Ухвала суду № 43662358, 16.04.2015, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.04.2015
Номер справи
810/704/15
Номер документу
43662358
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про зупинення провадження в адміністративній справі

16 квітня 2015 року 810/704/15

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Гая А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Білоцерківвода" про стягнення податкового боргу,

за участю представників сторін:

позивача - Новогребельська І.М., довіреність від 05.01.2015 №78/10/10-02-10;

відповідача - Мельник О.Г., довіреність від 05.01.2015 №23,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась з позовом Білоцерківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Білоцерківвода" про стягнення податкового боргу у сумі 1597911,74 грн.

Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 24.02.2015 відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження, справа призначена до судового розгляду.

Позивач 16.04.2015 через канцелярію суду подав заяву про зменшення позовних вимог, згідно якої просив викласти прохальну частину адміністративного позову в наступній редакції: «Стягнути з банківських рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Білоцерківвода" (09100, Київська область, м. Біла Церква, вул. Гординського, буд. 24, код ЄДРПОУ 38010130) податковий борг перед бюджетом в сумі 997510 (дев'ятсот дев'яносто сім тисяч п'ятсот десять) грн. 53 коп.».

Вказана заява прийнята судом до розгляду згідно протокольної ухвали, постановленої судом без виходу до нарадчої кімнати в судовому засіданні 16.04.2015.

Матеріали справи свідчать, що податковий борг, стягнення якого є предметом спору в цій адміністративній справі, утворився в результаті несплати самостійно визначених грошових зобов'язань з ПДВ за період листопад - грудень 2014 року, в тому числі пеня 2669,59 грн.

Представником відповідача через канцелярію суду 19.03.2015 та 16.04.2015 подані клопотання про зупинення провадження в адміністративній справі на термін до 01.07.2015 для оформлення договору про організацію взаєморозрахунків та здійснення, згідно умов даного договору, перерахунку субвенції на користь позивача в рахунок погашення податкового боргу відповідача.

Позивач проти вказаного клопотання відповідача заперечував, зазначаючи при цьому, що відповідач має узгоджений податковий борг, визначений податковими деклараціями з ПДВ, що не був погашений в добровільному порядку у законодавчо встановлені строки, а вручена уповноваженому представнику ТОВ "Білоцерківвода" вимога форми "Ю" №687-25 від 01.09.2014 на загальну суму 2981802,70 грн. відповідачем сплачена не була. Разом з тим, як стверджує позивач, ТОВ "Білоцерківвода" протягом грудня 2014 року - березня 2015 року здійснив ряд платежів в рахунок погашення податкового боргу з ПДВ, що свідчить про визнання платником податків даної заборгованості та реальну фінансову можливість здійснити таке погашення. Крім того, позивач констатує, що ТОВ "Білоцерківвода" не вжило жодних заходів з ініціювання перед контролюючим органом реструктуризації податкової заборгованості шляхом розстрочення чи відстрочення сплати податкового боргу.

Заперечуючи проти зупинення провадження у справі, позивач також зазначає, що ТОВ "Білоцерківвода" в своєму клопотанні про зупинення провадження у справі не надає жодних доказів того, що договір про організацію взаєморозрахунків між ним та компетентними органами державної влади буде укладено в дійсності, як і не визначає часових термінів укладення такого договору.

Суд, проаналізувавши доводи позивача та відповідача, дослідивши докази на їх підтвердження зазначає, що Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» № 217-VIII від 02.03.2015 статтю 14 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» №80-ІІІ від 28.12.2014 доповнено пунктом 16, яким установлено, що у 2015 році кошти, отримані до спеціального фонду Державного бюджету України згідно з відповідними пунктами частини третьої статті 15,частини третьої статті 29 і частини третьої статті 30 Бюджетного кодексу України, спрямовуються на реалізацію програм та заходів, визначених частиною четвертою статті 30 Бюджетного кодексу України, а кошти, отримані до спеціального фонду Державного бюджету України згідно з відповідними пунктами статей 11, 12 і 13 цього Закону, спрямовуються відповідно на: субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування (за рахунок джерел, визначених пунктами 8 і 9 статті 11 цього Закону).

