КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 823/439/15
Суддя доповідач Карпушова О.В.
У Х В А Л А
17 квітня 2015 року м. Київ
Суддя-доповідач Київського апеляційного адміністративного суду Карпушова О.В., розглянувши апеляційну скаргу Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 11 березня 2015 року у справі № 823/439/15 за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Умані та Уманському районі Черкаської області до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Черкаській області про визнання незаконними дій та скасування постанови,-
ВСТАНОВИВ:
До Київського апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 823/439/15 разом з апеляційною скаргою Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 11 березня 2015 року.
Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, в зв'язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до частини 2 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Справу розглянуто у відкритому судовому засіданні 11 березня 2015 року.(а.с.43) Копію повного тексту постанови апелянтом отримано 20 березня 2015 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення. (а.с. 47)
Апеляційну скаргу подано Управлінням державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області 01 квітня 2015 року (згідно поштового штемпелю на конверті), коли строк на апеляційне оскарження сплив 30 березня 2015 року.
Заяву про поновлення строку відповідачем не подано.
Відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Крім того, відповідно до ч. 6 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
23 жовтня 2013 року набув чинності Закон України від 19 вересня 2013 року № 590-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору».
Відповідно до п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 цього Закону за подання апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при подані позовної заяви.
За подання адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати - 1827 грн. та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати - 4872 грн. За подання адміністративного позову немайнового характеру розмір ставки судового збору складає 0,06 мінімальної заробітної плати (п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4).
Частиною 1 цієї статті Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2015 року становить 1218 гривень.
Оскільки позивач оскаржує постанову за позовом майнового характеру, то сума судового збору, яку потрібно сплатити при подачі даної апеляційної скарги, складає 913,50 грн.
Таким чином, апелянту необхідно було сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду в розмірі 913 грн. 50 коп. за наступними реквізитами: рахунок - 31211206781007, код ЄДРПОУ - 38004897, МФО банку - 820019, отримувач - УДКСУ у Печерському районі, банк - ГУДКСУ у м.Києві., призначення платежу - судовий збір, Код 22030001.
Апелянт в апеляційній скарзі просить звільнити від сплати судового збору до вирішення справи по суті, посилаючись на те, що Державна виконавча служба є бюджетною установою, фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України, розрахункове - касове обслуговування якої відповідно до Бюджетного кодексу України здійснюється Державною казначейською службою України та лише в межах відкритих асигнувань, а на сплату судового збору взагалі не передбачені.
Проте, суддя - доповідач вказані підстави про неможливість сплатити судовий збір не бере до уваги, оскільки Головне управління юстиції - є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства. Апелянтом не надано жодних доказів щодо спроби отримання грошей в органах Казначейства для сплати судового збору та доказів відсутності грошей на рахунках Державної виконавчої служби, тому посилання апелянта на стислі строки подачі апеляційної скарги, через які не можливо своєчасно сплатити судовий збір, оскільки розрахункове - касове обслуговування здійснюється в межах відкритих асигнувань, є необґрунтованим та безпідставним.
В зв'язку з вищенаведеного, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, шляхом надання заяви про поновлення строку з підставами щодо поважності причин пропуску строку, якщо такі є, та оригіналу документу про сплату судового збору у сумі 913 грн. (дев'ятсот тринадцять грн.) 50 коп.
Керуючись статтями 24, 102, 186, 189, 211, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 11 березня 2015 року у справі № 823/439/15 - залишити без руху.
Надати апелянту строк протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для надання заяви про поновлення строку з підставами щодо поважності причин пропуску строку, якщо такі є, та оригіналу документу про сплату судового збору у сумі 913 грн. (дев'ятсот тринадцять грн.) 50 коп.
Роз'яснити, що в разі невиконанні вимог даної ухвали, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження, що позбавляє апелянта права повторного звернення до апеляційного суду з цього питання.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання законної сили.
Суддя О.В.Карпушова