Постанова № 4354509, 06.07.2009, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.07.2009
Номер справи
2а-3495/09/1370
Номер документу
4354509
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа №2а-3495/09/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2009 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого - судді Сакалоша В.М.,

при секретарі судового засідання Лоза Ю.Я.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом  ДПІ у Золочівському районі Львівської області (80700, Львівська область, Золочівський р-н, м. Золочів, вул. Лермонтова, 1, код ЄДРПОУ 34219730)

до відповідача ТзОВ «ІНФОРМАЦІЯ_1» (80751, Львівська область, АДРЕСА_1дентифікаційний код НОМЕР_1керівник - Суддя ОСОБА_1)

про припинення юридичної особи.

За участю представника позивача Жук В.П.

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить припинення юридичну особу відповідача та зобов'язати його керівника - Суддю ОСОБА_1 здійснити передбачені законодавством заходи щодо ліквідації підприємства. В обґрунтування позову позивач стверджує, що   відповідач знаходиться на у нього на обліку, як платник податків та більше року не подає звітності. У разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону, скасування державної реєстрації здійснюється на підставі рішення суду. Відповідно до п. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» підставами для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи на підставі судового рішення є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до Закону.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав посилаючись на обставини зазначеній у позовній заяві та просив позов задовольнити у повному обсязі. Також заявив клопотання про слухання справи за відсутності відповідача який належним чином повідомлений про розгляд справи та двічі не з'явився у судове засідання.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про розгляд справи. У зв'язку із цим суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи у відсутності відповідача на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Заслухавши доводи представника позивача, з'ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.

Відповідно до довідкиНОМЕР_1про включення до єдиного державного реєстру підприємств та організацій, відповідача зареєстровано 28.06.1996 року рішення № 384, керівник - Суддя ОСОБА_1.

Відповідно до акту позивача № 15-0/23960346 від 02.04.2009 року про порушення податкового законодавства, відповідач більше року не подає податкової звітності.

Відповідно до довідки позивачаНОМЕР_2від 30.03.2009 року, відповідач заборгованості зі сплати податкових платежів немає.

19.05.2009 року позивачем винесено розпорядження № 18 про звернення до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою про припинення юридичної особи відповідача.

Відповідно до документів наданих позивачем у відповідача відсутня заборгованість перед відповідними фондами соціального страхування та органом пенсійного фонду України.

Відповідно до ст. 9 закону України «Про систему оподаткування», платник податків і зборів (обов?язкових платежів) зобов?язаний подавати до державних податкових органів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов?язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов?язкових платежів).

Частиною 2 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» передбачено, що неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи.

Відповідно до п. 3 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів та балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів покладено на податкову інспекцію.

  Відповідно до п. 17 статті 11 цього ж Закону органи державної податкової служби у межах своєї компетенції та у встановленому законами порядку мають право звертатися до судових органів із заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Відповідно до вимог статті 38 Закону України “ Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ” суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, направляє його копію державному реєстратору для вчинення відповідних дій для проведення такого запису.

За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги підставні і обґрунтовані, а тому адміністративний позов належить задовольнити.

Керуючись ст. ст. 7- 14, 24, 18, 50, 71, 94, 143, 146, 158, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити повністю.

Припинити юридичну особу ТзОВ «ІНФОРМАЦІЯ_1» (АДРЕСА_1ідентифікаційний код НОМЕР_1керівник - Суддя ОСОБА_1)

Зобов'язати керівника ТзОВ «ІНФОРМАЦІЯ_1» - Суддю ОСОБА_1 здійснити передбачені законодавством заходи щодо ліквідації підприємства.

Копії постанови надіслати сторонам та органу Державної реєстрації - Золочівській районній Державній адміністрації Львівської області, за місцем реєстрації юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення юридичної особи.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 10.07.2009 року

Суддя (підпис) В.М. Сакалош

З оригіналом згідно

Суддя В.М. Сакалош