ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
01 квітня 2015 року м. Київ К/800/13979/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Мойсюк М.І., перевіривши касаційну скаргу відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївській області на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 17 лютого 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївській області про скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
Касаційна скарга на зазначене судове рішення підлягає залишенню без руху, оскільки вона подана після закінчення строку, встановленого статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України і підстави пропуску цього строку, вказані скаржником, визнані неповажними.
Зокрема, зі змісту касаційної скарги та доданих до неї документів вбачається, що оскаржувана постанова апеляційного суду прийнята у відкритому судовому засіданні без участі представників сторін, у якому проголошено її вступну та резолютивну частини, а 18 лютого 2015 року виготовлений повний текст цього судового рішення.
За правилами частини 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
У відповідності з частиною 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Згідно з положеннями частини 1 статті 103 Кодексу адміністративного судочинства України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
Виходячи зі змісту вищезазначених процесуальних норм, строк касаційного оскарження вказаного судового рішення розпочався 19 лютого 2015 року, а закінчився 11 березня 2015 року відповідно.
В обґрунтування поважності причин пропуску строку касаційного оскарження скаржник зазначає, що копія рішення суду апеляційної інстанції одержана ним лише 10 березня 2015 року, що підтверджується відтиском штампу вхідної кореспонденції з відповідною відміткою.
Разом з тим, вказані обставини можуть свідчити про дату реєстрації оскаржуваної постанови у відділі примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївській області, тоді як дата одержання такої може підтверджуватись конвертом, у якому було надіслано оскаржуване судове рішення, або іншими поштовими документами (квитанції, довідки, повідомлення та ін.).
За приписами абзацу 1 частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Крім того, вказана касаційна скарга не відповідає вимогам частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки скаржником не додано документу про сплату судового збору.
Клопотання про відстрочення сплати судового збору не підлягає задоволенню, оскільки вказані у ньому доводи та обставини не підтверджені доказами і не дають підстав вважати його обґрунтованим.
З огляду на викладене, скаржнику необхідно сплатити судовий збір за подання до адміністративного суду касаційної скарги, у розмірі, встановленому підпунктом 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" (далі Закон № 3674-VI) та надати до суду документ про сплату такого або надати докази на підтвердження обставин, зазначених у клопотанні про відстрочення сплати судового збору.
Одночасно роз'яснюємо, що відповідно до вимог підпункту 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI ставка судового збору за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду встановлюються у розмірі 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
В свою чергу, згідно з положеннями підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлено ставку судового збору у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
За змістом частини 1 статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Станом на 1 січня 2015 року, розмір мінімальної заробітної плати складав 1218 гривень, а тому, з урахуванням вимог вищезазначених норм Закону № 3674-VI, розмір ставки судового збору, за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, в даному випадку, становить 51,16 гривень.
Таким чином, скаржнику необхідно виконати вищезазначені вимоги частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України сплативши судовий збір за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, у розмірі, встановленому підпунктом 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-V та надати до суду документ про оплату такого.
Водночас надаємо реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - УДКCУ у Печерському р-ні, рахунок отримувача: 31210255700007, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030005 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)", призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), - Вищий адміністративний суд України, код ЄДРПОУ 33235788.
Виходячи з вищенаведеного та вимог статей 108, 212, 213, частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, касаційну скаргу слід залишити без руху, надати строк для усунення зазначених недоліків та роз'яснити, що у випадку, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку касаційного оскарження будуть визнані неповажними у відкритті касаційного провадження буде відмовлено.
Також роз'яснити, що у разі не виконання вимог статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України в такий самий строк, касаційна скарга буде повернута.
Керуючись статтями 108, 212, 213, частиною 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в :
У задоволенні клопотання відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївській області про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Касаційну скаргу залишити без руху.
Скаржнику надати тридцять днів з моменту отримання даної ухвали для усунення зазначених недоліків та роз'яснити, що у випадку їх невиконання у відкритті касаційного провадження буде відмолено та/або повернуто касаційну скаргу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого
адміністративного суду України М.І. Мойсюк