Постанова № 43653071, 10.02.2015, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.02.2015
Номер справи
819/83/15-а
Номер документу
43653071
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/83/15-a

10 лютого 2015 р.м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді : Шульгача М.П.

при секретарі: Музиці О.М.

за участю:

представника відповідача: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління соціального захисту населення Кременецької райдержадміністрації до ОСОБА_2 про стягнення неправомірно отриманої державної соціальної допомоги, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації звернулося до суду з позовною заявою до ОСОБА_2, в якій просить стягнути з відповідача 55545,00 грн. надмірно виплачених коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

Від позивача управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації поступила письмова заява про розгляд даної адміністративної справи за відсутності їхнього представника, що відповідає вимогам ч.4 ст.122 КАС України.

Представник позивача в судовому засіданні проти позову заперечив.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачу ОСОБА_2 з 01.06.2011 року по 31.05.2014 року виплачено державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім'ї у розмірі 55545,00 грн.

Встановлено, що в деклараціях про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 30.06.2011р., 08.12.2011р., 22.06.2012р., 11.12.2012р., 17.06.2013р., 16.12.2013р., поданій ОСОБА_2 вказано недостовірну інформацію про доходи та майновий стан чоловіка ОСОБА_3, оскільки він ніде не працював протягом 3 місяців перед датою звернення і не здійснював догляду за перестарілою особою, оскільки перебував за межами України, даний факт підтверджується актом ревізії державної фінансової інспекції в Тернопільській області фінансово - господарської діяльності управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації за період з 01.07.2011 року по 01.07.2014 року та окремих питань за період з 01.01.2004 року по 01.07.2011 року та інформацією Управління Служби безпеки України в Тернопільській області 15.08.2014 року №69/95/1-1142.

Відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї. Малозабезпечена сім'я - сім'я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї.

Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року № 250 визначає умови призначення і виплати малозабезпеченим сім'ям державної соціальної допомоги, передбаченої Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".

Пунктом 10 Порядку передбачено, що державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям не призначається у разі, коли: працездатні члени малозабезпеченої сім'ї не працюють, не служать, не навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I - IV рівня акредитації протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, за інвалідами II групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку; фізичних осіб, які надають соціальні послуги).

Судом встановлено, що відповідачем ОСОБА_2 навмисно подано недостовірні дані про доходи та майновий стан її сім'ї, а саме, що нібито за три місяці до звернення за отримання соціальної допомоги чоловік відповідачки ОСОБА_3 здійснював догляд за ОСОБА_4 вік якої був більше 80-ти років в той час як він перебував за межами України за кордоном зокрема з 04.04.2011 року по 05.06.2011 року декларація про доходи подана 30.06.2011 року, з 21.09.2011 року по 03.12.2011 року декларація про доходи подана 08.12.2011 року, з 18.04.2012 року по 09.06.2012 року декларація про доходи подана 22.06.2012 року, з 08.10.2012 року по 05.12.2012 року декларація про доходи подана 11.12.2012 року, з 22.04.2013 року по 29.05.2013 року декларація про доходи подана 17.06.2013 року, з 09.10.2013 року по 07.12.2013 року декларація про доходи подана 16.12.2013 року.

Таким чином, відповідачкою ОСОБА_2 при поданні декларації про доходи умисно подавалися недостовірні дані в частині здійснення догляду її чоловіком ОСОБА_3 за пристарілою ОСОБА_4 поскільки він такого догляду не міг здійснювати і не здійснював так як перебував за межами України за кордоном, що підтверджується листом Управління Служби безпеки України в Тернопільській області від 15.08.2014 року, а отже ОСОБА_2 отримала допомогу як малозабезпеченій сім'ї в сумі 55545,00 грн. неправомірно.

Згідно з п.28 вищезазначеного Порядку, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

Враховуючи вище викладене суд вважає, що даний позов підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", № 1768, від 01.06.2000р., Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України, № 250, від 24.02.2003р, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави надміру отриману державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям у розмірі 55545 грн. шляхом перерахування коштів на рахунок № 35410036011145, МФО 838012, код 03195576 Управління соціального захисту населення Кременецької райдержадміністрації.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки передбачені ст.ст. 186, 254 КАС України.

Головуючий суддя Шульгач М. П.

копія вірна

Суддя Шульгач М. П.