ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
23 вересня 2014 року м. Київ № 826/13037/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В., при секретарі Суховій О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної фінансової інспекції в м. Києві до проДержавного підприємства «Київський автомобільний ремонтний завод» зобов'язання вчинити певні дії,за участю:
представника позивача- Глушко Л.Ю.
представника відповідача - Ратушна Ю.М.
В С Т А Н О В И В:
Державна фінансова інспекція в м. Києві звернулась з позовом до Державного підприємства «Київський автомобільний ремонтний завод» про зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 04.09.2014р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.
В судовому засіданні 23.09.2014р. представником позивача заявлено клопотання про закриття провадження в адміністративній справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, у зв'язку з тим, що відповідача визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, у відповідності до статті 10 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, вирішує усі майнові спори з вимогами до боржника, а тому справа повинна розглядатися в порядку господарського судочинства.
Представник відповідача заперечив проти його задоволення.
Розглянувши подане клопотання та заслухавши пояснення представників сторін, суд відмовляє в його задоволенні на підставі наступного.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України від 26 січня 1993 року № 2939-ХІІ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Президентом України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.
Стаття 2 цього Закону передбачає, що головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно, за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.
Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.
З огляду на викладене органи державного фінансового контролю під час здійснення своїх повноважень діють як суб'єкти владних повноважень. Тому всі спори, які випливають із функціональної діяльності цих органів, належать до юрисдикції адміністративних судів.
Дана позиція також вказана в постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20.05.2013р. №8 про окремі питання юрисдикції адміністративних судів.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 157, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Відмовити в задоволенні клопотання Державному підприємству «Київський автомобільний ремонтний завод» про закриття провадження в адміністративній справі №826/13037/14.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя В.В. Амельохін