ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Шульга О.М.
Суддя-доповідач:Франовська К.С.
УХВАЛА
іменем України
"20" квітня 2015 р. Справа № 279/9968/14-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Франовської К.С.
суддів: Бондарчука І.Ф.
Моніча Б.С.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області на постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "24" грудня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області, Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату коштів ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 24.12.2014 року позов ОСОБА_3 задоволено частково.
Визнано протиправними :
-дії Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області щодо ненарахування та невиплати позивачу коштів, передбачених с. 37 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" відповідно до визначених законом розмірів за період з 13.05.2014 року по 03.08.2014 року ;
- дії Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області Житомирської області по нарахуванню та виплаті позивачу доплати до пенсії за роботу на територіях радіоактивного забруднення в розмірі, меншому, ніж це встановлено законом, за період з 13.05.2014 року по 03.08.2014 року.
Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області виплатити ОСОБА_3 грошову допомогу в зв'язку з обмеженням споживання продуктів місцевого виробництва та особистого підсобного господарства відповідно до вимог ст.37 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі 40 % мінімальної заробітної плати за період з 13.05.2014 року по 03.08.2014 року з урахуванням отриманих коштів.
Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в місті Коростені та Коростенському районі Житомирської області нарахувати та виплатити ОСОБА_3 доплату до пенсії за роботу у зоні гарантованого добровільного відселення на територіях радіоактивного забруднення відповідно до ст.39 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі двох мінімальних заробітних плат за період з 13.05.2014 року по 03.08.2014 року з урахуванням виплачених сум.
Ухвалою Коростенського міськрайонного суду від 02 грудня 2014 року позовні вимоги ОСОБА_3 за період з 01 травня по 31 травня 2014 року залишені без розгляду з підстав пропуску строку звернення до суду .
В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в м. Коростені та Коростенському районі Житомирської області, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права, просить постанову скасувати та відмовити у задоволенні позову. Зокрема, відповідач зазначає, що фінансування витрат за Законом України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" проводиться за рахунок коштів Державного бюджету, в межах наданих розрахунків та виділених коштів з Державного бюджету.
В решті рішення особами, що беруть участь у справі, не оскаржено.
Враховуючи те, що апеляційну скаргу подано на рішення суду першої інстанції у справі, яка розглянута в порядку скороченого провадження, відповідно до п.3 ч. 1 ст. 197 КАС України апеляційний розгляд проводиться у порядку письмового провадження.
Розглянувши доводи апеляційної скарги та перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення, колегія суддів вважає, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що ОСОБА_3. є непрацюючим пенсіонером та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Коростені та Коростенському районі Житомирської області, має статус громадянина, який постраждав від Чорнобильської катастрофи 2 категорії, проживає в зоні радіаційного забруднення ( гарантованого (добровільного) відселення) та отримує виплати згідно ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", але у меншому розмірі, ніж визначено Законом.Наведені обставини підтверджені належними та допустимими доказами, які приєднані до матеріалів справи.
Відповідно до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в таких розмірах - у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати;
У відповідності до статті 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Розрахунок доплати до пенсії позивачу здійснено відповідачем, виходячи із встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а тому суд обґрунтовано визнав дії Управління Пенсійного фонду протиправними в частині нарахування та виплати позивачу пенсійних виплат не у відповідності ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Доводи відповідача щодо відсутності фінансування на вказані виплати та необхідність їх встановлення бюджетним законодавством є безпідставними, оскільки реалізація встановленого законом права не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.
Законом України "Про Державний бюджет на 2014 рік" від 16 січня 2014 року №719-VII, що набрав чинності з 1 січня 2014 року (п.1 Прикінцевих положень Закону, не встановлено обмеження щодо застосування положень Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", проте постановою від 23 листопада 2011 року № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" всупереч ст. 39 зазначеного Закону Кабінетом Міністрів України встановлено фіксовані розміри сум, з яких проводяться розрахунки пенсійних виплат, при тому, що ці суми не відповідають розмірам мінімальної заробітної плати.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що наведені в апеляційній скарзі доводи не спростовують висновків суду 1-ї інстанції.
Відповідно до ч.1 ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області залишити без задоволення, а постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "24" грудня 2014 р. без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя К.С. Франовська
судді: І.Ф.Бондарчук
Б.С. Моніч
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу: ОСОБА_3 АДРЕСА_1
3- відповідачу: Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області вул.Грушевського, 16/1,м.Коростень,Коростенський район, Житомирська область,11501
- ,