ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10 У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
15 квітня 2015 рокуСправа 813/1846/15 Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р. одержав позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Трускавецькурорт» про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії Трускавецьку міську раду, -
в с т а н о в и в :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства «Трускавецькурорт» до Трускавецької міської ради з вимогами:
- визнати протиправною бездіяльність 7'рускавецької міської ради щодо не розгляду в місячний строк на пленарному засіданні клопотань Приватного акціонерного товариства «Трускавецькурорт» №№ 211-226 від 20 лютого 2015 року про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки оздоровчого призначення.
- зобов'язати Трускавецьку міську раду розглянути на пленарному засіданні клопотання Приватного акціонерного товариства «Трускавецькурорт» про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки оздоровчого призначення:
орієнтовним розміром 0,3 гектарів (3000 кв. метрів), розташованої на вул. Карпатській в м.Трускавці з метою подальшого передання її товариству в оренду для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, а саме для обслуговування насосної станції №2;
орієнтовним розміром 0,04 гектарів (400 кв. метрів), розташованої на вул. Бойківській в м.Трускавці з метою подальшого передання її товариству в оренду для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, а саме для обслуговування свердловин 55-РГ;
орієнтовним розміром 0,05 гектарів (500 кв. метрів), розташованої на вул. Карпатській в м.Трускавці з метою подальшого передання її товариству в оренду для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, а саме для обслуговування свердловин 51-РГ;
орієнтовним розміром 0.04 гектарів (400 кв. метрів), розташованої на вул. Бориславській в м.Трускавці з метою подальшого передання її товариству в оренду для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, а саме для обслуговування свердловини 35-РГ;
орієнтовним розміром 0,06 гектарів (600 кв. метрів), розташованої на вул. Карпатській в м.Трускавці з метою подальшого передання її товариству в оренду для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, а саме для обслуговування свердловин 28-РГ;
орієнтовним розміром 0.03 гектарів (300 кв. метрів), розташованої на вул. Помірецькій в м.Трускавці з метою подальшого передання її товариству в оренду для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, а саме для обслуговування свердловин 27-РГ;
орієнтовним розміром 0,06 гектарів (600 кв. метрів), розташованої на бульварі Торосевича в м.Трускавці з метою подальшого передання її товариству в оренду для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, а саме для обслуговування свердловин 22-Д та 22-Н(д);
орієнтовним розміром 0.19 гектарів (1900 кв. метрів), розташованої на бульварі Торосевича в м.Трускавці з метою подальшого передання її товариству в оренду для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, а саме для обслуговування свердловини 21-Н та колодязя джерела «Нафтуся»;
орієнтовним розміром 0,03 гектарів (300 кв. метрів), розташованої на бульварі Торосевича в м.Трускавці з метою подальшого передання її товариству в оренду для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, а саме для обслуговування свердловини 1 7-НО(д);
орієнтовним розміром 0,05 гектарів (500 кв. метрів), розташованої на бульварі Торосевича в м.Трускавці з метою подальшого передання її товариству в оренду для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, а саме для обслуговування свердловини Іб-НО(д);
орієнтовним розміром 0.03 гектарів (300 кв. метрів), розташованої на вул. Городите в м.Трускавці з метою подальшого передання її товариству в оренду для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, а саме для обслуговування свердловини 15-РК;
орієнтовним розміром 0,06 гектарів (600 кв. метрів), розташованої на бульварі Торосевича в м.Трускавці з метою подальшого передання її товариству в оренду для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, а саме для обслуговування свердловин 14-Н га 17-Н:
орієнтовним розміром 0.03 гектарів (300 кв. метрів), розташованої на бульварі Торосевича в м.Трускавці з метою подальшого передання її товариству в оренду для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, а саме для обслуговування свердловини 9-Н;
орієнтовним розміром 0.03 гектарів (300 кв. метрів), розташованої на бульварі Торосевича в м.Трускавці з метою подальшого передання її товариству в оренду для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, а саме для обслуговування свердловини 8-НО;
орієнтовним розміром 0,09 гектарів (900 кв. метрів), розташованої на бульварі Торосевича в м.Трускавці з метою подальшого передання її товариству в оренду для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, а саме для обслуговування свердловин 2-РГ;
орієнтовним розміром 0.05 гектарів (500 кв. метрів), розташованої на бульварі Торосевича в м.Трускавці з метою подальшого передання її товариству в оренду для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, а саме для обслуговування свердловини 1-НО,
та прийняти відповідне рішення.
Порядок вирішення суддею питання щодо відкриття провадження передбачено ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до ч. 2 цієї ж статті визначено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зокрема, згідно з п. 4, п. 6 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема:
- чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
- чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
У главі першій розділу ІІ Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено адміністративну юрисдикцію та предметну, територіальну, інстанційну підсудність адміністративних справ.
Предметна підсудність визначає компетенцію різних ланок судової системи з розгляду адміністративних справ у першій інстанції залежно від предмета спору або суб'єктного складу сторін спірних правовідносин. Таке розмежування компетенції судових органів обумовлюється міркуваннями публічно-правового характеру стосовно найкращої організації судової влади - щоб створити для осіб, права, свободи чи інтереси яких потребують судового захисту, найбільш сприятливі умови для участі в судочинстві.
Правила предметної підсудності визначені ст. 18 КАС України.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, зокрема, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Слід зазначити, що місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.
У контексті п. 2 ч. 1 ст. 3 КАС України, місцеві загальні суди при розгляді та вирішенні адміністративних справ є адміністративними судами.
Зі змісту позовної заяви встановлено, що позивачем оскаржується рішення прийняте органом місцевого самоврядування стосовно позивача, а саме рішення Трускавецької міської ради.
Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування відповідно до Конституції України визначаються Законом України "Про місцеве самоврядування" № 280/97-ВР від 21.05.1997 року (з наступними змінами та доповненнями), згідно зі ст. 10 якого сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Таким чином, в результаті системного аналізу норм законодавства, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа не підсудна Львівському окружному адміністративному суду та повинна розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним судом.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Крім того, порушення судом правил предметної підсудності є підставою для скасування судового рішення (п. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України).
Враховуючи вищевикладене, позовну заяву слід повернути позивачу та роз'яснити, що згідно з ч. 6 ст. 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Згідно з правилами п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги. Тому, слід повернути позивачу сплачений до Державного бюджету України згідно з платіжним дорученням № 453 від 10.04.2015 року судовий збір в сумі 1169,28 грн.
Керуючись статтями 18, 107, 108, 202 КАС України, суддя, -
у х в а л и в :
1. Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Трускавецькурорт» про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії Трускавецьку міську раду - повернути позивачу.
2. Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами.
3. Судовий збір сплачений до Державного бюджету України Приватним акціонерним товариством «Трускавецькурорт» (Львівська область, м. Трускавець, вул.. Ю. Дрогобича, 2; ЄДРПОУ 30322940) згідно з платіжним дорученням № 453 від 10.04.2015 року в сумі 1169,28 грн. - повернути з позивачу.
Ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд, згідно ст. 186 КАС України. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано, згідно ст. 254 КАС України. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Грень Н.М.