Дата документу 12.09.2013
Справа № 320\8267\13-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 вересня 2013 року м. Мелітополь
Запорізької області
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області в складі:
Головуючого - судді Колодіної Л.В.,
При секретарі - Арифовій Л.А.,
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мелітополі справу за адміністративним позовом
Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області
до
ОСОБА_1
Про повернення надміру виплачених бюджетних коштів,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідачки про стягнення переплаченої суми допомоги у розмірі 1 312 грн. 58 коп.
В позовній заяві позивач зазначає, що відповідачка звернулася до нього 19 листопада 2010 року із заявою про призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Ця допомога була призначена відповідачці на період з 30 жовтня 2010 року по 14 серпня 2013 року у розмірі 130,00 грн. щомісячно.
Позивач вказує, що 05 червня 2013 року відповідачка звернулася до Управління із заявою про припинення виплати допомоги у зв'язку з працевлаштуванням з 29 серпня 2012 року, зобов'язавшись при цьому сплатити суму переплати. Позивач звертався до відповідачки з повідомленням про припинення виплати допомоги та поверненням надмірно виплачених бюджетних коштів, але до цього часу сума не погашена.
Тому позивач просить суд стягнути з відповідачки на його користь суму переплати в розмірі 1 312 грн. 58 коп.
В судове засідання сторони не з'явились. Про час та місце слухання справи були повідомлені належним чином.
Від представника позивача - Джантемір М.С. до суду надійшла заява з проханням слухати справу у її відсутність, позовні вимоги позивача підтримує у повному обсязі, просить суд задовольнити позов.
У відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, вивчивши і дослідивши матеріали справи, вважає, що адміністративний позов обґрунтований і підлягає повному задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, ОСОБА_1 19 листопада 2010 року звернулась до позивача із заявою про призначення допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. При виході на роботу заявниця обіцяла про це повідомити позивача. \а.с. 12-13\
Згідно Рішення від 24 грудня 2010 року відповідачці була призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 30.10.2010 р. по 14.08.2013 р. у розмірі 130,00 грн. \а.с. 11\
05 червня 2013 року відповідачка звернулась до Управління із заявою про припинення вказаної допомоги у зв'язку із працевлаштуванням. Переплату зобов'язалася погасити. \а.с. 9\
Актом № 1107\429425 від 13 червня 2013 року проведення перевірки правильності інформації, що надається заявниками на призначення соціальної допомоги, було встановлено, що ОСОБА_1 надала невірну інформацію у зв'язку з працевлаштуванням, внаслідок чого надмірно виплачені кошти в сумі 1 312 грн. 58 коп. протягом періоду з 29.08.12 р. по 30.06.13 р., які необхідно з неї стягнути. \а.с. 7\
Позивачем 13 червня 2013 року було видано наказ № 279-Р про стягнення з ОСОБА_1 суми переплачених коштів в розмірі 1 312 грн. 58 коп. \а.с. 6\
Відповідачці позивачем було надіслано повідомлення № 01-6\2326-06 від 13 червня 2013 року про припинення соціальної допомоги в розмірі 1 312 грн. 58 коп. в строк до 23.06.2013 року. \а.с. 4, 5\
Дійсно, відповідачка на підставі ст. ст. 41, 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» та ст.ст. 13-15 «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» має право на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.
Згідно ст. 1 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" від 21.11.1992 року, який відповідно до Конституції України встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державнолї грошової допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення, громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку передбачена ст. 13 зазначеного Закону.
У відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" (надалі - Постанова) ОСОБА_1 була призначена допомога, як непрацюючій особі. Згідно вимог ст. 46 зазначеної Постанови, яка діяла на той час, особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов'язані у десятиденний термін повідомити про це органи та соціального захисту населення.
Відповідно до ст. 22 вказаного Закону та п. 49 Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми", одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (в результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідн з законом.
У п. 23 Постанови, яка діяла на той час, зазначено, якщо непрацююча особа, яка отримує в органах праці та соціального захисту населення допомогу, виявила бажання працювати, виплата цієї допомоги припиняється з дня працевлаштування. Вказаною Постановою станом на 22 червня 2006 року не передбачено виплату допомоги, які працюють на умовах неповного робочого часу.
Згідно з ч.2 ст.99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору при подачі позову, тому суд вважає необхідним також стягнути з відповідачки на користь держави судовий збір в сумі 114 грн. 70 коп.
Тому суд вважає необхідним стягнути з відповідачки на користь позивача суму надміру виплачених бюджетних коштів у розмірі 1 312 грн. 58 коп. та судовий збір на користь держави в сумі 114 грн. 70 коп.
Позовні вимоги позивача підтверджуються копією заяви про призначення допомоги, копіями розпоряджень про призначення допомоги, копією повідомлення, копіями наказів, копією акту проведення перевірки та іншими доказами.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 1, 13, 22 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" від 21.11.1992 року № 2811-ХІІ, Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми", ст.ст. 6, 19, 29, 34, 41, 43 Закону України "Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням", ст.ст. 17, 41, 99, 100, 101, 158-160, 163, 167 КАС ЦК України,
П О С Т А Н О В И В:
Заяву за адміністративним позовом Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області до ОСОБА_1 про повернення надміру виплачених бюджетних коштів - задовольнити:
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, на користь Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області (р\р 35416027004641, банк ГУДКУ в Запорізькій області, код ОКПО 03193086, МФО 813015) переплачену суму у вигляді державної допомоги по догляду за дитиною до 3-х років у розмірі 1 312 грн. 58 коп. (одна тисяча триста дванадцять гривень 58 копійок).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, на користь держави судовий збір у розмірі 114 грн. 70 коп. (отримувач - державний бюджет м. Мелітополя, Код отримувача 37968956, р\р 31215206700013, Код ЄДРПОУ суду 36969096, МФО 813015, код виду платежу: 22030001, п. 3.1 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»).
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: Л.В. Колодіна