ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 березня 2015 р. Справа № 804/3437/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіЖукової Є.О. при секретаріРиженко О.В. за участю: представника позивача Дадима Н.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська до Відкритого акціонерного товариства "Світлофор" про стягнення заборгованості по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах по списку № 1 в сумі 239566,96 грн.
ВСТАНОВИВ:
02 березня 2015 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська до Відкритого акціонерного товариства "Світлофор" про стягнення заборгованості по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах по списку № 1 в сумі 239566,96 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано наступним. Відкрите акціонерне товариство "Світлофор" має заборгованість перед Управлінням Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах відповідно до ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та п.6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 р., відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. №1058-Vпо списку №1 у сумі 239566,96 грн.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.03.2015 р. по справі було відкрито провадження та справа призначена до розгляду.
19.03.2015р. до канцелярії Дніпропетровського окружного адміністративного суду від відповідача надійшло клопотання від 19.03.2015р. №17724 про ознайомлення з матеріалами справи, за яким відповідач було ознайомлено з матеріалами справи, про що міститься відмітка на клопотанні про ознайомлення "20.03.2015р.-ОСОБА_4".
23.03.15р. до канцелярії Дніпропетровського окружного адміністративного суду від відповідача надійшло клопотання від 23.03.15р. №18146/15 про відкладення розгляду справи, у зв'язку з перебуванням 23.03.2015р. представника відповідача у іншому судовому засіданні, яке призначено раніше.
23.03.15р. представник позивача у судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі. На поставлене запитання судді, щодо клопотання відповідача від 23.03.15р. №18146/15 про відкладення розгляду справи, заперечив щодо його задоволення та зауважив за потрібне розглянути справу за даної явки. Фіксування судового процесу здійснювалося за допомогою технічного засобу на комплексі "Камертон".
Ухвалою з занесенням до журналу судового засідання від 23.03.2015р. судом було відмовлено у задоволенні клопотання відповідача від 23.03.15р. №18146/15 про відкладення розгляду справи, так як, не долучено було жодного документу в обґрунтування клопотання, враховуючи першу неявку відповідача, судом, з власної ініціативи, було відкладено розгляд справи на 30.03.2015р. та витребувано у позивача копії довідок по кожному з пенсіонерів.
30.03.2015р. до канцелярії Дніпропетровського окружного адміністративного суду представник позивача подав клопотання від 30.03.15р. №19988/15 про долучення до матеріалів справи довідок по кожному з пенсіонерів на виконання вимог ухвали суду, які було долучено до матеріалів справи.
У судове засідання представник позивача з'явився, адміністративний позов підтримав у повному обсязі.
Відповідач до судового засідання, яке було призначено на 30.03.2015 р. не з`явився. Відомості про вручення судової повістки в матеріалах справи наявні, причини неявки суду не відомі.
Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України.
Враховуючи термін розгляду адміністративної справи, передбачений ст.122 КАС України, а саме: адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, суд вважає за можливе розглянути дану адміністративну справу за доказами, наявними в матеріалах справи.
Аналогічної думки дотримується і Вищий адміністративний суд України, виклавши її в листі від 01.02.2012 року за №279/11/13-12, згідно з яким визначається необхідність дотримання строків розгляду адміністративних справ, визначених Кодексом адміністративного судочинства України, та зазначається, що потрібно вживати заходів щодо регулярного призначення судових засідань та, у разі потреби, дисциплінування сторін, інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Зважаючи на викладене, та, відповідно до ст. 41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписуваного технічного засобу судом не здійснювалось.
З метою прийняття законного і обґрунтованого рішення у справі, судом були досліджені наступні письмові докази, наявні в матеріалах справи: довідка-розрахунок за 2014р.; копія розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з 2013р. від 21.04.2014р. №2124/02/31; копія розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з 2012р. від 21.04.2014р. №2124/02/31; копія розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з 2015р. від 13.01.2015р. №286/02/04; копія розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з 2015р. від 09.01.2015р. №323/02/32; копія розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з 2015р. від 17.01.15р. №276/02-3; копія розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з 2015р. від 09.01.2015р. №119/02/110-3; копія розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з 2014р.; копія розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з 2015р. від 13.01.2015р. №214/02/25; копія розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з 2015р.; копія розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з 2013р. від 10.06.2014р. №3421/02/19; копія розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з 2014р. від 10.06.2014р. №3421/02/19; копія розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з 2015р. від 13.01.2015р. №176/02/39; копія виписки від 17.10.2011р. серії ААБ №953857; копія довідки від 30.05.2011р. АА №445704; копія акту взаєморозрахунків; фіскальний чек від 26.02.2015р.; опис-вкладення; витяг з ЄДР; телефонограма від 03.03.15р.; довідка від 12.03.2015р. №24; рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення від 17.03.2015р.; копія довіреності від 15.03.2013р.; довіреність від 12.08.2014р. №4115/08/30; телефонограма від 25.03.2015р.; копія довідки про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії №917-Б; копія довідки про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії №916-Б; копія довідки про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії №915-Б; копія довідки про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії №914-Б; копія довідки про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії №913-Б; копія довідки про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії №912-Б; копія довідки про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії №911-Б; копія довідки про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії №910-Б; копія довідки про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії №909-Б; копія довідки про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії №908-Б; копія довідки про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії №907-Б; копія довідки про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії №906-Б; копія довідки про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії від 23.03.2015р.; копія протоколу; копія довідки про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії за особовим рахунком №146345; копія довідки від 27.03.2015р.; копія довідки від 25.03.2015р. №2409/06/24; копія довідки від 24.03.2015р. №285; копія довідки про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії від 24.03.2015р. за особовим рахунком №139114; копія довідки про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії від 24.03.2015р. за особовим рахунком №168457; копія довідки про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії від 24.03.2015р. за особовим рахунком №183996.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Відкрите акціонерне товариство "Світлофор" зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська, як платник збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в тому числі і збору на покриття фактичних витрат на виплату та доставку пенсій.
