ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
20 квітня 2015 року
м. Ужгород
№ 807/254/15
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гебеш С.А.
при секретарі судового засідання - Приходько Т.В.
сторони в судове засідання не з'явились;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області до Приватного підприємства «Мед-Лаб-Сервіс» про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного підприємства «Мед-Лаб-Сервіс» про стягнення податкового боргу.
Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що станом на день звернення з даним адміністративним позовом за відповідачем рахується податковий борг у загальному розмірі 10769,33грн. по платежу 30 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)».
Представник позивача в судове засідання не з’явився, про причини своєї неявки суд не повідомив, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, однак надіслав на адресу суду клопотання, згідно якого просить суд розглянути справу за відсутності представника позивача та задовольнити даний адміністративний позов повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився повторно, письмових заперечень із доказами проти позову суду не надав, про причини своєї неявки суд не повідомляв, хоча належним чином повідомлявся судом про дату, час та місце судового розгляду даної адміністративної справи.
Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Як встановлено судом в ході судового розгляду та вбачається із матеріалів даної адміністративної справи відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Приватне підприємство "Мед-Лаб-Сервіс" зареєстроване та знаходиться за адресою: 88000, Закарпатська область, м.Ужгород, вул. Урожайна, 8, ідентифікаційний код – 30242719, що підтверджується копією згаданого Витягу, яка міститься в матеріалах справи.
Вищевказаний борг виник у Відповідача у зв'язку з наступним.
Так, працівниками ДПІ у м. Ужгороді ГУ Міндоходів у Закарпатській області 04.01.2013 року було проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість.
За результатами проведеної перевірки складено акт перевірки від 04.01.2013року і №6/15-02 та винесене податкове повідомлення – рішення №0000081640 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 10200,00грн. штрафних санкцій, що підтверджується копіями згаданого акту та податкового повідомлення – рішення.
Вищенаведене податкове повідомлення - рішення Відповідачем не сплачено та не оскаржувалось ним ні в адміністративному, ні в судовому порядку, оскільки доказів про оскарження такого Відповідачем станом на день розгляду даної адміністративної справи не надано.
Слід також зазначити, що працівниками ДПІ у м. Ужгороді ГУ Міндоходів у Закарпатській області 26.07.2013 року було проведено документальну невиїзну перевірку по сплаті податку на додану вартість.
За результатами проведеної перевірки складено акт перевірки від 26.07.2013р. №452/15-02 та винесено податкове повідомлення - рішення №0008031502 від 02.08.2013р. про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 462,00грн. штрафних санкцій, що підтверджується копіями зазначеного акту та податкового повідомлення – рішення.
Вищенаведене податкове повідомлення - рішення Відповідачем не сплачено та не оскаржувалось ним ні в адміністративному, ні в судовому порядку, оскільки доказів про оскарження такого Відповідачем станом на день розгляду даної адміністративної справи не надано.
Згідно п. 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3 Л -54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
В силу пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 даного Кодексу податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідно до норм чинного законодавства України на адресу Відповідача було направлено засобами поштового зв'язку, рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення податкову вимогу від 06.02.2013 №18, однак даний лист був повернутий на адресу інспекції у відповідності довідки Ф.20 «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до п.3 Інструкції про нарахування та погашення пені затвердженої Наказом Державної податкової адміністрації України від 1 березня 2001 року N 77 (далі - Інструкція) податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), узгоджене платником податків або встановлене судом (арбітражним судом), але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нараховані на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.п.14.1.162. ст.14 Податкового кодексу пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
П.З Інструкції передбачає, що після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Частина 4.2. Інструкції передбачає, що погашення сум нарахованої та несплаченої пені здійснюється у загальному порядку, установленому для погашення податкового боргу
Станом на 28.01.2015 року Боржнику нараховано 107,33 грн. пені, що підтверджується розгорнутим розрахунком заборгованості Відповідача, який наявний в матеріалах даної адміністративної справи.
Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Нормами п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України зазначено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебуваю його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого плат податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п.95.3 ст.95 цього Кодексу).
Також, відповідно до п.95.4 ст.95 ПК України контролюючий орган на відповідне рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що відповідачем станом на день розгляду даної адміністративної справи не надано суду доказів про сплату вказаної заборгованості в добровільному порядку та не спростовано доводів позивача, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області до Приватного підприємства «Мед-Лаб-Сервіс» про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Мед-Лаб-Сервіс» (88000, Закарпатська область, м.Ужгород, вул. Урожайна, 8, ідентифікаційний код – 30242719) на користь відповідного бюджету податковий борг у загальному розмірі 10769,33грн. (десять тисяч сімсот шістдесят дев’ять гривень тридцять три копійки) по платежу 30 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Суддя
C.А. Гебеш