ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
03 листопада 2014 року № 2а-13463/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Гарника К. Ю., суддів Катющенка В.П., Шрамко Ю.Т., при секретарі судового засідання Непомнящій А.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Державної екологічної інспекції про розстрочку виконання судового рішення в межах адміністративної справи
за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України Міністерства охорони навколишнього природного середовища України Державної екологічної інспекції України про стягнення заробітної плати
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Державної екологічної інспекції України з вимогами про стягнення заробітної плати.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 січня 2012 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 02 серпня 2012 року, позовні вимоги задоволено частково. Стягнуто з Державної екологічної інспекції на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час затримки виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 березня 2010 року у справі № 2а-14578/10/2670 за період з 19 березня 2010 року по 18 вересня 2011 року, з розрахунку, що його середньомісячний заробіток складає 9 358,96 грн. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 січня 2012 року виправлено описки, допущені в постанові Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 січня 2012 року. У мотивувальній частині в абзаці 4 на сторінці 4 замість слів "постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2001 року " читати "постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2001 року". У мотивувальній частині в абзаці 4 на сторінці 5 замість слів "ОСОБА_1" та "2а-14578/10/2670" читати "ОСОБА_1" та "2а-14578/09/2670". У пункті 2 резолютивної частини замість слів "ОСОБА_1" та "2а-14578/10/2670" читати "ОСОБА_1" та "2а-14578/09/2670".
05 вересня 2012 року Окружним адміністративним судом міста Києва видано виконавчий лист у справі 2а-13463/11/2670.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 жовтня 2012 року внесено виправлення до виконавчого листа, виданого Окружним адміністративним судом міста Києва 05 вересня 2012 року на виконання постанови цього ж суду від 13 січня 2012 року №2а-13463/11/2670 шляхом доповнення його змісту: після слів "Боржник: Державна екологічна інспекція (01042, м.Київ, провулок Новопечерський, 3, корпус 2) словами "ідентифікаційний номер 37508533"; після слів "Стягувач: ОСОБА_1 (02139, АДРЕСА_1) словами "ідентифікаційний номер НОМЕР_1"; змінити дату пред'явлення виконавчого документа до виконання з "05 вересня 2013 року" на "02 серпня 2013 року".
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 листопада 2012 року виправлено описки, допущені у виконавчому листі Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 вересня 12 року. В абзаці 2 викладеної судом резолютивної частини постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 січня 2012 року в частині слів "ОСОБА_1" та "2а-14578/10/2670" читати "ОСОБА_1" та "2а-14578/09/2670". У викладеній судом частині рішення, що підлягає виконанню в частині слів "ОСОБА_1" та "2а-14578/10/2670" читати "ОСОБА_1" та "2а-14578/09/2670".
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 листопада 2013 року виправлено описку в ухвалі Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 квітня 2013 року, а саме: в мотивувальній частині замість "з 19 березня 2010 року по 18 вересня 2012 року" читати "з 19 березня 2010 року по 18 вересня 2011 року"; в резолютивній частині "з 19 березня 2010 року по 18 березня 2011 року" читати "з 19 березня 2010 року по 18 вересня 2011 року".
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 листопада 2013 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 18 березня 2014 року, замінено боржника за виконавчим листом Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 вересня 2012 року Державну екологічну інспекцію (01042, м.Київ, провулок Новопечерський, 3, корпус, 2, ідентифікаційний номер 05387286) на Державну екологічну інспекцію України (01042, м.Київ, провулок Новопечерський, 3, корпус, 2, ідентифікаційний номер (ідентифікаційний код 37508533).
17 жовтня 2014 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Державна екологічна інспекція України звернулась до суду із заявою про розстрочення виконання рішення в адміністративній справі № 2а-13463/11/2670, мотивованою несприятливою фінансовою ситуацією, що пов'язана з фінансуванням Державної екологічної інспекції України.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 жовтня 2014 року розгляд заяви про розстрочення виконання рішення призначено в судовому засіданні 29 жовтня 2014 року.
В судовому засіданні 29 жовтня 2014 року ОСОБА_1 заперечив проти задоволення заяви про розстрочення виконання судового рішення та наголосив на тому, що воно виконане Головним управлінням Державної казначейської служби України у м. Києві шляхом безспірного списання коштів у розмірі 168036,95 грн. 23 жовтня 2014 року. 28 жовтня 2014 року ОСОБА_1 безспірно списані кошти були зняті з особового рахунку, про що свідчить додана до матеріалів справи копія ощадної книжки.
Керуючись приписами частини 4 статті 122 та частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, надавши можливість присутнім учасникам судового розгляду у повній мірі реалізувати свої процесуальні права, та враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд завершив розгляд заяви в порядку письмового провадження.
Розглянувши вищевказану заяву, суд приходить до висновку, що вона не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судового рішення» та Порядку виконання рішень про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2011 року № 845 зі змінами і доповненнями рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).
Відповідно до підпункту 3 пункту 9 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України у разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) Державна казначейська служба України відображає в обліку відповідні бюджетні зобов'язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов'язання. Погашення таких бюджетних зобов'язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний привести у відповідність з бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов'язання.
Водночас пунктом 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ встановлено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету та/або заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.
Згідно статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови.
З огляду на викладене та з урахуванням фактичного виконання рішення суду Головним управлінням Державної казначейської служби України у м. Києві шляхом безспірного списання з Державної екологічної інспекції коштів у розмірі 168036,95 грн., колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення заяви про розстрочення виконання рішення суду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у задоволенні заяви Державної екологічної інспекції про розстрочення виконання рішення суду.
2. Копію ухвали направити сторонам у справі.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а у разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий суддя К.Ю. Гарник
Судді В.П. Катющенко
Ю.Т. Шрамко