ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 липня 2009 року №2а-3182/09/2370
17 год. 10 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Смілянця Е.С.,
при секретарі Морозову В.В.,
за участю: представника позивача за довіреністю ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Кам'янському районі Черкаської області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ :
До Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулася ДПІ у Кам'янському районі Черкаської області, в якій просить стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 заборгованість по штрафних санкціях в сумі 2021 грн. 50 коп.
Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримала в повному обсязі, обґрунтовуючи свої вимоги викладеними в позовній заяві обставинами.
Відповідач в судове засідання не з ' явився, хоча належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, клопотань чи заяв про відкладення розгляду справи, а також інформації про наявність поважної причини неявки в судове засідання до суду не надходило.
Заслухавши пояснення представника позивача, а також дослідивши та оцінивши всі наявні в матеріалах даної адміністративної справи докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги) здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення оперативних перевірок відповідно до статті 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 1 червня 2000 року №1776-III (Закон №1776).
Відповідач зареєстрований Кам ' янською районною державною адміністрацією Черкаської області 18.04.2006 як суб'єкт підприємницької діяльності, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця НОМЕР_1. Відповідно до статті 1 Закону №1776 реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами (резидентами та нерезидентами) - суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Положенням статті 3 Закону №1776 передбачений обов'язок суб'єктів підприємницької діяльності проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Працівниками ДПА в Черкаській області 9 березня 2009 року проведено перевірку щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій магазину «Копійка», розташованого по АДРЕСА_1 де здійснює підприємницьку діяльність відповідач. Цією перевіркою встановлено порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій, а саме: факт реалізації товару на загальну суму 9 грн. 50 коп. без проведення розрахункової операції через РРО та без видачі відповідного розрахункового документу (чеку), а також факт невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків (415 грн.) сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій (10 грн. 70 коп.). Дана перевірка відображена в акті перевірки НОМЕР_2 від 09.03.2009, де вказані всі допущені відповідачем порушення чинного законодавства, а саме п. 1, 2, 13 статті 3 Закону №1776.
У разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, відповідно до статті 22 Закону №1776 до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
На підставі цієї норми та акту перевірки НОМЕР_2 від 09.03.2009 позивачем винесено рішення №0000212301 від 17.03.2009 про застосування штрафних санкцій до відповідача в розмірі 2021 грн. 50 коп. (різниця готівкових коштів в розмірі 404 грн. 30 коп. х 5 = 2021 грн. 50 коп.). За реалізацію товару без проведення розрахункових операцій через РРО та без видачі відповідного розрахункового документу (чеку) до відповідача застосовано штрафну санкцію в розмірі п'яти неоподаткованих мінімумів громадян, що передбачено п. 1 статті 17 Закону №1776, (9 грн. 50 коп. х 5 = 47 грн. 50 коп.).
Прийняте рішення отримане відповідачем 31.03.2009, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні. У встановлений строк та в визначеному порядку дане рішення відповідачем не оскаржене, що дозволяє вважати його узгодженим.
Суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій згідно зі статтею 25 Закону №1776.
Всупереч цій вимозі закону суми застосованих штрафних санкцій в добровільному порядку відповідачем не сплачені, тому кошти в розмірі 2021 грн. 50 коп. підлягають стягненню.
Враховуючи викладене, суд вважає обґрунтованою та законною вимогу ДПІ у Кам ' янському районі Черкаської області стягнути з відповідача штрафну санкцію в розмірі 2021 грн. 50 коп.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що даний позов підлягає задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності виплат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись Законом України «Про податкову службу в Україні», Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181, Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 1 червня 2000 року №1776-III, ст.ст. 159, 160, 161, 162 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_3, через державну податкову інспекцію у Кам'янському районі Черкаської області (р/р 35216001004503 у ГУДКУ в Черкаській області, МФО 854018, код - 34464043) фінансову санкцію в розмірі 2021 грн. 50 коп. (дві тисячі двадцять одну гривню п'ятдесят копійок).
Звільнити відповідача від сплати судових витрат на підставі ч. 4 ст. 94 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення повного тексту постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий Е.С. Смілянець
Повний текст постанови виготовлений 2 липня 2009 року.