ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
02 квітня 2015 року м. Київ В/800/1555/15
№ В/800/1555/15
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді-доповідача Усенко Є.А.,
суддів: Кошіля В.В., Моторного О.А., Островича С.Е., Цвіркуна Ю.І.,
розглянувши заяву Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про перегляд Верховним Судом України адміністративної справи № 826/12921/13-а Окружного адміністративного суду м. Києва
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія Клімата»
до Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві (ДПІ)
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень ,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 16.12.2014 касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві залишено без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.07.2014 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 06.10.2014 - без змін.
ДПІ звернулась із заявою про перегляд Верховним Судом України цієї адміністративної справи, посилаючись на неоднакове застосування одних і тих же норм матеріального права у подібних правовідносинах, а саме: норм підпунктів 198.1, 198.3, 198.6 статті 198, підпунктів 200.1, 200.2 статті 200 Податкового кодексу України (ПК).
Як на приклад неоднакового застосування цих норм ДПІ посилається на ухвали Вищого адміністративного суду України від 05.06.2013 у справі № 2а/0270/1326/12 за позовом ТОВ «Стокс» до Вінницької ОДПІ про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень та від 26.03.2014 у справі № 2а-4419/10/2670 за позовом ТОВ «Фірма Октан» до ДПІ у Солом'янському районі м. Києва про скасування податкових повідомлень-рішень.
Згідно зі статтею 237 КАС України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів: 1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах; 2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом; 3) порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу.
У судових рішеннях, на які посилається ДПІ, відсутнє різне правозастосування, яке відповідно до статті 237 КАС України може бути підставою для перегляду судових рішень в адміністративній справі Верховним Судом України.
Різні висновки Вищого адміністративного суду України щодо результату вирішення спору в судових рішеннях, на які є посилання в заяві, обумовлені різним складом обставин, встановлених у адміністративних справах, в яких ухвалені ці судові рішення.
Ці обставини встановлені судами першої та апеляційної інстанцій на підставі оцінки доказів, яку суд касаційної інстанції визнав такою, що відповідає нормам процесуального права.
Так, в ухвалі від 16.12.2014 Вищий адміністративний суд України застосував норми пунктів 198.1, 198.3, 198.6 ст. 198, пунктів 200.1, 200.2 ст. 200 ПК до встановлених у справі № 826/12921/13 обставин щодо реальності операцій з поставки товару між ТОВ «Енергія-клімат» та постачальниками ТОВ «Матадор», ТОВ «Супутник», ТОВ «Ферріт-Д». Ці обставини встановлені на підставі оцінки таких доказів, як видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, банківських виписок, податкових накладних, які відповідають встановленим правовими нормами вимогам щодо форми та змісту.
В той же час, зазначені вище норми в ухвалах від 05.06.2013 та від 26.03.2014 суд касаційної інстанції застосував з врахуванням встановлених у справах № 2а/0270/1326/12 та № 2а-4419/10/2670 обставин, що спростовують операції з поставки товару (послуг), з посиланням на які були виписані документи бухгалтерського та податкового обліку.
Беручи до уваги викладене, різне застосування одних і тих же норм матеріального права у адміністративних справах, на судові рішення в яких є посилання в заяві, обумовлене різним складом відносин, до яких ці норми застосовані, у зв'язку з чим відсутні підстави, встановлені пунктом 1 ст. 237 КАС України, для допуску адміністративної справи до перегляду Верховним Судом України.
Керуючись ст.ст. 236-240 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий адміністративний суд України
УХВАЛИВ:
Відмовити Державній податковій інспекції у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві у допуску до провадження з перегляду Верховним Судом України адміністративної справи № 826/12921/13-а Окружного адміністративного суду м. Києва за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія Клімата» до Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Головуючий суддя: Є.А. Усенко Судді: В.В. Кошіль О.А. Моторний С.Е. Острович Ю.І. Цвіркун