ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2010 року 10:58 Справа № 2а-521/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Татаринова Д.В.
при секретарі Гнидой А.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
позову: Прокурора Хортицького району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, м. Київ
до: Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Інкорт-ЛТД», м. Запоріжжя
третя особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області, м. Запоріжжя
про: стягнення фінансових санкцій у сумі 680 гривень, -
за участю представників сторін:
від прокурора: Руденко І.Я., посвідчення №236 від 20 січня 2010 року.
від позивача: не з'явився;
від відповідача: не з'явився;
від третьої особи: не з'явився, -
ВСТАНОВИВ:
26 січня 2010 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Хортицького району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Інкорт-ЛТД», третя особа Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області, в якому прокурор просить суд стягнути з відповідача на користь Державного бюджету Хортицького району м. Запоріжжя суму фінансових санкцій в розмірі 680 гривень.
В позові зазначено, що за наслідками перевірки, проведеної 28 березня 2009 року державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області, транспортного засобу марки ГАЗ - 3309, державний номер НОМЕР_1, який здійснював вантажні перевезення та належав відповідачу, було встановлено порушення вимог чинного законодавства, зокрема, Закону України «Про автомобільний транспорт» та прийнято постанову № 061532 від 14 липня 2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 680 грн. Оскільки зазначені санкції відповідачем добровільно не сплачені, позивач просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Інкорт-ЛТД» вказану суму фінансових санкцій у примусовому порядку.
Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити та дав пояснення в обґрунтування позову аналогічні викладеним у позовній заяві.
Представник позивача в судове засідання не з'явився. На адресу суду надійшло клопотання представника позивача Кіченко В.В., в якому він просить суд розглянути справу за його відсутності.
Відповідач у судове засідання вдруге не з'явився, на адресу суду повернувся конверт з поштовою відміткою, що організація за зазначеною адресою не знаходиться. В матеріалах справи знаходиться довідка з Головного управління статистики у Запорізькій області з зазначенням юридичної адреси відповідача, відповідно до якої судом надсилалися повістки про виклик.
Представник третьої особи в судове засідання вдруге не з'явився про час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчать поштові повідомлення у матеріалах справи, про причини неявки до судового засідання не повідомив.
Судом визнано за доцільне розглянути справу за відсутності представника відповідача, оскільки судом неодноразово направлялися судові повістки на юридичну адресу ТОВ «Фірма «Інкорт ЛТД», яка внесена до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та згідно з довідкою Головного управління статистики у Запорізькій області (вих. № 15-7/268), станом на 26 січня 2010 року не змінювалась.
Вислухавши пояснення прокурора, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Прокуратурою Хортицького району м. Запоріжжя проведено перевірку щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт. В ході проведення перевірки встановлено, що ТОВ «Фірма «Інкорт ЛТД» допущено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: печатка медичного працівника передрейсового медичного огляду не відповідає встановленому зразку.
28 березня 2009 року державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області проведено перевірку транспортного засобу марки ГАЗ - 3309, номерний знак НОМЕР_1, який належить ТОВ «Фірма «Інкорт ЛТД» та здійснював вантажні перевезення для потреб товариства. В ході перевірки встановлено, що печатка медичного працівника передрейсового медичного огляду не відповідає встановленому зразку, що є порушенням законодавства про автомобільний транспорт. За результатами перевірки державними інспекторами складено акт № 116249 від 28 березня 2009 року. Водій транспортного засобу ОСОБА_2 з актом перевірки ознайомлений та згоден, що підтверджується його особистим підписом.
Відповідно до ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 23 лютого 2006 року № 3492-IV автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для автомобільного перевізника є - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Начальником Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області винесено припис за № 037011 щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт. Вказаним приписом ТОВ «Фірма «Інкорт ЛТД» зобов'язано постійно забезпечувати проходження передрейсового медичного огляду сертифікованого лікаря водієм транспортного засобу марки Газ - 3309 номерний знак НОМЕР_1. Також, запропоновано вжити заходів до усунення виявлених порушень у строк до 13 травня 2009 року та надати письмову відповідь.
Припис № 037011 отримано представником ТОВ «Фірма «Інкорт ЛТД» Шолоховим А.П. 28 квітня 2009 року про що свідчить його підпис.
Відповідальність за зазначене в акті правопорушення передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідно до якої, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону - застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Повноваження Головної державної інспекції на автомобільному транспорті щодо здійснення контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту та відповідні права (компетенція) щодо накладання фінансових санкцій, передбачені приписами Закону України «Про автомобільний транспорт» та Порядком здійснення контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою КМУ №1567 від 08 листопада 2006року.
Згідно п. 27 вказаної Постанови, за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Вказане порушення повинно бути усунено в строк до 13 травня 2010 року, однак відповідачем про виконання припису та усунення виявлених порушень, у письмовій формі, повідомлено не було, у зв'язку з чим 14 липня 2009 року начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області відносно ТОВ «Фірма «Інкорт ЛТД», за невиконання припису винесено постанову №061532 про застосування фінансових санкцій у розмірі 680 гривень.
Відповідно до п. 2 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше, ніж протягом 15 днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Вказана постанова про застосування штрафних (фінансових) санкцій в адміністративному чи судовому порядках відповідачем не оскаржувалась.
Відповідно до п. 23 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті у разі виявлення в ході перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства про транспорт, відповідальність за які не передбачена Законом України «Про автомобільний транспорт» або Кодексом України про адміністративні правопорушення, посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою, передбаченою цим Порядком, в якому зазначаються виявлені порушення.
Відповідно до п. 4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування; здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.
Згідно з п. 5. Положення територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні: здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; здійснюють державний нагляд за забезпеченням безпеки перевезень суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування;
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції.
За таких обставин, враховуючи положення ч. 1 ст. 11 КАС України (розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості) та ч. 1 ст. 71 КАС України (кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення) суд дійшов висновку, що заявлені Прокурором Хортицького району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області вимоги про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Інкорт-ЛТД» фінансових санкцій у розмірі 680 гривень, обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, ст.ст. 48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», п.2 Порядку здійснення контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою КМУ від 08.11.2006р. №1567, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Хортицького району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Інкорт - ЛТД»», третя особа Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області про стягнення фінансових санкцій у сумі 680 гривень - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Інкорт - ЛТД» (69123, м. Запоріжжя, вул. Сапожнікова, 8а, код 19265965) на користь державного бюджету Хортицького району (21081100, код 34676906 ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, р/р 31115106700008) 680 (шістсот вісімдесят) гривень суму штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанову складено у повному обсязі «02» березня 2010 року.
Суддя /підпис/ Д.В. Татаринов