Постанова № 43655338, 17.04.2015, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.04.2015
Номер справи
760/5821/15-п
Номер документу
43655338
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження №3-1899/15

у справі №760/5821/15-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 квітня 2015 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Букіна О.М., за участю представника Київської міської митниці ДФС Єфимченко І.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Київської міської митниці ДФС, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт НОМЕР_1, АДРЕСА_1, за ознаками порушення митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 МК України, -

В С Т А Н О В И В:

25.03.2015 року до Солом'янського районного суду м. Києва від Київської міської митниці ДФС надійшов адміністративний матеріал з протоколом № 0144/10000/15 від 27.02.2015 року, складеним відносно ОСОБА_2 про порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Згідно протоколу вбачається, що 16.12.14 в зоні митного контролю на території ДПСЗ „EMS" (м. Київ, площа Вокзальна, 3), під час митного огляду міжнародного поштового відправлення №ЕЕ100015776UA, яке пересилалось з України до Російської Федерації, виявлено вироби з дорогоцінних металів та каміння, а саме: ланцюжок жовтого кольору у кількості 1 шт. вагою ? 0,035 кг; сережки з камінням голубого кольору у кількості 2 шт. вагою ? 0,005 кг; сережки з камінням білого кольору у кількості 2 шт. вагою ? 0,005 кг; обручка з камінням голубого кольору у кількості 1 шт. вагою ? 0,005 кг; кульки жовтого кольору у кількості 30 шт. вагою ? 0,005 кг; браслет білого кольору з коричневим камінням 1 шт. вагою ? 0,050 кг; перлини чорного кольору 2 шт.; дріт жовтого кольору 3 шт. ? 0,001 кг; каміння рожевого кольору 7 шт.; каміння білого кольору 2 шт.; каміння червоного кольору 2 шт.; пластини жовтого кольору 4 шт. вагою ? 0,006 кг; ланки білого кольору 3 шт. вагою ? 0,005 кг; ланки жовтого кольору 5 шт. вагою ? 0,010 кг. Загальна вага виробів становить ? 0,127 кг. (Всього 17 упаковок).

Загальна ринкова вартість виробів без вставок каміння (ланцюжок, замки, кульки, дріт та пластини) та перлів, станом на момент дослідження становить 24787,82 грн.

Відповідно до висновку Державного гемологічного центру України МФУ від 18.02.15 №34019-10 за результатами проведення експертизи встановлена вартість каміння та перлів станом на момент дослідження становить 613,24 грн. (за висновком експерта).

Під час проведення митного контролю, відправник товару громадянин України ОСОБА_2 у митній декларації СN23 зазначив вміст відправлення ультразвукову мийку. В результаті митного огляду, за допомогою рентген апарату встановлено, що всередині ультразвукової мийки приховувались вищевказані дорогоцінні вироби.

В своєму поясненні від 06.03.15 гр. ОСОБА_2 зазначив, що в вересні 2014 року до нього звернувся гр. Росії ОСОБА_4 з проханням відремонтувати ювелірні вироби, так як він проводить дрібний ремонт таких виробів. Після проведення ремонту виробів, він їх направив поштою в Росію замовнику разом з ультразвуковим приладом.

Таким чином, під час здійснення митного контролю вищезазначеного МПВ встановлено, що товар який виявлено в міжнародному поштовому відправленні №ЕЕ100015776UA, заборонений до вивезення за межі митної території України.

Таким чином, на думку митного органу, у діях відправника міжнародного поштового відправлення №ЕЕ100015776UA громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт НОМЕР_1, АДРЕСА_1, наявні ознаки порушення митних правил передбачені ч.1 ст.483 Митного кодексу України, а саме: пересилання у міжнародних поштових відправленнях дорогоцінних виробів, шляхом приховування від митного контролю, а саме: переміщення через митний кордон України з приховуванням шляхом використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, шляхом приховування в середині ультразвукової мийки.

Загальна вартість предметів правопорушення становить 25401,06 грн.

Безпосередні предмети правопорушення митницею вилучено та перебувають в касі митниці за адресою м, Київ, бул. І.Лепсе 8-а.

27.02.2015 року працівниками Київської міської митниці ДФС відносно ОСОБА_2 складено протокол про порушення митних правил №0144/10000/15, за ознаками вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Особа, що притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся.

Представник Київської міської митниці ДФС, вважав обставини викладені в протоколі №0144/10000/15 від 27.02.2015 року доведеними та просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.

Заслухавши пояснення представника Київської міської митниці ДФС, дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд приходить до висновку про порушення ОСОБА_2 митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, виходячи з наступного.

