Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, тел. 7304272, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код ЄДРПОУ 34390710
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження
16 квітня 2015 р. Справа № 820/3684/15
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Чудних С.О., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства в Харківській області, треті особи - прокуратура Дергачівського району Харківської області, Солоніцівська селищна рада про визнання дій незаконними,
В С Т А Н О В И В :
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд визнати незаконними дії інспекторів Павловського Андрія Миколайовича, Майбороди Олександра Миколайовича Державної інспекції сільського господарства в Харківській області по формально проведеній перевірці сільської селищної ради Дергачівського району Харківської області у період з 24.06.2014 року по 27.06.2014 року згідно наказу № 859 від 23.06.2014 року, стосовно законності придбання у власність земельної ділянки ОСОБА_1, яка знаходиться в АДРЕСА_1, кадастровий номер НОМЕР_1; визнати незаконними та скасувати акт №550 від 26.06.2014 року "Перевірки дотримання вимог земельного законодавства" в частині, що стосується визначень по земельній ділянці ОСОБА_1, яка знаходиться в АДРЕСА_1, кадастровий номер НОМЕР_1.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про те, що зазначену заяву в частині визнання незаконним та скасування акту №550 від 26.06.2014 року "Перевірки дотримання вимог земельного законодавства" в частині, що стосується визначень по земельній ділянці ОСОБА_1, яка знаходиться в АДРЕСА_1, кадастровий номер НОМЕР_1 не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства виходячи з наступного.
З позовної зави вбачається, що позивач фактично оскаржує дії інспекторів Павловського Андрія Миколайовича, Майбороди Олександра Миколайовича Державної інспекції сільського господарства в Харківській області в ході здійснення останніми перевірки дотримання вимог земельного законодавства Солоницівською селищною радою Дергачівського району та складання акту №550 від 26.06.2014 року "Перевірки дотримання вимог земельного законодавства".
Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду справ.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно вимог статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Приписами пункту 1 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 10 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель мають право: складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності;
Тобто, акт перевірки - це службовий документи, які стверджують факт проведення перевірки з питань дотримання вимог законодавства про охорону земель, і є носієм доказової інформації про виявлення порушення вимог земельного та іншого законодавства.
З системного аналізу викладених вище положень нормативно-правових актів випливає, що акт оформлення результатів перевірок та протокол про адміністративне правопорушення не є власне рішенням Державної інспекції сільського господарства. А отже, спір, з цього приводу не містить ознак публічно-правового спору і не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті109 Кодексу адміністративного судочинства України суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи наведене, суд відмовляє у відкриття провадження в частині позовних вимог щодо визнання незаконним та скасування акту №550 від 26.06.2014 року "Перевірки дотримання вимог земельного законодавства" в частині, що стосується визначень по земельній ділянці ОСОБА_1, яка знаходиться в АДРЕСА_1, кадастровий номер НОМЕР_1.
На підставі викладеного, керуючись ст. 2, 3, 6, 17, 109, 160, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства в Харківській області, треті особи - прокуратура Дергачівського району Харківської області, Солоніцівська селищна рада в частині визнання незаконним та скасування акту №550 від 26.06.2014 року "Перевірки дотримання вимог земельного законодавства" в частині, що стосується визначень по земельній ділянці ОСОБА_1, яка знаходиться в АДРЕСА_1, кадастровий номер НОМЕР_1.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги з поданням її копії до апеляційної інстанції.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя С.О. Чудних