ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Смиковська Л.О.
Суддя-доповідач:Майор Г.І.
ПОСТАНОВА
іменем України
"07" квітня 2015 р. Справа № 286/8855/14-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Майора Г.І.
суддів: Бучик А.Ю.
Шевчук С.М.,
при секретарі Витрикузі В.П. ,
за участю представника Державного територіально - галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" Клим'юк О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державного територіально - галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "15" січня 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області, Коростенської дирекції залізничних перевезень, третя особа - Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради Житомирської області про зобов'язання вчинити певні дії ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 15.01.2015 р. адміністративний позов задоволено.
Зобов'язано Коростенську дирекцію залізничних перевезень провести донарахування ОСОБА_4 доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 1 червня 2014 року по 31 липня 2014 року в розмірі, визначеному ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, щомісячно, пропорційно відпрацьованого часу та подати розрахункові документи до управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради.
Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації провести за період з 1 червня 2014 року по 31 липня 2014 року донарахування та виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства ОСОБА_4 та її дітям ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 у відповідності до ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з розміру 40% від мінімальної заробітної плати встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, щомісячно кожному.
Зобов'язано Коростенську дирекцію залізничних перевезень, управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації виконати постанову негайно у межах суми платежу за один місяць та подати звіт про виконання судового рішення протягом 1 місяця з дня набрання постановою законної сили.
Не погоджуючись з судовим рішенням, Державнне територіально - галузеве об'єднання "Південно-Західна залізниця" подало апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на його думку, постанову суду першої інстанції та відмовити в задоволенні позову до Коростенської дирекції залізничних перевезень. В своїй апеляційній скарзі ДТГО "Південно-Західна залізниця" посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування постанови суду першої інстанції.
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 07.04.2015 р. апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області повернуто відповідачу, тому судове рішення в частині проведення перерахунку і виплати доплати згідно ст.37 Закону №796-ХІІ судом апеляційної інстанції не перевіряється.
В судовому засіданні представник Державного територіально - галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" доводи апеляційної скарги підтримав у повному обсязі.
Заслухавши представника апелянта, розглянувши матеріали справи, дослідивши доводи апеляційної скарги та правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального законодавства, колегія суддів уважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з огляду на таке.
Встановлено, що позивач ОСОБА_4 працює в Коростенській дирекції залізничних перевезень, постійно проживає в м. Овруч, що підтверджується копією паспорта громадянина України серії НОМЕР_1, довідкою (а.с.4). Має неповнолітніх дітей: ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвами про народження (а.с.6).
Позивач отримує доплату до заробітної плати, передбачену ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", але у меншому розмірі, ніж визначено Законом, у зв'язку з чим остання звернулась до суду з позовом до Коростенської дирекції залізничних перевезень, в якому просила зобов'язати відповідача провести нарахування доплати до заробітної плати відповідно до вищевказаного закону та передати до УПСЗН Коростенсіької міської ради розрахункові документи.
Згідно до ч.3 ст. 50 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до п.7 ч.1 ст. 3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Отже, визначальним критерієм є віднесення справи до справ адміністративної юрисдикції є наявність стороною у справі суб'єкта владних повноважень та виконання ним у спірних відносинах управлінських функцій.
Крім того відповідно до ч.1 ст.48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Згідно з ч.3 ст.48 КАС України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Державне територіально - галузеве об'єднання "Південно-Західна залізниця" створене відповідно до ст.1,4 Закону України "Про залізничний транспорт", статутне, територіально-галузеве об'єднання, засноване на державній власності, яке належить до сфери управління Міністерства транспорту та зв'язку України і підпорядковане Державній адміністрації залізничного транспорту України.
Пунктом 3.1 ст.3 Статуту Державного територіально - галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" передбачено, що залізниця є юридичною особою до складу якої входять дирекції залізничних перевезень.
Згідно з п.1.1 Положення про відокремлений підрозділ Коростенської дирекції залізничних перевезень Державного територіально - галузевого об"єднання "Південно-Західна залізниця", відокремлений підрозділ не є юридичною особою (а.с.15).
З довідки Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України вбачається, що Коростенська дирекція залізничних перевезень не має статусу суб'єкта владних повноважень (а.с.16).
Таким чином, Коростенська дирекція залізничних перевезень не є юридичною особою, не є суб'єктом владних повноважень, не наділене адміністративною процесуальною правоздатністю та не може бути належним відповідачем по справі.
Відповідно до ст.52 Кодексу адміністративного судочинства України право заміни неналежного відповідача є виключною компетенцією суду першої інстанції.
Суд першої інстанції вказаного не врахував, а тому оскаржену постанову у відповідній частині слід скасувати.
Невідповідність висновків суду першої інстанції обставинам справи, а так само порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання є підставою для скасування судового рішення та ухвалення нового рішення згідно ст.202 КАС України.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 202, 205, 207, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Державного територіально - галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" задовольнити.
Постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "15" січня 2015 р. скасувати в частині зобов'язання Коростенської дирекції залізничних перевезень провести донарахування ОСОБА_4 доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 1 червня 2014 року по 31 липня 2014 року в розмірі, визначеному ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, щомісячно, пропорційно відпрацьованого часу та подати розрахункові документи до управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради та в частині зобов'язання Коростенської дирекції залізничних перевезень виконати постанову негайно у межах суми платежу за один місяць та подати звіт про виконання судового рішення протягом 1 місяця з дня набрання постановою законної сили.
Прийняти в цій частині нове рішення про відмову в позові.
В решті постанову суду першої інстанції залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Г.І. Майор
судді: А.Ю.Бучик
С.М. Шевчук
Повний текст cудового рішення виготовлено "14" квітня 2015 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_4 АДРЕСА_1,11100
3- відповідачу/відповідачам: Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області вул. Леніна, 17,м.Овруч,Овруцький район, Житомирська область,11106
4-Коростенська дирекція залізничних перевезень вул.Табукашвілі,15,м.Коростень,Коростенський район, Житомирська область,11500
5-Державне територіально - галузеве об'єднання "Південно-Західна залізниця" вул.Лисенка,6м.Київ-30,МСП01601
6-третій особі: Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради Житомирської області - вул.Кірова, 8,м.Коростень,Житомирська область,11500,