Постанова № 43579343, 17.02.2012, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.02.2012
Номер справи
2а-3204/11/1370
Номер документу
43579343
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 лютого 2012 р. № 2а-3204/11/1370

10 год. 24 хв. м. Львів , вул. Чоловського, 2

Зал судових засідань № 5

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Тертичного В.Г.

за участю секретаря судового засідання Залуцької І.І.

представників сторін:

від позивача - Юрченко Ю.А.

від відповідача - не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекціії у Франківському районі м.Львова до ОСОБА_2 про про стягнення податку з власників транспортних засобів у розмірі 28 740,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Франківському районі м.Львова звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2, в якому просить стягнути з відповідача податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 28 740,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач є власником транспортних засобів. У відповідності до ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», фізичні особи податок з власників транспортних засобів сплачують перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічній огляд. За автомобіль MERCEDES BENZ нараховано податок з власників транспортних засобів в сумі 28 740,00 грн., що підтверджується розрахунком суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів при першій реєстрації транспортного засобу. Однак, відповідачем не дотримано вимог вищевказаної статті, в зв'язку з чим виникла заборгованість в сумі 28 740,00 грн., яка в добровільному порядку не сплачена, і саме цю суму позивач просить стягнути в судовому порядку.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, пояснення надав аналогічні до викладеного у позовній заяві. Просить позов задовольнити повністю.

Відповідач у судове засідання не з'явився, через канцелярію суду подав заперечення проти адміністративного позову, в яких стверджує, що на протязі 2010 року ним не проводилось жодної реєстрації транспортного засобу у органах Державної автомобільної інспекції України і про факт реєстрації транспортного засобу марки MERCEDES BENZ вперше дізнався з копії позовної заяви Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова. Після отримання позовної заяви він звернувся в Прокуратуру Львівської області з заявою про факт незаконної реєстрації транспортного засобу. Листом Прокуратури Львівської області №06/3-2751 вих. 11 відповідача було повідомлено про розгляд та долучення цієї заяви до матеріалів кримінальної справи № 181 -0290, порушеної щодо службових осіб Львівського ВРЕР УДАІ ГУМВС України у Львівській області за фактом зловживання службовим становищем та перевищенням службових повноважень та за фактом підроблення документів та використання невстановленими особами підроблених документів. Сам факт реєстрації на його ім'я транспортного засобу вважає незаконним, просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог та закрити провадження у справі.

Враховуючи повторну неявку, належно повідомленого відповідача про дату, час та місце його проведення, з огляду на норму ч.11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно якої, у разі повернення поштового відправлення з незалежних від суду причин вважається, що така повістка вручена належним чином, суд ухвалив розглядати дану справу у відсутності відповідача на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2, є власником транспортного засобу марки MERCEDES BENZ, 1997 року випуску, об'єм двигуна 2874 куб.см., державний номерний знак НОМЕР_1, який відповідно до ст. 2 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»від 11.12.1991 року № 1963-ХІІ (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), є об'єктами оподаткування.

Вищезазначений транспортний засіб належить ОСОБА_2, не знятий з реєстрації в органах ДАІ, а отже, відповідач є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно листа начальника Львівського відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ при ГУМВСУ у Львівській області від 09.06.2010 р. №9/2074 та від 19.02.2011 року №1096зп вбачається, що відповідачем проведено першу реєстрацію в Україні вищезазначеного транспортного засобу, при цьому, квитанції про сплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів відповідачем не долучено, що також підтверджується листом філії «Західне регіональне управління»ПАТ КБ «ПриватБанк» від 04.11.2010 року № 5949 та листом від 06.02.2012 року № 30.1.0.0./2-20120125/1983 на виконання вимог ухвали суду від 18.01.2012 року про те, що грошових коштів від імені платника ОСОБА_2 від 17.03.2010 року не надходило.

Відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п.20.1.28 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п.41.1 та п. 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби. Податок з власників транспортних засобів, самохідних машин і механізмів, порядок його обчислення і сплати встановлюються Законом України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів».

У відповідності до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»вбачається, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до ст. 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Згідно з положенням ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. При цьому, фізичні особи - платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку за попередній (у разі здійснення сплати) та за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, - відповідний документ, що дає право на користування цими пільгами.

Частина 1 ст. 7 вказаного Закону передбачає, що у разі приховування (заниження) об'єктів оподаткування з власників транспортних засобів стягуються сума несплаченого податку, а також пеня або штраф у порядку, передбаченому законом.

Згідно Листа Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова про сплату податку з власників транспортних засобів при першій реєстрації автомобіля від 18.02.2011 р. № 3622/9/19-028 вбачається, що кошти 17.03.2010 року в сумі 28 740, 00 грн від громадянина ОСОБА_2 не поступали, платіжні документи відсутні.

Як вбачається з наявних в матеріалах справи доказів, зокрема Розрахунку розміру нарахованого податку, сума податкового зобов'язання відповідача із сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів становить 28 740,00 грн., така у встановлені строки до бюджету не сплачена, тобто визнається сумою податкового боргу. Відповідачем не представлено суду доказів щодо сплати до бюджету вказаної вище суми податкового боргу.

З огляду на вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова є обґрунтованими, підтверджуються долученими до матеріалів справи та дослідженими у судовому засіданні доказами, а тому підлягають до задоволення

Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати зі сторін стягненню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 18, 71, 94, 143, 151-154, 158, 160, 161, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) в дохід місцевого бюджету Франківського району м.Львова №33219808700005, код платежу 12020200, ЄДРПОУ 22406168, ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014) 28 740 (двадцять вісім тисяч сімсот сорок) грн. 00 коп. податкового боргу.

3. Судовий збір зі сторін стягувати не слід.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови виготовлено 22.02.2012 року.

Суддя Тертичний В.Г.

З оригіналом згідно

Суддя Тертичний В.Г.