ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Львів, вул. Чоловського, 2
Справа 2а-3484/09/1370
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 липня 2009 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого - судді Сакалоша В.М.,
при секретарі Лоза Ю.Я.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу:
за позовом Прокурора Пустомитівського району інтересах держави: Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області,
до відповідача ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_1» (АДРЕСА_1)
про стягнення фінансових санкцій в розмірі 680 грн.
За участю від прокурора - Мельничук Ю.І., від позивача - Кріль А.Ю.,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача фінансові санкції по постанові № 029917 на суму 680 грн.
Вимоги мотивує тим, що 07.10.2008 року заступником начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області щодо відповідача винесено постанову № 029917 на суму 680 грн. за порушення передбачені абз. 12 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». У передбачений законодавством строк сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена, постанова не оскаржувалась.
Представник позивача та прокурора в судовому засіданні надали пояснення аналогічні викладеним у позовній, просили позов задовольнити в повному обсязі. Також представник позивача заявив клопотання про слухання даної справи за відсутності відповідача який належним чином повідомлений та не з'явився у судове засідання.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про судовий розгляд був повідомлений, заперечень проти позову не надав, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.
Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені в цій статті, порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначається постановою КМУ «Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» № 1567 від 08.11.2006 року.
Згідно п. п. 27, 29 даного Порядку, за наявності підстав керівник Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанова видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням. Відповідно до п. 28 вказаного Порядку, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Судом встановлено, що 26.08.2008 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області складено акт НОМЕР_1про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання відповідачем перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а 07.10.2008 року заступником начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області щодо Відповідача винесено постанову № 029917 на суму 680 грн. за порушення, передбачені абз. 12 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». У передбачений законодавством строк сума застосованих фінансових санкцій Відповідачем добровільно не сплачена. Постанова про їх застосування в порядку, передбаченому п. 32 вищевказаного Порядку, до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом десяти днів після її винесення не оскаржувалась.
Враховуючи вище викладене, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_1» (АДРЕСА_1) до облдержбюджету (ЗКПО 22406168, УДК у Львівській області, МФО 825014, р/р 31117106700005, код платежу 21081100) фінансові санкції на суму 680 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 10.07.2009 року
Суддя (підпис) В.М. Сакалош
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Сакалош