ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
про закриття провадження у справі
17 квітня 2015 року Справа № 813/8571/14
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя Кравців О.Р.,
секретар судового засідання Небесна М.В.,
від позивача Яремчук О.О.,
від відповідача Боднар Л.Б.,
розглянув у попередньому судовому засіданні клопотання представника відповідача про закриття провадження в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства «Світ будівництва і дизайну» про скасування податкових повідомлень-рішень Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області, -
в с т а н о в и в :
До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Приватне підприємство «Світ будівництва і дизайну» з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області, в якому просить скасувати податкові повідомлення-рішення № 0000842200 та № 0000832200 від 07.10.2014 року.
В попередньому засіданні 17.04.2015 року представник відповідача заявив клопотання про закриття провадження у справі /а.с.42/ та пояснив, що сторонами досягнуто податковий компроміс, спір між сторонами вичерпано, таким чином провадження у справі слід закрити у зв'язку з примирення сторін.
Представник позивача вказане клопотання підтримав, просив його задовольнити.
Суд заслухав позиції представників сторін, оглянув матеріали справи, які підтверджують чи спростовують вказане клопотання, та вирішуючи його керується наступним.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Як передбачено абз. 1 п. 7 підр. 9-2 p. XX Перехідних положень Податкового кодексу України (далі - ПК України), процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу. Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим.
Абзацом 1 п. 8 цього ж підрозділу ПК України встановлено, що податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань згідно із цим підрозділом.
Відповідно до п. 11-2 p. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
На підтвердження факту досягнення податкового компромісу до матеріалів справи долучені: копія рішення про погодження застосування податкового компромісу від 09.04.2015 року № 37/3771/10/13-25-22-00 та погоджено про сплату 5% суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість та податку на прибуток визначеного в оскаржуваних податкових повідомленнях-рішеннях, тобто 870,75 грн. (за платежем податок на прибуток) та 916,65 грн. (за платежем податок на додану вартість) /а.с.43-44/.
Крім того, представником позивача стверджено, що на підставі платіжних доручень № 204, № 205 від 31.03.2015 року сплачено відповідні суми в бюджет. Вказане представником відповідача підтверджено.
Згідно з ч. 2 ст. 136 КАС України сторони можуть примиритися протягом всього часу судового розгляду або заявити клопотання про надання їм часу для примирення.
За правилами п. 3 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо сторони досягли примирення.
З врахуванням примирення між сторонами, у зв'язку з досягненням податкового компромісу щодо сплати податкового зобов'язання з податку на додану вартість та податку на прибуток відповідно до підр. 9-2 p. XX «Перехідні положення» ПК України, з врахуванням того, що таке не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси, суд дійшов висновку, що провадження у справі слід закрити.
Щодо судового збору, то такий відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» належить повернути позивачу з Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 2, 157, 158-160, 165 КАС України, -
у х в а л и в :
1. Клопотання представника відповідача задовольнити.
2. Провадження в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства «Світ будівництва і дизайну» про скасування податкових повідомлень-рішень Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області - закрити.
3. Повернути з Державного бюджету України на користь приватного підприємства «Світ будівництва і дизайну» (Львівська область, Пустомитівськоий район, с. Солонка, вул. Повітряна, 6/20; ЄДРПОУ 38183957) судовий збір у сумі 182 (сто вісімдесят дві) грн. 70 коп.
Ухвалу може бути оскаржено протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд, згідно ст. 186 КАС України. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано, згідно ст. 254 КАС України. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 21.04.2015 року.
Суддя Кравців О.Р.