ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
16 квітня 2015 рокум. Ужгород№ 807/264/15
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Скраль Т.В.
при секретарі -Станавській А.М.,
за участю сторін:
позивача: Державна податкова інспекція у Рахівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області - представник в судове засідання не з"явився ,
відповідача: Лужанська сільська виборча комісія - в судове засідання не з"явилася ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Рахівському районі до Лужанської сільської виборчої комісії про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Рахівському районі звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Лужанської сільської виборчої комісії про стягнення податкового боргу в сумі 510 грн.
Позов мотивовано тим, що за Лужанською сільською виборчою комісією рахується податковий борг в сумі 510 грн., який є несплачений, відтак позивач просить задовольнити заявлені позовні вимоги, та стягнути з відповідача вказану суму заборгованості в судовому порядку.
Позивач, в судове засідання не з'явився, проте надав суду заяву, якою просив розгляд даної справи провести без участі його за наявними у справі матеріалами.
Відповідач повторно в судове засідання не з'явився, судом вживалися заходи щодо повідомлення відповідача про час та місце судового засідання, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення поштового відправлення (а.с.27). Крім того, 18 березня 2015 року, представник відповідача подала суду заяву, в якій пояснила, що являлася головою виборчої комісії, та на час подачі звітів перебувала в лікарні у зв'язку із народженням дитини, а бухгалтером виборчої комісії не було здано звіт до Рахівської ДПІ (а.с. 25)
Відповідно до ч.4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи. Таким чином справа розглядається за відсутності представника відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, а відтак у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, з'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд прийшов наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, Лужанська сільська виборча комісія зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності розпорядженням Рахівської РДА від 14.02.2006 р. за №000415 за адресою: 90616, Закарпатська область, Рахівський район, с. Луг, 107 код ЄДРПОУ 34022095 та перебуває на обліку в ДПІ у Рахівському районі як платник податків з 14.02.2006 року за №131710200000, код ЄДРПОУ34022095 (а.с.6).
Відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року (далі ПК України), платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
В порушення даної норми Лужанська сільська виборча комісія станом на час розгляду справи має непогашений борг з податку на доходи фізичних осіб в сумі 510 грн.
02 жовтня 2014 року працівниками ДПІ у Рахівському районі було проведено камеральну перевірку податкової звітності з питань несвоєчасної подачі податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку за II квартал 2014 р. За наслідками проведеної перевірки складено акт перевірки №387/07-11-17 року (а.с.8) та винесено податкове повідомлення - рішення № 0007591700 від 02.10.2014 р. яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 510 грн. (а.с.7)
Дане податкове повідомлення - рішення було надіслано на адресу товариства рекомендованим листом з повідомленням про вручення та вручено 10.10.2014 року (а.с.7).
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Так, ДПІ у Рахівському районі надіслано податкову вимогу форми "Ю" №705-25 від 31.10.2014 р.(а.с.10).
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вищевказана вимога була отримана відповідачем 13.10.2014 р., що підтверджується корінцем рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 10).
Станом на час судового розгляду справи в установленому законом порядку відповідач вимогу не оскаржив.
Відповідно п.95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.95.4 ст.95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України
Контролюючий орган згідно пп. 20.1.19 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України має право звертатися до суду щодо стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Заборгованість Лужанської сільської виборчої комісії крім іншого підтверджується обліковою карткою (а.с.5).
Зважаючи на вказані норми Закону, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Рахівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області до Лужанської сільської виборчої комісії про стягнення податкового боргу в розмірі 510 грн. - задовольнити повністю.
2. Стягнути за рахунок коштів Лужанської сільської виборчої комісії (податковий номер 34022095, 90616, с. Луг, 107, Рахівського району, Закарпатської області) податковий борг перед бюджетом в розмірі 510 (п'ятсот десять гривень).
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
СуддяТ.В. Скраль