Тобто вищевказаним Законом № 217-VIII від 02.03.2015 внесено зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» зокрема й в частині запровадження субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах.

Крім того, суд звертає увагу, що Постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2014 р. N 30 затверджено Порядок та умови надання у 2014 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування (далі - Порядок № 30).

Відповідно до п. 4 Порядку № 30 підставою для проведення розрахунків з погашення заборгованості є договір про організацію взаєморозрахунків, який укладається підприємствами, що виробляють, транспортують та постачають теплову енергію населенню або надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення (далі - надавачі послуг), та іншими учасниками розрахунків з погашення заборгованості (далі - учасники розрахунків), у тому числі у разі заміни сторони у зобов'язанні під час здійснення розрахунків за придбану/реалізовану на оптовому ринку електричну енергію та відступлення прав вимоги щодо заборгованості за природний газ на користь Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", згідно з довідкою, що підтверджує наявність в учасників розрахунків кредиторської та/або дебіторської заборгованості на дату підписання такого договору. Примірний договір про організацію взаєморозрахунків наведений у додатках 2 і 3 (у разі проведення взаєморозрахунків за рахунок джерел, визначених пунктом 5 статті 12 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", залучених до спеціального фонду державного бюджету відповідно до пункту 2 статті 16 даного Закону).

Суд звертає увагу, що з матеріалів справи вбачається, що у минулому році на виконання вимог вищенаведеного Порядку №30 між ГУ ДКС у Київській області, Департаментом фінансів Київської облдержадміністрації, Фінансовим управлінням Білоцерківської міської ради, Управлінням житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради, Комунальним підприємством Білоцерківської міської ради «Білоцерківводоканал» та Товариством з обмеженою відповідальністю "Білоцерківвода" укладено договір №21/30 про організацію взаєморозрахунків від 15.05.2014.

Відповідно до п. 1 Договору №21/30 предметом договору є організація проведення сторонами взаєморозрахунків відповідно до пункту 24 статті 14 та пункту 2 статті 16 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" і Порядку та умов надання у 2014 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2014 р. N 30.

Згідно з п.п. 3 - 9 Договору №21/30 кошти, залучені з єдиного казначейського рахунка, перераховуються від казначейства через кожну наступну сторону договору до сторони останньої, яка в свою чергу перераховує до спеціального фонду державного бюджету кошти для погашення податкового боргу (з урахуванням штрафних санкцій та пені), в тому числі з дострокового погашення реструктуризованої або розстроченої (відстроченої) заборгованості з податку на додану вартість в сумі 830490 гривень.

Відповідачем надано суду платіжне доручення № 17 від 15.05.2014 про перерахування до Білоцерківського УДКСУ в Київській області суми визначеної договором субвенції в розмірі 830490,00 грн.

Зазначені обставини свідчать про здійснення відповідачем у 2014 році аналогічних взаєморозрахунків, зокрема щодо перерахування субвенції в рахунок погашення податкового боргу відповідача, про намір здійснення яких в даний момент (як підстави для зупинення провадження у справі) зазначає відповідач.

Згідно із п. 7 Постанови №30 розрахунок обсягу заборгованості складається за формою згідно з додатком 4, погоджується відповідним структурним підрозділом місцевого органу виконавчої влади або виконавчого органу ради та подається разом з документами, зазначеними у пункті 5 цих Порядку та умов, учасниками розрахунків територіальним комісіям з погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу (далі - територіальні комісії), утвореним відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 190 (Офіційний вісник України, 2006 р., № 8, ст. 447), для прийняття рішення про узгодження обсягу заборгованості.

Територіальні комісії приймають протягом двох тижнів з дня надходження таких документів рішення про узгодження обсягу заборгованості.

