Постанова № 4354761, 27.03.2009, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.03.2009
Номер справи
2а-32/09/1370
Номер документу
4354761
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Львів, вул. Чоловського, 2

Справа 2а-32/09/1370

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 березня 2009 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого - судді Сакалоша В.М.,

при секретарі Керницькій І.В.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу:

за позовом  Першого заступника військового прокурора Західного регіону України в інтересах ОСОБА_1

до відповідача  Фінансово-економічної служби штабу Західного оперативного командування

про про захист порушених прав і стягнення грошової компенсації взамін речового майна.

.

За участю прокурора   - Яговдік С.М., позивача - ОСОБА_1 представника відповідача - ОСОБА_2 (довіреність №11/6/232 від 26.03.2009 року)

в с т а н о в и в:

Перший заступник військового прокурора Західного регіону України в інтересах громадянина ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить зобов'язати Фінансово-економічну службу штабу Західного оперативного командування виплатити ОСОБА_1ІНФОРМАЦІЯ_1 року року народження грошову компенсацію взамін речового майна на загальну суму 4858,11 грн.

Перший заступник військового прокурора Західного регіону України позовні вимоги мотивує тим, що ОСОБА_1проходив службу в Збройних Силах України та 17 листопада 2006 року звільнений у запас. В важає, що ОСОБА_1має право на отримання грошової компенсації за речове майно. На день звільнення у запас йому була нарахована грошова компенсація в замін речового майна на загальну суму 4851,11 грн., що підтверджуєтся довідкою № 49/9 на одержання грошової компенсації до 11.03.2000 року на суму 1393,97 грн. та довідкою 45/10 на одержання грошової компенсації після 11.03.2000 року до дня звільнення на суму 3464,14 грн.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав аналогічні викладеним у позовній заяві пояснення.

Відповідач надав заперечення в якому просить суд відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог, з підстав зупинення дії правової норми, яка передбачає право військовослужбовців на отримання грошової компенсації за речове майно.  

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали,   всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" з наступними змінами та доповненнями, Законом України "Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів" від 17.02.2000 року № 1459-ІІІ, з наступними змінами та доповненнями.

Згідно ч. 2 ст. 11 КАС України суд не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять. Вказаний принцип диспозитивності покладає на суд обов'язок вирішувати лише ті питання, за вирішенням яких позивач звернувся до адміністративного суду. Суд вирішує лише ті вимоги по суті спору, про вирішення яких просять сторони, тобто суд обмежений предметом і обсягом заявлених вимог.

Згідно ч. З ст. 11 КАС України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд.

При прийняті постанови суд виходить з того, що позивач дійсно перебував на військовій службі та на речовому і продовольчому забезпеченні, що підтверджується матеріалами справи.

Статтею 2 Закону України "Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів" від 17.02.2000 року № 1459-ІІІ у редакції від 15.12.2005 року - призупинено дію ст. 9 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" в частині одержання військовослужбовцями продовольчих пайків або за їх бажанням грошової компенсації замість них та замість речового майна (за винятком військовослужбовців Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони та Головного управління внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, що використовують цивільний одяг, який зашифровує особу та відомчу належність військовослужбовців).  

Таким чином, починаючи з 11.03.2000 року (набрання чинності Закону України "Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів") дію норм, які визначають на даний час право військовослужбовців на отримання грошової компенсації замість продовольчих пайків та речового майна призупинено. Дана норма не скасована та не визнана неконституційною у встановленому законом порядку.

У відповідності до вимог ст.8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

При цьому, суд звертає увагу на те, що єдиним органом до повноважень якого належить вирішення питань про відповідність Конституції України (конституційність), зокрема, законів та інших правових актів Верховної Ради України, у відповідності до вимог ст.150 Основного Закону та ст.13 Закону України «Про Конституційний Суд України»   від   16 жовтня 1996 року №422/96-ВР, з наступними змінами та доповненнями, є Конституційний Суд України.

А відтак, у суду відсутні правові підстави не застосовувати положення Закону України  «Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів» .

Відповідно до довідки № 45/9 на одержання грошової замість речового майна, що підлягає видачі, за майно належне для видачі до 11.03.2000 року (набрання чинності Закону України "Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів") вказано суму 1393,97 грн.

Виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що позовна заява підлягає до часткового задоволення.

Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов задовільнити частково.

Зобов'язати Фінансово-економічну службу штабу Західного оперативного командування (79058, м. Львів, вул. Батуринська, 2 р/р 35216001009087 банк в ГУДКУ у Львівській обл., МФО 825014 код ЄДРПОУ 24294348) виплатити ОСОБА_1ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження (АДРЕСА_1) грошову компенсацію взамін речового майна на суму 1393,97 грн.

Постанова  може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис) В.М. Сакалош

З оригіналом згідно

Суддя В.М. Сакалош