ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
______________
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
15 квітня 2015 р. м. ХерсонСправа № 821/1127/15-а
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Пекний А.С., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державного кадастрового реєстратору Головного управління Держземагентства у м. Херсоні Херсонської області, Антонівської селищної ради міста Херсон треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Херсонська обласна рада, Херсонська міська рада, Фермерське господарство "Антонівське", Херсонська обласна державна адміністрація про визнання дій протиправними, скасування відомостей про земельні ділянки, внесених до Державного земельного кадастру, визнання протиправними рішення від 27.11.2012 № 322 та від 16.05.2013 р. № 401,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить:
визнати незаконними та протиправними дії Державного кадастрового реєстратора Управління Держземагентства у м. Херсоні Херсонської області по внесенню до Державного земельного кадастру (Національної кадастрової системи) відомостей про встановлення адміністративних меж Антонівської селищної Ради народних депутатів м. Херсон, а також меж населених пунктів на її території, на підставі рішення «Про затвердження технічної документації по встановленню адміністративних меж Антонівської селищної ради народних депутатів, а також населених пунктів на її території» Херсонської обласної Ради народних депутатів від 10.03.1994 року за № 311;
скасувати у Державному земельному кадастрі (Національній кадастровій системі) державну реєстрацію відомостей про встановлення адміністративних меж Антонівської селищної Ради народних депутатів м. Херсон, а також меж населених пунктів на її території, на підставі рішення "Про затвердження технічної документації по встановленню адміністративних меж Антонівської селищної ради народних депутатів, а також населених пунктів на її території" Херсонської обласної Ради народних депутатів від 10.03.1994 року за № 311;
визнати нечинним рішення Антонівської селищної ради від 27 листопада 2012 року за № 322 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Антонівської селищної ради» та рішення Антонівської селищної ради від 16 травня 2013 року за № 401 «Про внесення змін до рішення селищної ради від 27.11.2012 року №322».
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 108 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
Дослідивши даний адміністративний позов та додані до нього документи судом встановлено, що позов подано з порушенням вимог ст.ст.106, 171 КАС України.
Так, оскаржувані рішення Антонівської селищної ради від 27.11.2012 р. № 322 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Антонівської селищної ради» та від 16.05.2013 року за № 401 «Про внесення змін до рішення селищної ради від 27.11.2012 року №322» є нормативно-правовими актами, для яких Кодексом адміністративного судочинства України передбачений окремий порядок судового оскарження і розгляду.
Відповідно до ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно ст. 171 КАС України право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб'єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт. У разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов'язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений. Суд може визнати нормативно-правовий акт незаконним чи таким, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили, повністю або в окремій його частині.
Крім того, згідно із ч.1 ст.21 КАС України, позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.
Слід звернути увагу на те, що позивач обгрунтовує вимоги про визнання нечинними рішень Антонівської селищної ради №322 від 27.11.2012 р. та №401 від 16.05.2013 р. обставинами недотримання селищною радою установленої законодавством процедури прийняття регуляторного акту, що є відмінним від підстав позовних вимог, які звернуті до Державного кадастрового реєстратора Головного управління Держземагентства у м. Херсоні Херсонської області.
Таким чином, ці позовні вимоги не є такими, що безпосередньо пов'язані між собою.
Пісумовуючи вищевикладене, слід дійти висновку, що одночасний розгляд вимог про визнання протиправними дій Державного кадастрового реєстратора Головного управління Держземагентства у м. Херсоні Херсонської області, скасування у Державному земельному кадастрі державну реєстрацію відомостей про встановлення адміністративних меж Антонівської селищної Ради народних депутатів м. Херсон, а також меж населених пунктів на її території та позовних вимог про визнання нечинними рішень селищної ради щодо затвердження нормативної грошової оцінки земель населеного пункту, унеможливлений згідно приписів статтей 21, 171 КАС України, оскільки для розгляду кожної з цих позовних вимог процесуальним законодавством передбачений окремий особливий порядок судового провадження.
Враховуючи вищевикладене, позивач має відокремити позовні вимоги, що звернуті до Державного кадастрового реєстратору Головного управління Держземагентства і до Антонівської селищної ради міста Херсон та звернутись із вимогами щодо оскарження нормативно-правового акту органу місцевого самоврядування, з окремою позовною заявою до суду за відповідною предметною та територіальною підсудністю.
Таким чином, вбачаються підстави для залишення даного адміністративного позову без руху з наданням позивачу строку для усунення його недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108 КАС України,
ухвалив:
Залишити позовну заяву без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 23 квітня 2015 р.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 821/1127/15-а та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Пекний А.С.