УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10 квітня 2015 року Справа № 803/733/15-a
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Плахтій Н.Б., вивчивши позовну заяву підприємця ОСОБА_1 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління ДФС у Волинській області про визнання нечинними та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки), рішень, податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Підприємець ОСОБА_1 звернувся з позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (далі - Луцька ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області, Головного управління ДФС у Волинській області (далі - ГУ ДФС у Волинській області) про визнання нечинними та скасування вимоги Луцької ГУ ОДПІ ДФС у Волинській області про сплату боргу (недоїмки) від 27.03.2015 року №Ф-0012171701, рішення ГУ ДФС у Волинській області від 03.04.2015 року №64/ФОП/03-20-10-03-06 про результати розгляду первинної скарги, податкового повідомлення-рішення Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області від 16.01.2015 року №0002041703, рішення Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області від 08.04.2015 року №0013071701 про застосування штрафних санкцій, податкових повідомлень-рішень Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області від 08.04.2015 року №0012921701 та №0013021701.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 року №80-VIII з 01.01.2015 року установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1218 грн.
Як слідує із тексту позовної заяви, вона одночасно містить вимоги майнового та немайнового характеру, відтак розмір судового збору слід обраховувати за правилами частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір».
В порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, частини другої статті 4, частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір» до позовної заяви позивачем долучено документ про сплату судового збору в сумі 487,20 грн., тобто, в меншому, ніж визначено законодавством, розмірі.
Позовні вимоги немайнового характеру (а саме: про скасування рішення Головного управління ДФС у Волинській області про результати розгляду первинної скарги рішення від 03.04.2015 року №64/ФОП/03-20-10-03-06) повинні бути оплачені судовим збором в розмірі 73,08 грн. (1218,00 грн. х 0,06 = 73,08 грн.), а тому позивачу слід доплатити судовий збір в сумі 73,08 грн.
Крім того, позивачем в позовній заяві не обґрунтовано, що рішення Головного управління ДФС у Волинській області про результати розгляду первинної скарги від 03.04.2015 року №64/ФОП/03-20-10-03-06 є рішенням, яке безпосередньо впливає на права та обов'язки позивача та може бути оскаржене в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, - до 24.04.2015 року. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом оформлення нової редакції позовної заяви (із наведенням обґрунтування того, що рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 03.04.2015 року №64/ФОП/03-20-10-03-06 є рішенням, яке безпосередньо впливає на права та обов'язки позивача та може бути оскаржене в порядку адміністративного судочинства), а також шляхом доплати судового збору у розмірі 73,08 грн. та подання до суду доказів його сплати (оригіналу платіжного доручення).
Керуючись статтею 108 КАС України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву підприємця ОСОБА_1 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління ДФС у Волинській області про визнання нечинними та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки), рішень, податкових повідомлень-рішень залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до позивачу строк для усунення недоліків до 24 квітня 2015 року.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Н.Б.Плахтій