Справа № 2а-10504/08/0470
П О С Т А Н О В А
Іменем України
19 травня 2009 року о 10 годині 55 хвилин м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Чабаненко С.В.
при секретарі - Кошляк Ю.В.
за участю: представника позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області до ДП «Науково-технічний центр дезактивації та комплексного поводження з радіоактивними відходами, джерелами іонізуючого випромінювання» про зобов'язання вчинити певну дію, -
В С Т А Н О В И В:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області до ДП «Науково-технічний центр дезактивації та комплексного поводження з радіоактивними відходами, джерелами іонізуючого випромінювання» з вимогою: зобов'язати «НТЦ КПРВ» виконати вимоги КРВ в м. Жовті Води від 14.07.2008 № 15/461 на загальну суму 80 680, 17 грн., а саме: вжити заходів щодо відшкодування бюджетних коштів, використаних за нецільовим призначенням в сумі 80680,17 грн., шляхом повернення коштів до державного бюджету (код 21080500 «інші надходження»).
В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідно до проведеної перевірки фінансово-господарської діяльності ДП «Науково-технічний центр дезактивації та комплексного поводження з радіоактивними відходами, джерелами іонізуючого випромінювання» виявлено ряд порушень, які зафіксовано в акті ревізії від 02.07.2008 року № 140-26/07, відповідач повинен відшкодувати до загального фонду державного бюджету надлишково нараховані суми виплаченої заробітної плати замість використання коштів на оплату праці працівників, задіяних на виконання робіт, передбачених Планом заходів, здійснено погашення заборгованості по заробітній платі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання належним чином повідомлений. Також до суду не надано письмових заперечень проти позову.
Дослідивши матеріали справи та доводи сторін суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що відповідно до постанови слідчого прокуратури м. Жовті Води від 12.06.2008 та на підставі направлень на проведення ревізії від 26.06.2008 № 16 та № 17 головним контролером-ревізором КРВ у м. Жовті Води Іволгою І.М. та старшим контролером-ревізором КРВ у м. Жовті Води ОСОБА_2проведено позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності в державному підприємстві «Науково-технічний центр дезактивації та комплексного поводження з радіоактивними відходами, речовинами, джерелами іонізуючого випромінювання» за період з 01.01.2008 по 31.05.2008р.
За результатами ревізії встановлено ряд порушень, що викладені в акті ревізії від 02.07.2008 №140-26/07.
Відповідно до акту встановлено, що відповідно до п. 2 Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання робіт у сфері поводження з радіоактивними відходами неядерного циклу та ліквідації радіаційних аварій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2008 N 161 ДП «НТЦ КПРВ» визначено одержувачем бюджетних коштів за програмою «Виконання робіт у сфері поводження з радіоактивними відходами неядерного циклу та ліквідація радіаційних аварій».
Паспорт бюджетної програми на 2008 рік Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи затверджено наказом МНС України та МФУ від 27.03.2008 №240/478.
Найменування робіт, які необхідно було виконати ДП «НТЦ КПРВ» за зазначеною програмою, передбачено в «Плані заходів щодо виконання робіт у сфері поводження з радіоактивними відходами неядерного циклу та ліквідації радіаційних аварій на 2008 рік», який затверджено заступником Міністра МНС України Баранчиком В.М. без зазначення дати.
Планом заходів передбачено виконання 6 видів робіт протягом II, III та IV кварталів 2008 року загальною вартістю 1000,0 тис. грн.
Планом використання бюджетних коштів на 2008 рік, затвердженого директором ДП «НТЦ КПРВ» О.А. Кретініним та погодженого заступником Міністра МНС України В.М. Баранчуком 19.05.2008, затверджено бюджетних асигнувань в загальній сумі 1000000,0 грн., яким передбачено витрати на «Оплату праці» в сумі 731000,0 грн. та на «Нарахування на заробітну плату» в сумі 269000,0 грн.
