Справа № 752/5209/15-п
Провадження № 3/752/1556/15
П О С Т А Н О В А
Іменем України
09.04.2015 суддя Голосіївського районного суду м. Києва Колдіна О.О., розглянувши матеріали, що надійшли від Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КпАП України
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Піре, Туреччина, ідентифікаційний код НОМЕР_1, в.о. генерального директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Укар Лізинг» (код ЄДРПОУ 34181828), проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
В С Т А Н О В И В:
до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення, в якому зазначено, що 14.07.2014 р. під час проведення документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Укар Лізинг», в.о.генерального директора якого в період з 16.05.2014 р. по 29.05.2014 р. був ОСОБА_1, посадовими особами Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві було виявлено порушення ведення податкового обліку, а саме: занижено податок на прибуток підприємства за І-ІІІ квартали 2011 р., за ІІ-ІV квартали 2011 р., півріччя 2012 р., за 2013 рік та занижено податок на додану вартість за серпень 2011 року, вересень 2011 року, жовтень 2011 року, квітень 2012 року, липень 2012 року, вересень 2013 року, чим порушено п.44.1, п.44.2 ст.44, пп.135.5.4 п.135.5 ст.135 п.138.4 ст.138, п.139.1.9 п.139.1 ст.139, п.198.3, п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України.
В якості доказів до протоколу було додано акт № 277/1-26-50-22-02-34181828 від 07.07.2014 р. про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Укар Лізинг» з питань дотримання вимог податкового валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2011 р. по 31.12.2013 р.
В судовому засіданні представник ОСОБА_1 вину останнього повністю заперечила та зазначила, що складений працівниками ДПІ у Голосіївському районі м.Києва протокол є необґрунтованим, обставини, викладені в ньому, не відповідають дійсності і результати зазначеної перевірки оскаржені до Окружного адміністративного суду м.Києва.
Вислухавши пояснення представника особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши матеріали справи, оцінивши всі наявні докази в їх сукупності, вважаю, що провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КпАП України, підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.163-1 КпАПУ, відповідальність керівників та інших посадових осіб підприємств, установ та організацій наступає при відсутності податкового обліку, порушенні встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторський висновків, подання яких передбачено законами України.
Як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення, 14.07.2014 р. під час проведення документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Укар Лізинг», в.о.генерального директора якого в період з 16.05.2014 р. по 29.05.2014 р. був ОСОБА_1, посадовими особами Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві було виявлено порушення ведення податкового обліку, а саме: занижено податок на прибуток підприємства за І-ІІІ квартали 2011 р., за ІІ-ІV квартали 2011 р., півріччя 2012 р., за 2013 рік та занижено податок на додану вартість за серпень 2011 року, вересень 2011 року, жовтень 2011 року, квітень 2012 року, липень 2012 року, вересень 2013 року.
Не погоджуючись з викладеними висновками та винесеним податковим повідомленням - рішенням, Товариством «Укар Лізинг» у відповідності до ст.56 ПК України зх. Метою захисту своїх порушених прав було подано позов до Окружного адміністративного суду м.Києва.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м.Києва від 25.11.2014 р. у справі за позовом ТОВ «Укар Лізинг» до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м.Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень- рішень було відкрито провадження.
Відповідно до ст.251 КпАПУ, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи записів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колектив, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
На день розгляду адміністративного протоколу відносно ОСОБА_1 процедура оскарження висновків перевірки та податкових повідомлень-рішень триває, а тому викладені в наданих доказах зобов»язання є неузгодженими і до остаточного вирішення цього спору факт допущення порушення не є встановленим.
Зважаючи на викладені обставини, на підставі наданих суду доказів, суд позбавлений можливості зробити висновок про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне закрити провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КпАП України, у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.245, ч.1 ст.247,ст.ст.251, 280, 283-285 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КпАП України ОСОБА_1 закрити у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва.
Суддя: О.О. Колдіна