За змістом ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об'єктивних і суб'єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.

Згідно ч. 1 ст. 483 МК України, об'єктивна сторона вказаного правопорушення полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Згідно пункту 6.1.2, статті 15 Всесвітньої поштової конвенції (Женева, 2008) «Відправлення, що не допускаються, заборонені»: забороняється вкладати монети, банківські білети, банкноти чи будь-які цінні папери на пред'явника, дорожні чеки, платину, золото чи срібло у виробах чи необробленому вигляді, дорогоцінні камені, ювелірні вироби та інші дорогоцінні предмети у посилках без оголошеної цінності, крім випадків, коли відповідно до національного законодавства країни подання та призначення це дозволяється.

Відповідно до пункту 1.1 статті 235 Митного Кодексу України, забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, заборонених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України відповідно до ввезення на митну територію України або вивезення з цієї території.

Судом встановлено, що 16.12.14 в зоні митного контролю на території ДПСЗ „EMS" (м. Київ, площа Вокзальна, 3), під час митного огляду міжнародного поштового відправлення №ЕЕ100015776UA, яке пересилалось з України до Російської Федерації, виявлено вироби з дорогоцінних металів та каміння, а саме: ланцюжок жовтого кольору у кількості 1 шт. вагою ? 0,035 кг; сережки з камінням голубого кольору у кількості 2 шт. вагою ? 0,005 кг; сережки з камінням білого кольору у кількості 2 шт. вагою ? 0,005 кг; обручка з камінням голубого кольору у кількості 1 шт. вагою ? 0,005 кг; кульки жовтого кольору у кількості 30 шт. вагою ? 0,005 кг; браслет білого кольору з коричневим камінням 1 шт. вагою ? 0,050 кг; перлини чорного кольору 2 шт.; дріт жовтого кольору 3 шт. ? 0,001 кг; каміння рожевого кольору 7 шт.; каміння білого кольору 2 шт.; каміння червоного кольору 2 шт.; пластини жовтого кольору 4 шт. вагою ? 0,006 кг; ланки білого кольору 3 шт. вагою ? 0,005 кг; ланки жовтого кольору 5 шт. вагою ? 0,010 кг. Загальна вага виробів становить ? 0,127 кг. (Всього 17 упаковок).

Під час проведення митного контролю, відправник товару громадянин України ОСОБА_2 у митній декларації СN23 зазначив вміст відправлення ультразвукову мийку. В результаті митного огляду, за допомогою рентген апарату встановлено, що всередині ультразвукової мийки приховувались вищевказані дорогоцінні вироби.

Таким чином, суддя вбачає обґрунтованим висновок Київської міської митниці ДФС про те, що в діях відправника міжнародного поштового відправлення №ЕЕ100015776UA громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт НОМЕР_1, АДРЕСА_1, наявні ознаки порушення митних правил передбачені ч.1 ст.483 Митного кодексу України, а саме: пересилання у міжнародних поштових відправленнях дорогоцінних виробів, шляхом приховування від митного контролю, а саме: переміщення через митний кордон України з приховуванням шляхом використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, шляхом приховування в середині ультразвукової мийки.

Виходячи з вищевикладеного, оцінивши в сукупності надані докази, суддя знаходить їх належними та допустимими, а факт вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України при переміщенні через митний кордон України - доведеним.

У відповідності до ст. 459 МК України, суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

З урахуванням викладеного суддя вважає, що за фактичних обставин справи наведених вище, саме гр. ОСОБА_2 є суб'єктом правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, у зв'язку з чим останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.

Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно санкції ч. 1 ст. 483 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Як встановлено вище загальна вартість предметів правопорушення становить 25401,06 грн.

З огляду на викладене, ОСОБА_2 слід визнати винним у порушенні митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 25401,06 грн. та конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил.

Керуючись ст. 467, 483, 486, 489, 495, 522, 527, 531 МК України, ст.ст. 251, 252, 280, 283, 287, 294 КУпАП України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винним у порушенні митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 25401,06 грн., який необхідно сплатити за наступними реквізитами: отримувач - УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ - 38050812; МФО 820019; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р 31113106705010; призначення платежу - *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095.

Безпосередні предмети порушення митних правил, вилучені відповідно до протоколу про ПМП від 27.02.2015 року № 0144/10000/15 та опису предметів від 27.02.2015 року, які були вилучені та передані в касу митниці за адресою: м. Київ, бул. І. Лепсе, 8-А - конфіскувати.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом 10 діб з дня її проголошення.

Суддя О.М. Букіна