Постанова № 43602561, 09.04.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.04.2015
Номер справи
813/1210/15
Номер документу
43602561
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 квітня 2015 року № 813/1210/15

Львівський окружний адміністративний суд в складі :

головуючого - судді Кухар Н.А.

секретаря судового засідання Жовковської Ю.В.

за участю:

позивача - ОСОБА_1

представника відповідача - Стецьків Н.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов"язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач - ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління ДФС у Львівській області, у якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність, яка виразилась у відмові включити до його вислуги років для призначення пенсії стажу роботи в Комітеті управління комунальним майном Львівської обласної ради з 25.10.1994 року по 13.12.1995 р. та в органах Державної податкової служби з 29.01.1996 р. по 11.03.2003 р.;

- зобов"язати зарахувати до вислуги років для призначення пенсії стаж роботи в Комітеті управління комунальним майном Львівської обласної ради з 25.10.1994 року по 13.12.1995 р. та в органах Державної податкової служби з 29.01.1996 р. по 11.03.2003 р.

Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що працює в податкових органах з 12 березня 2003 року, остання займана посада - начальник оперативно-аналітичного відділу оперативного управління ГУ ДФС у Львівській області, звання - підполковник податкової міліції. 10.01.2015 року подав заяву з проханням зарахувати йому до вислуги років для призначення пенсії час роботи на посадах державного службовця в Комітеті управління комунальним майном Львівської обласної ради та органах податкової служби. 19.02.2015 року скеровано відповідачем відповідь, у якій йому відмовлено через те, що не затверджений перелік посад в органах державної податкової служби України, період роботи на яких може бути зарахований до календарної вислуги років. Вважає таку відмову протиправною.

Позивач в судовому засіданні позов підтримав, надав пояснення аналогічній позовні заяві, просить позов задоволити.

Відповідач подав заперечення на позов, у якому зазначено, що позивачу стаж роботи у державному органі за наслідком переводу на службу в податкову міліцію не зарахований, тому що станом на сьогодні перелік посад офіцерського та начальницького складу ДПС України не затверджений.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, просив відмовити у його задоволенні.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Як вбачається із копії трудової книжки позивач з 25.10.1994 р. по 13.12.1995 р. працював на посаді спеціаліста у відділі орендних відносин комітету управління комунальним майном Львівської обласної ради, 25.12.1994 р. прийнято присягу державного службовця. З 29.01.1996 по 31.12.1996 року працював на посаді старшого державного податкового ревізора-інспектора відділу податкових розслідувань ДПІ у Шевченківському районі м.Львова, з 01.01.1997 по 03.01.1997 р. працював на посаді старшого державного податкового ревізора-інспектора відділу реєстрації та контролю застосування касових апаратів управління документальних перевірок юридичних осіб ДПА у Шевченківському районі м.Львова, з 04.01.1997 по 11.08.1997 р працював на посаді старшого державного податкового інспектора інформаційно-аналітичного відділу управління податкових розслідувань управління податкової міліції ДПА у м.Львові. З 15.08.1997 по 24.05.1998 р. працював на посаді головного державного податкового інспектора інформаційно-аналітичного відділу управління податкових розслідувань управління податкової міліції ДПА у Львівській області. З 25.05.1998 по 31.07.2000 р. позивач працював на посаді начальника відділу вибору об»єктів податкових розслідувань управління податкових розслідувань управління податкової міліції ДПА у Львівській області. З 01.08.2000 по 11.03.2003 р. працював на посаді заступника начальника організаційно-аналітичного відділу управління по боротьбі з відмиванням доходів отриманих злочинним шляхом управління податкової міліції ДПА у Львівській області, з 12.03.2003 року по даний час позивач працює в органах податкової міліції.

10.01.2015 року позивач подав заяву до Головного управління ДФС у Львівській області з проханням зарахувати йому до вислуги років для призначення пенсії час роботи на посадах державного службовця в комітеті управління комунальним майном Львівської обласної ради та органах податкової служби.

19.02.2015року відповідачем надано відповідь, у якій відмовлено позивачу через те, що не затверджений перелік посад в органах державної податкової служби України, період роботи на яких може бути зарахований до календарної вислуги років.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом визначає Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до п. "и" ст.17 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б" - "д" статті 1 2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років для призначення пенсії зараховуються час роботи в державних органах у разі переходу на військову службу в органи і військові формування Служби безпеки України, Управління державної охорони України, органи внутрішніх справ, державну пожежну охорону, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України, органи і підрозділи цивільного захисту, податкову міліцію або Державну кримінально-виконавчу службу України на посади офіцерського та начальницького складу згідно з переліками посад, затверджуваними відповідно Службою безпеки України, Управлінням державної охорони України, Міністерством внутрішніх справ України, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах виконання кримінальних покарань, цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, державної фінансової політики.

Суд не приймає до уваги посилання відповідача на відсутність правової підстави для зарахування позивачу до вислуги років для призначення пенсії вищевказаного періоду роботи у зв'язку з відсутністю затвердженого переліку посад, оскільки Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачені для військовослужбовців гарантії щодо формування вислуги років, необхідної для призначення та нарахування пенсії. Реалізація зазначеної гарантії не повинна залежати від невиконання державними органами покладених на них обов'язків, зокрема, щодо створення та затвердження списку посад.

Правовідносини, що виникають в процесі реалізації права на встановлену державою гарантію для військовослужбовців як складової їхнього правового статусу, будуються на принципі юридичної визначеності. Зазначений принцип не дозволяє державі посилатися на відсутність певного нормативного акта, який визначає механізм реалізації прав та свобод громадян, закріплених у конституційних та інших актах. Вимоги п. "и" ч. 1 ст. 17 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо затвердження єдиного переліку посад, при переході на які до вислуги років для призначення пенсії зараховується час роботи в державних органах не виконані.

Відповідно до частини 2 статті 8 Кодексу адміністративного судочинства України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Згідно зі статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Європейський суд з прав людини у рішенні від 22.06.2004 р., п. 184 у справі "Броньовський проти Польщі", заява № 31443/96, зазначив, що принцип верховенства права зобов'язує державу поважати і застосовувати запроваджені нею закони, створюючи правові й практичні умови для втілення їх в життя.

Виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

Щодо судових витрат, то у відповідності до ст.94 КАС України слід стягнути з Державного бюджету України на користь позивача 3219 грн. судового збору.

Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДФС у Львівській області, яка виразилась у відмові включити ОСОБА_1 до вислуги років для призначення пенсії стажу роботи в Комітеті управління комунальним майном Львівської обласної ради з 25.10.1994 року по 13.12.1995 р. та в органах Державної податкової служби з 29.01.1996 р. по 11.03.2003 р.

Зобов"язати Головне управління ДФС у Львівській області, зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років для призначення пенсії стаж роботи в Комітеті управління комунальним майном Львівської обласної ради з 25.10.1994 року по 13.12.1995 р. та в органах Державної податкової служби з 29.01.1996 р. по 11.03.2003 р.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 73,08 ( сімдесят три грн. 08коп) грн.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кухар Н.А.

Повний текст постанови виготовлено 14.04.2015 року.