районного упрвління юстиції у м. Києві про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії,В С Т А Н О В И В:
Позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 106 КАС України встановлено вимоги до позовної заяви. Зокрема, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна (зазначена позиція відповідає Листу Вищого адміністративного суду від 18.01.2012 № 165/11/13-12).
Таким чином, заявлена позивачем вимога щодо скасування постанови про стягнення з боржника виконавчого збору ВП №44441783 від 19.12.2014 (п.2 позовних вимог) є майновою вимогою.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до адміністративного суду позову:
- майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1827 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (4872 грн.);
- немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати (73,08 грн.).
Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
До позову додано платіжне доручення про сплату 73,08 грн. судового збору, що відповідає сумі судового збору, яка підлягає сплаті за розгляд судом немайнової вимоги.
В той же, час позивачем не долучено документу про сплату судового збору за розгляд майнової вимоги у відповідності до ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Окрім того, позивачем заявлено позовну вимогу (п.1) про визнання дій державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції у міста Києві Єльбабаєва Баходіра Бекмурадовича протиправними, однак позивачем не зазначаються, які саме дії він просить визнати протиправними.
Поряд цим, суд додатково звертає увагу позивача на приписи ч. 3 ст. 181 КАС України, якими встановлено, що відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.
Зазначені недоліки можуть бути виправлені шляхом внесення доповнень до позовної заяви із наданням:
- документу про сплату судового збору за розгляд майнових вимог у розмірі, визначеному ст. 4 Закону України «Про судовий збір»;
- уточнення позовних вимог викладених в пункті 1 позовної заяви, а саме вказати, які саме дії позивач просить визнати протиправними
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2.Встановити позивачу дводенний строк з моменту отримання даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України та набирає законної сили у порядку та строки, встановлені статтею 254 КАС України.
Суддя О.В. Кротюк