Відповідно до складеного акту звірки взаємних розрахунків по фактичному відшкодуванню витрат на виплату пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення" між ПФУ в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська та ПАТ "Світлофор" (00656551) за підписами першого заступника начальника УПФУ в АНД р-ні Грачова В.Ю. та головного спеціаліста відділу надходження прогнозування платежів та обліку застрахованих осіб Білої Н.С., вбачається, що за 2014р. по списку 1 станом на 02.02.2015р. до УПФУ в АНД районі надійшли суми повідомлень з управлінь ПФУ, таких як: АНД - у розмірі 129943,36 грн., Індустріальний - у розмірі 19702,78 грн., Магдалинівський - у розмірі 9968,72 грн., Дніпропетровський - у розмірі 21708,94 грн., Новомосковський - у розмірі 1172,03 грн., Орджонікідзевський район м. Запоріжжя 2989,97 грн., Ленінський - у розмірі 68855,90 грн., Синельниківський - у розмірі 1182,49 грн., загальна сума яких становить всього за 2014р. 255524,19 грн., з них залишок на 01.01.2014р. становить загальну суму 211893,61 грн., призначено по повідомленням за 2014р. загальну суму 255524,19 грн., перераховано коштів за 2014р. у сумі 15957,23 грн., залишок не перерахованих коштів за 2014р. становить 451460,57 грн., авансові платежі станом на 01.01.15р. становлять 14864,77 грн., копія якого міститься в матеріалах справи.
З довідки-розрахунку по фактичному відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "а" - "з" статті13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" по ПАТ "Світлофор" (код ЄДРПОУ 00656551), довідок про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії за період з 01.01.2014р. по 31.12.2014р., розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "а" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (крім працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників), копії та оригінали яких міститься в матеріалах справи, вбачається, що відповідно до складених розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №1, особам, яким призначена пенсія на пільгових умовах є: ОСОБА_7, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, з 2012р. - 1182,18 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем за 2015р. у сумі 1182,18 грн.; ОСОБА_8, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, з 2015р. - 1550,82 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем за 2015р. у сумі 1550,82 грн.; ОСОБА_9, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, з 2015р. - 394,42 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем за 2015р. у сумі 394,42 грн.; ОСОБА_10, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, з 2015р. - 499,23 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем за 2015р. у сумі 499,23 грн.; ОСОБА_11, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, з 2015р. - 88,51 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем за 2015р. у сумі 88,51 грн.; ОСОБА_12, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, з 2015р. - 2704,77 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем за 2015р. у сумі 2704,77 грн.; ОСОБА_13, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, з 2015р. - 173,49 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем за 2015р. у сумі 173,49 грн.; ОСОБА_14, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, з 2015р. - 2274,78 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем за 2015р. у сумі 2274,78 грн.; ОСОБА_15, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, з 2015р. - 1150,73 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем за 2015р. у сумі 1150,73 грн.; ОСОБА_16, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, з 2015р. - 324,05 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем за 2015р. у сумі 324,05 грн.; ОСОБА_17, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, з 2015р. - 1135,83 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем за 2015р. у сумі 1135,83 грн.; ОСОБА_18, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, з 2015р. - 830,73 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем за 2015р. у сумі 830,73 грн.; ОСОБА_11, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, з 2014р. - 87,45 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем за 2015р. у сумі 87,45 грн.; ОСОБА_19, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, з 2015р. - 2084,12 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем за 2015р. у сумі 2084,12 грн.; ОСОБА_20, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, з 2013р. - 1903,63 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем за 2015р. у сумі 1903,63 грн.; ОСОБА_20, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, з 2014р. - 1905,82 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем за 2015р. у сумі 1905,82 грн.; ОСОБА_21, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, з 2015р. - 972,16 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем за 2015р. у сумі 972,16 грн., які було отримано відповідачем та котрі не було оскаржено у судовому порядку.