Лімітною довідкою, підписаною заступником Міністра МНС України В.М. Баранчуком 13.05.2008, передбачено виділення асигнувань щомісячно з квітня по грудень 2008 року.
На підставі виписок УДК в м. Жовті Води на реєстраційний рахунок 35244001007208, відкритий для одержувача бюджетних коштів ДП ?ТЦ КПРВ", 28.05.2008 надійшло бюджетних коштів в сумі 222000,0 грн.
Відповідно до вимог Порядку обслуговування державного бюджету за видатками, затвердженого наказом Державного казначейства України від 25.05.2004 № 89, 30.05.2008 здійснено перерахування коштів з реєстраційного рахунку на загальну суму 221999,04 грн., з них на оплату праці 133110,17 грн. та на відрахування до державних цільових фондів 88888,87 грн.
Планово-економічним відділом підприємства обраховано суму заробітної плати відповідно до фактично відпрацьованого часу на виконання робіт, передбачених Планом заходів.
Методом співставлення даних про розраховану заробітну плату згідно інформаційних довідок планово-економічного відділу з відомостями на виплату заробітної плати встановлено, що фактична виплата заробітної плати проведена не у відповідності з даними інформаційних довідок. Так, 38 працівникам виплачено заробітної плати понад обрахованих розмір на загальну суму 48375,66 грн.
Таким чином, із загальної суми виплаченої заробітної плати замість використання коштів на оплату праці працівників, задіяних на виконання робіт, передбачених Планом заходів, здійснено погашення заборгованості по заробітній платі.
На суму виплаченої заробітної плати 48375,66 грн. перераховано внесків, утриманих із заробітної плати працівників 10601,07 грн. та, відповідно, сплачено внесків до державних цільових фондів, нарахованих на фонд оплати праці 21703,44 грн.
Виходячи з вищевикладеного, в порушення п.8 ст.7 Бюджетного кодексу
України від 21.06.2001 № 2542 та Паспорту бюджетної програми на 2008 рік Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, затвердженого наказом МНС України та МФУ від 27.03.2008 № 240/478, допущено нецільове використання бюджетних коштів на загальну суму 80680,17 грн.
Листом від 14.07.2008 року № 15/461 на адресу відповідача було направлено обов'язкові вимоги, якими зобов'язано в термін до 15.08.2008 року усунути порушення, що були виявлені в ході ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності підприємства, проте у встановлений термін встановлені порушення усунуті не було.
Позивач листом від 01.08.2008 року за № 25.2-05-23/5425 звернувся до відповідача з вимогою вжити заходи щодо повного відшкодування збитків. Однак відповідач вимоги добровільно не виконав, що стало підставою для звернення з відповідним позовом до суду.
Таким чином цей борг є узгодженим та не спростовується відповідачем.
Відповідно до п.7 ст. 10 Закону головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
Згідно з п. 10 ст. 10 Закону контрольно-ревізійні органи мають право також звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Враховуючи вищезазначене суд доходить висновку, що позивач діяв в межах повноважень та у спосіб, встановлений чинним законодавством, позовні вимоги повністю доведені позивачем та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 94, 128, 160-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області до ДП «Науково-технічний центр дезактивації та комплексного поводження з радіоактивними відходами, джерелами іонізуючого випромінювання» про зобов'язання вчинити певну дію задовольнити.
Зобов'язати державне підприємство «Науково-технічний центр дезактивації та комплексного поводження з радіоактивними відходами, джерелами іонізуючого випромінювання» виконати вимоги Контрольно-ревізійного відділу в м. Жовті Води від 14.07.2008 № 15/461 на загальну суму 80 680, 17 грн., а саме: вжити заходів щодо відшкодування бюджетних коштів, використаних за нецільовим призначенням в сумі 80680,17 грн., шляхом повернення коштів до державного бюджету (код 21080500 «інші надходження»).
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони були подані у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня викладення постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Повний текст постанови викладений 25.05.2009р.
Суддя С.В.Чабаненко