Постанова № 43662386, 17.04.2015, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.04.2015
Номер справи
810/750/15
Номер документу
43662386
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

17 квітня 2015 року 810/750/15

Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О.,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Державна податкова інспекція у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області

до Підприємства комунального господарства при Гореницькій сільській раді

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області (надалі - позивач) до Підприємства комунального господарства при Гореницькій сільській раді (надалі - відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 65 228,46 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у відповідача наявний податковий борг у 65 228,46 грн. Вказаний борг утворився у зв'язку з тим, що відповідачем у терміни встановлені законодавством, не було сплачено узгоджену суму заборгованості, визначену відповідачем у податкових деклараціях.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 25.03.2015 відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду.

В судове засідання 17 квітня 2015 року сторони, повідомлені належним чином про розгляд справи, не з'явились. Від представника позивача до суду надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, відповідач про причини неявки суд не повідомив.

Відповідач повідомлений про розгляд справи належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи поштовим повідомленням про вручення рекомендованого листа від 02.04.2015 № 0113321215610.

Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Згідно з частиною шостою статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про розгляд справи за відсутності, належним чином повідомлених представників сторін та у порядку письмового провадження.

Дослідивши наявні матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, Підприємство комунального господарства при Гореницькій сільській раді зареєстровано як юридична особа Києво-Святошинською районною державною адміністрацією Київської області, як платник податків відповідач перебуває на обліку в ДПІ у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області від 26.06.2000 за №148Д.

Відповідно до довідки податкового органу про відкриті рахунки в фінансових установах відповідно до бази даних та відомостей наданих платником, відповідач має наступні банківські рахунки:№ 26006702790826, АТ "Райффайзен Банк Аваль" у м.Києві, МФО 380805; №26040709272626, АТ "Райффайзен Банк Аваль" у м.Києві, МФО 380805.

Відповідачем у порядку і строки, передбачені статтями 49 та 203 Податкового кодексу України було подано до податкового органу податкові декларації з ПДВ (копії яких наявні в матеріалах справи) на суму 65228,46 грн., від 30.11.1Зр.нараховано згідно поданої декларації №9075142500 від 20.1 1.2013р. на суму 10780,00 грн.; від 30.12.13р.нараховано згідно поданої декларації №9081187769 від 17.12.2013р. на суму 9486,00грн.; 30.01,14р.нараховано згідно поданої декларації №9087524966 від 16.01.2014р. на суму 9828.00грн.;02.03.14р.нараховано згідно поданої декларації №9007652314 від 18.02.2014р. на суму 7792,00грн.;30.03.Мр.нараховано згідно поданої декларації №9013777637 від 17.03.2014р. на суму 5577,00 грн.30.04.14р.нараховано згідно поданої декларації №9020699231 від 16.04.2014р. на суму 10893,00 грн.;30.05.14р.нараховано згідно поданої декларації №9027008561 від 13.05.2014р. на суму 8989,00 грн.; 30.06.14р.нараховано згідно поданої декларації №9033472348 від 13.06.2014р. на суму 588,00 грн.;30.09.14р.нараховано згідно поданої декларації №9052555964 від 15.09.2014р. на суму 2740,00 грн.

Однак відповідачем в порядку та в строки, передбачені Податковим кодексом України, не було сплачено узгоджену суму податкових зобов'язань, визначену ним самостійно у податкових деклараціях.

Оскільки відповідачем самостійно існуючу заборгованість перед бюджетом погашено не було, у відповідності до статті 59 Податкового кодексу України, позивачем виставлено відповідачеві податкову вимогу форми від 27.03.2014 № 533-25. Вказана вимога вручена уповноваженому представнику відповідача 18.04.2014, про що свідчить підпис уповноваженої особи на зворотному боці рекомендованого повідомлення.

У зв'язку несплатою відповідачем у добровільному порядку суми заборгованості, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, які виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Порядок справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначено приписами Податкового кодексу України.

Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно з підпунктами 49.18.1 та 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк (пункт 38.1 статті 38 Податкового кодексу України).

Пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України встановлено, що платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Згідно з статтею 126 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до пункту 58.2 статті 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу (підпункт 14.1.153 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

Як встановлено судом, у зв'язку з несплатою відповідачем суми узгодженого податкового зобов'язання, податковим органом надіслано відповідачу податкову вимогу, яка отримана уповноваженою особою відповідача.

Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, орган державної податкової служби надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

Згідно з пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Станом на день розгляду справи відповідачем заборгованість у розмірі 65 228,46 грн. не сплачена в добровільному порядку. Заперечень проти позову відповідач до суду не надіслав, доказів оскарження вимоги про сплату боргу суду, також не надав.

Право органів податкової служби звертатись до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг передбачене підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового Кодексу України.

Отже, враховуючи викладене, та з огляду на те, що у відповідача наявна заборгованість у сумі 65 228,46 грн., позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтвердженні судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 11, 14, 69, 70, 71, 128, 160-165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Підприємства комунального господарства при Гореницькій сільській раді (ідентифікаційний номер платника податків - 23242220)з рахунків обслуговуючих такого платника: :№ 26006702790826, АТ "Райффайзен Банк Аваль" у м.Києві, МФО 380805; №26040709272626, АТ "Райффайзен Банк Аваль" у м.Києві, МФО 380805 на користь Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області податкову заборгованість у розмірі 65 228 (шістдесят п'ять тисяч двісті двадцять вісім) грн. 46 коп.

3.Копію постанови надіслати сторонам.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Терлецька О.О.