Дослідивши зазначені розрахунки, суд встановив, що вони містять повну інформацію щодо переліку осіб, яким призначена пенсія та щодо місячного розміру фактичних витрат на виплату та доставку пенсій.
У відповідності до довідки-розрахунку та розрахунків на 2012 рік, 2013 рік, 2014 рік, 2015 рік до відшкодування Відкритому акціонерному товариству "Світлофор" підлягає сума фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за списком №1 станом на 01.01.2015р. у розмірі 239566,96 грн., які містяться в матеріалах справи.
Таким чином, заборгованість Відкритого акціонерного товариства "Світлофор" по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих Положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за списком №1 становить 239566,96 грн.
Також судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що по всім наведеним вище пенсіонерам були видані відповідні довідки органами Пенсійного фонду, в тексті яких чітко зазначені прізвище, ім'я та по батькові особи - пенсіонера, розміри призначеної нарахованої та фактично виплаченої пенсії, а також періоди нарахування, що підтверджується копіями зазначених довідок, долученими до матеріалів справи.
Відкрите акціонерне товариство "Світлофор" зобов`язане вносити з коштів, призначених на оплату праці, плату, що покриває фактичні витрати на виплату та доставку пенсій застрахованим особам, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років.
Відповідно до зазначених вище розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.3 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "а", "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" сума, що підлягає сплаті відповідачем за 2015р. складає 239566,96 грн.
Відкрите акціонерне товариство "Світлофор" в порушення ч.1 п.6.8 р. 6 Інструкції підприємства до 25 числа не внесло до Пенсійного фонду України зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах, внаслідок чого у відповідача станом на 01.01.2015р. виник борг у сумі 239566,96 грн., що підтверджується наведеним вище розрахунком фактичних витрат, який міститься в матеріалах справи.
Правовідносини сторін щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по списку №1 та списку №2 регулюються відповідно до частини 2 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. №1058-1 пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10% до 100% розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Таким чином, необхідність відшкодування відповідачем позивачу фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №1 передбачена діючим законодавством.
Порядок відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій передбачено частиною 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV, Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19 грудня 2003 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16 січня 2004 року за №64/8663 та ст.ст.13, 14 та 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05 листопада 1991 року №1788-XII на відповідача покладено обов'язки по відшкодуванню сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Згідно п.6.4, п.6.5 даної Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно з повідомленням про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій. Ці розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії. На підставі п.6.8. Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду України за місцем його реєстрації.
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100- відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до Закону №1058.
З огляду на всі вищенаведені норми, відшкодуванню підлягають фактичні витрати Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначені на пільгових умовах особі, яка працювала або працює на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці.
Частина 1 статті 71 КАС України встановлює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а ч.2 ст.71 КАС України визначає, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи викладене вище, позивачем - суб'єктом владних повноважень була доведена правомірність та обґрунтованість підстав стягнення з Відкритого акціонерного товариства "Світлофор" заборгованої суми витрат на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1, затверджених Кабінетом Міністрів України станом на 01.01.2015р. в сумі 239566,96 грн., натомість відповідачем не було надано жодного доказу щодо спростування позиції позивача, викладеної в заявленому адміністративному позові.
Аналогічної правової позиції дотримується і Верховний суд України щодо розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п.п. "а", "б"- "з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" у справі за позовом ВП "Рембудмонтаж" до УПФУ в м.Рубіжному, Львівської області про скасування розрахунку та зобов'язання вчинити певні дії, в якій зазначив наступне.
Підприємство зобов'язано відшкодовувати управлінню Пенсійного фонду України плату, яка покриває витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пункту "а", "б"-"з" ст.13 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"№1058. Цей висновок є правильним, оскільки порядок компенсації зазначених витрат управлінню Пенсійного фонду України не змінився у зв'язку з набранням Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"№1058 чинності з 1 січня 2004 року.
За змістом п.2 прикінцевих положень Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію па пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Закону України "Про пенсійне забезпечення". У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
На момент набрання чинності Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" питання щодо відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пункту "а", "б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" було врегульовано Законом України від 26 червня 1997 року №400/97 "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", відповідно до пунктів 1 та 2 статті 1 якого відповідач є платником збору на обов'язкове державне пенсійне забезпечення.
Абзацом третім пункту 1 статті 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлено ставку на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 100 відсотків від об'єктів оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська до Відкритого акціонерного товариства "Світлофор" про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій призначених за списком №1 у сумі 239566,96 грн., є таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська до Відкритого акціонерного товариства "Світлофор" про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій призначених за списком №1 у сумі 239566,96 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Світлофор" (49083, м. Дніпропетровськ, вул. Новомосковська, 1, р/р 26002010760600 в ЗАТ КБ "Радабанк" МФО306500, код ЄДРПОУ 0065655) на користь Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська (р/р25604303013175 в Управлінні Ощадбанку м. Дніпропетровська МФО305482, код ЄДРПОУ 21928462) заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій призначених за списком №1 у сумі 239566,96 грн. ( двісті тридцять дев'ять тисяч п'ятсот шістдесят шість грн. 96 коп.).
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.О. Жукова