У жовтні 2014 року за результатами засідання обласної комісії з виконання завдань, пов'язаних з погашенням заборгованості підприємств паливно-енергетичного косплексу було надано розрахунок обсягу заборгованості із різниці в тарифах на послуги водопостачання та водовідведення за дев'ять місяців 2014 року, що складає суму в розмірі 12348606,00 грн.

29.10.2014 за результатами засідання обласної комісії з виконання завдань, пов'язаних з погашенням заборгованості підприємств паливно-енергетичного косплексу було прийнято рішення про узгодження обсягів заборгованості з різниці в тарифах станом на 1 жовтня 2014 року на послуги водопостачання та водовідведення у повному обсязі, зокрема для ТОВ "Білоцерківвода" - в сумі 12348606,00 грн.

Крім того, згідно листа Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 11.03.2015 №8/10-318-15 вищевказаний обсяг заборгованості відповідача з різниці в тарифах на послуги водопостачання та водовідведення перед ТОВ "Білоцерківвода" є дійсним та коригуванню не підлягає.

20.01.2015 Департамент житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу Київської обласної державної адміністрації звернувся до ТОВ "Білоцерківвода" з листом №01-19/121, у якому просив надати узгоджені розрахунки обсягу заборгованості з різниці між фактичними витратами і фактичними нарахуваннями, згідно із затвердженими для населення тарифами, для узагальнення інформації та проведення у 2015 році взаєморозрахунків.

Відповідачем на вищевказаний лист було надано узгоджений розрахунок обсягу заборгованості із різниці в тарифах на водопостачання та водовідведення за 2014 рік, що складає суму в розмірі 5277496,00 грн.

Отже, із затвердженої для ТОВ "Білоцерківвода" суми заборгованості з різниці в тарифах на послуги водопостачання та водовідведення в розмірі 12348606,00 грн. є сума, що становить - 5277496,00 грн., яка буде виділена підприємству із державного бюджету як субвенція і за рахунок якої буде погашено суму податкового боргу, що стягуєтсья у цій справі.

На даний час податковий борг відповідача перед позивачем не був погашений в повному обсязі та не було укладено договір про організацію взаєморозрахунків, оскільки не виділено фінансового забезпечення на 2015 рік.

При цьому, матеріали справи свідчать, що сума податкового боргу, яка є предметом стягнення в цій справі становить 997510,53 грн., в той же час, згідно Додатків № 3, 7 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» розмір видатків спеціального фонду Державного Бюджету України на виплату зазначеної субвенції за кодом бюджетної програми « 2761520» визначено в сумі 2900000,0 тис. грн., що перевищує розмір податкового боргу по цій справі.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України суд може зупинити провадження у справі за наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

З огляду на вищевикладені обставини, враховуючи необхідність здійснення відповідних перерахунків субвенцій, передбачених в спеціальному фонді державного бюджету в розмірі, достатньому для погашення податкового боргу, що стягується у цій справі та обмежені строки розгляду справи, суд вважає за доцільне частково задовольнити клопотання представника відповідача та зупинити провадження у справі до 01.06.2015, визнавши цей строк достатнім вирішення питання погашення податкового боргу відповідача за рахунок субвенцій з Державного Бюджету України, призначивши при цьому дату наступного судового засідання.

Судом 16.04.2015 проголошені вступна та резолютивна частина ухвали, в повному обсязі ухвала складена 20.04.2015.

На підставі викладеного, керуючись п. 4 ч. 2 ст. 156, ст. ст. 160, 165 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання представника відповідача задовольнити частково.

2. Зупинити провадження у справі до 01.06.2015, призначивши судове засідання на 01.06.2015 о 12:00 год.

3. Суд зобов'язує сторін повідомити про укладення договору про організацію взаєморозрахунків до 01.06.2015 у разі його укладення для вирішення питання про поновлення провадження у справі.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя А.О.Кушнова