Ухвала суду № 43551426, 06.04.2015, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.04.2015
Номер справи
822/4955/14
Номер документу
43551426
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/4955/14

У Х В А Л А

06 квітня 2015 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі :головуючого-судді суддівМатущака В.В. Польового О.Л. Ніколайчука М.Є. при секретарі за участі: Гук В.В. представника позивача: ОСОБА_5, представника відповідача: Лукова А.В. розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом ОСОБА_7 до Міністерства юстиція України , Міністерстваа внутрішніх справ України про визнання протиправним, скасування наказу та зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_7 звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Міністерства юстиції України , Міністерства внутрішніх справ України в якому просить:.

1) визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства внутрішніх справ України №2238о/с від 27.10.2014 в частині звільнення з органів внутрішніх справ у запас Збройних сил України (з поставленням на військовий облік) згідно з пп.1 п.2 "Прикінцевих та перехідних положень" Закону України "Про очищення влади" від 16.09.2014 №1682-VІІ (далі - Закон №1682-VII) та п.62 "а" Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, полковника міліції ОСОБА_7, начальника управління МВС України у Хмельницькій області;

2) зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України поновити ОСОБА_7 на службі в органах внутрішніх справ;

3) зобов'язати Міністерство юстиції України вилучити з Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону №1682-VII, відомості про те, що ОСОБА_7, начальник управління МВС України у Хмельницькій області, звільнений з підстав, передбачених Законом №1682-VII (п.7-2 ч.1 ст.36 Кодексу законів про працю України) та йому забороняється займати посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація) протягом 10 років.

В судовому засіданні поставлено на обговорення питання про можливість зупинення провадження у справі до прийняття Конституційним Судом України рішення за конституційним поданням Пленуму Верховного Суду України щодо відповідності (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1682-VII положенням частини третьої статті 22, статей 38, 58, частини другої статті 61, частини першої статті 62, частини першої статті 64 Конституції України.

Представник позивача в судовому засіданні проти зупинення провадження у не заперечував.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти зупинення провадження по даній справі.

Представник відповідача - Міністерства внутрішніх справ України, в судове засідання не прибув, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи.

Заслухавши думку учасників судового процесу, суд приходить до висновку, що провадження у даній справі необхідно зупинити з наступних підстав.

Згідно матеріалів справи звільнення позивача відбулось відповідно до пункту 7-2 частини 1 статті 36 Кодексу законів про працю України, згідно якої підставами припинення трудового договору є підстави, передбачені Законом №1682-VII.

Наказ Міністерства внутрішніх справ України №2238о/с від 27.10.2014 в частині звільнення з органів внутрішніх справ у запас Збройних сил України (з поставленням на військовий облік) ОСОБА_7 прийнятий на підставі пп.1 п.2 "Прикінцевих та перехідних положень" Закону №1682-VII.

Відповідно до пункту 2 "Прикінцевих та перехідних положень" Закону №1682-VII впродовж десяти днів з дня набрання чинності цим Законом керівник органу (орган), до повноважень якого належить звільнення та/або ініціювання звільнення з посади осіб, до яких застосовується заборона, зазначена в частині третій статті 1 цього Закону, на основі критеріїв, визначених частиною першою статті 3 цього Закону, на підставі відомостей, наявних в особових справах цих осіб, звільняє цих осіб з посад або надсилає керівнику органу (органу), до повноважень якого належить звільнення з посади таких осіб, відповідні документи для їх звільнення не пізніше ніж на 10 робочий день з дня отримання таких документів.

Судом встановлено, що 16 березня 2015 Пленум Верховного Суду України прийняв рішення про звернення до Конституційного Суду України із конституційним поданням щодо відповідності (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1682-VII положенням частини третьої статті 22, статей 38, 58, частини другої статті 61, частини першої статті 62, частини першої статті 64 Конституції України.

Підставою для внесення подання стало надходження до Верховного Суду України 128 ухвал окружних адміністративних судів з різних регіонів України щодо ініціювання перевірки Конституційним Судом України відповідності Конституції України певних положень Закону № 1682-VII.

Крім того, з офіційного веб-сайту Конституційного Суду України судом встановлено, що в провадженні Конституційного суду України перебуває справа за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої та восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону №1682-VII.

Відповідно до статті 61 Закону України "Про Конституційний Суд України" від 16.10.1996 №422/96-ВР Конституційний Суд України за результатами розгляду справ щодо конституційності, зокрема, законів та інших правових актів Верховної Ради України приймає рішення.

Конституційний Суд України може визнати неконституційним правовий акт повністю або в окремій його частині.

У разі якщо в процесі розгляду справи за конституційним поданням чи конституційним зверненням виявлено невідповідність Конституції України інших правових актів (їх окремих положень), крім тих, щодо яких відкрито провадження у справі, і які впливають на прийняття рішення чи дачу висновку у справі, Конституційний Суд України визнає такі правові акти (їх окремі положення) неконституційними.

Згідно статті 69 Закону України "Про Конституційний суд" рішення і висновки Конституційного Суду України рівною мірою є обов'язковими до виконання.

Отже, невизначеність у питанні про те, чи відповідають окремі положення Закону №1682-VII Конституції України унеможливлює розгляд даної адміністративної справи до вирішення справи, яка перебуває на розгляді Конституційного суду України.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.156 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Враховуючи викладене суд приходить до висновку про необхідність зупинення провадження в даній адміністративній справі.

Керуючись положеннями 3 ч. 1 ст.156 КАС України, суд , -

У Х В А Л И В:

Зупинити провадження у справі №822/4955/14 за позовом ОСОБА_7 до Міністерства юстиції України Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним, скасування наказу та зобов'язання вчинити дії до прийняття Конституційним Судом України рішення за конституційним поданням Пленуму Верховного Суду України щодо відповідності (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 16 вересня 2014 року № 1682-VІІ «Про очищення влади» положенням частини третьої статті 22, статей 38, 58, частини другої статті 61, частини першої статті 62, частини першої статті 64 Конституції України. < Текст >

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст ухвали виготовлено 07.04.2015.

Головуючий суддя судді/підпис/ /підпис/ /підпис/В.В. Матущак О.Л. Польовий М.Є. Ніколайчук "Згідно з оригіналом" Суддя В.В. Матущак