Постанова № 43700901, 22.04.2015, Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області

Дата ухвалення
22.04.2015
Номер справи
699/343/15-п
Номер документу
43700901
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 699/343/15-п

Номер провадження 3/699/118/15

ПОСТАНОВА

Іменем України

22.04.2015 м.Корсунь-Шевченківський

Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Кіхтенко Н.І., розглянувши матеріали, які надійшли від ВДАІ з обслуговування КорсуньШевченківського району (м. Корсунь-Шевченківський) УМВС України в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця, зареєстрованого та проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2,громадянина України, паспорт серії НЕ №615326, виданий 02.12.2010 Корсунь-Шевченківським РВ УМВС України у Черкаській області, ідентифікаційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, неодруженого, утриманців немаючого, непрацюючого, інші дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду невідомі,

за ч.1 ст.130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

06.04.2015 о 09.50 гр. ОСОБА_1 на вул. Леніна, у м. Корсуні-Шевченківському Черкаської області керував автомобілем НОМЕР_2, в стані алкогольного спяніння, чим порушив п.2.9 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

У суд ОСОБА_1 зявився , вину визнав, розкаявся у вчиненому.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення, крім повного визнання вини, стверджується даними матеріалів адміністративної справи, зокрема, даними протоколу про адміністративне правопорушення серії АБ2 № 583860, який складений відповідно до вимог закону та в присутності двох свідків: ОСОБА_2 та ОСОБА_3, а також власноручно написаним поясненням ОСОБА_1, про те, що він 05.04.2015 випив 05.л алкогольного пива, а 06.04.2015 о 09.50 керував автомобілем, їхати в лікарню на медосвідування відмовився з даними проведеного тестування на алкоголь № 290 погодився.

Таким чином, на підставі добутих доказів вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, доказана і він притягається до відповідальності за дане правопорушення.

Згідно довідки ВДАІ з обслуговування Корсунь-Шевченківського району (м. Корсунь-Шевченківський) УМВС України в Черкаській області № 485 від 06.04.2015 ОСОБА_1 має посвідчення водія, яке згідно даних адмінпротоколу у нього було вилучено працівниками ДАІ і таке, після вступу постанови в законну силу підлягає поверненню ОСОБА_1

Відповідно до ст.266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником міліції у присутності двох свідків.

У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння працівником міліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами, огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.

Огляд осіб на стан алкогольного сп'яніння здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення.

Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності працівника міліції.

Огляд особи на стан алкогольного сп'яніння, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Порядок направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду затверджений постановою КМУ від 17.12.2008 № 1103.

Згідно цього Порядку огляд проводиться:

-уповноваженою особою Державтоінспекції на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом;

-лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків.

Результати огляду, проведеного уповноваженою особою Державтоінспекції, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення.

Підтвердження стану сп'яніння в результаті огляду та згода водія транспортного засобу з результатами такого огляду є підставою для його притягнення згідно із законом до відповідальності.

Порядок оформлення матеріалів про правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху передбачено Інструкцією з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженою наказом МВС України від 26.02.2009 №77, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 24.04.2009 за №374/16390.

Вказаною Інструкцією, зокрема, передбачено право особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, відмовитись від підписання протоколу про адміністративне правопорушення, про що в протоколі робиться запис, який засвідчується підписом свідків.

Особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які долучаються до протоколу (п.4.2).

Порядок виявлення у водіїв ознак сп'яніння визначено Інструкцією про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою наказом МВС України та МОЗ України від 09.09.2009 №400/666, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 06.10.2009 за №931/16947.

Судом встановлено, що огляд ОСОБА_1 проводився уповноваженою особою Державтоінспекції МВС з дотриманням вказаних вимог та з використанням спеціального технічного засобу, дозволеному до застосування МОЗ та Держспоживстандартом «Alcotest 6810 », тобто Драгером за № 0683, який має свідоцтво про державну реєстрацію та свідоцтво про повірку, яка діє до 19.01.2016.

Застосування даного прибору дозволено наказом МВС України № 33 від 01.03.2010 р., згідно якого вказаний технічний засіб входить до переліку техзасобів, які використовуються в підрозділах ДАІ МВС для виявлення і фіксування порушень ПДР.

Судом встановлено, що водій не відмовлявся від проходження огляду на стан сп'яніння, пройшов такий, погодився із результатами огляду, про що вказав у вказаному протоколі про адміністративне правопорушення та власноручно написаним про це поясненням та підписом ( а.с.1), про що ОСОБА_1 підтвердив у судовому засіданні, в т.ч. і написання того, що він не бажає їхати у лікарню на медосвідування.

Судом перевірено, що вказаний адміністративний протокол складено правомочною особою ( ст.255) та такий відповідає вимогам ст.256 КУпАП. Порушень прав ОСОБА_1 при складенні такого не встановлено.

Відповідно до ч.1 ст.265-1 КУпАП у разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, за яке відповідно до цього Кодексу може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, працівник відповідного підрозділу Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечує безпеку дорожнього руху, тимчасово вилучає посвідчення водія до набрання законної сили постановою у справі про адміністративне правопорушення.

Таким чином, враховуючи, що правопорушник визнав вину, щиро розкаявся, вперше притягується до адмінвідповідальності, обставини, щ обтяжують відповідальність у вчиненні вищевказаного адміністративного правопорушення відсутні, а також враховуючи обставини вчиненого адміністративного правопорушення, суд вважає, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення, передбачене санкцією статті, у виді штрафу у мінімальному розмірі.

А тому, вилучене у ОСОБА_1 посвідчення водія, після вступу постанови в законну силу, підлягає поверненню.

Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП суд стягує з правопорушника судовий збір, що становить 36, 54 грн., в дохід держави.

Керуючись ст. ст. 40-1, 252, 280, частинами 1 - 3 ст. ст. 294, 307, 308 КУпАП; ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,

суддя

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, піддати адміністративному впливу та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на даний час становить 3400 грн.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше пятнадцяти днів з дня проголошення постанови, а в разі оскарження, не пізніше п?ятнадцяти днів, з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, штраф підлягає стягненню у примусовому порядку у подвійному розмірі, в сумі 6800 грн., відповідно до ст. 308 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця, зареєстрованого та проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України, паспорт серії НЕ №615326,виданий 02.12.2010 Корсунь-Шевченківським РВ УМВС України у Черкаській області, ідентифікаційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, інші дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду невідомі, судовий збір в сумі 36,54 грн. в дохід держави (одержувач УДКСУ у Корсунь - Шевченківському районі Черкаської області, код одержувача 36777264, банк одержувача ГУ ДКСУ у Черкаській області, МФО 854018, рахунок №31218206700239, код ЄДРПОУ суду 02887711, код класифікації доходів бюджету 22030001).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана до апеляційного суду Черкаської області через Корсунь-Шевченківський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення.

Суддя Кіхтенко Н. І.