ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 квітня 2015 року № 813/1374/15
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Хоми О.П., розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Львові адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова до Державного підприємства «Проектно-конструкторський технологічний інститут «Львівхарчопроект» про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в :
Управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова (далі - УПФУ у Галицькому районі) звернулося до суду з позовом з вимогою про стягнення з Державного підприємства «Проектно-конструкторський технологічний інститут «Львівхарчопроект» (далі - ДП «Львівхарчопроект») витрат, пов'язаних з виплатою пенсій, призначених науковим працівникам підприємства, як різницю між сумою пенсії, призначеної за Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідач всупереч вимог Закону України «Про наукову та науково - технічну діяльність» № 1977-12 від 13.12.1991 року та Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого Постановою КМУ 24.03.2004 р. № 372, в період з 01.12.2014 року по 28.02.2015 року не здійснював фінансування витрат пов'язаних з виплатою пенсій науковим працівникам і заборгував позивачу 15 475,11 грн.
Сторони належним чином повідомлялись про розгляд справи в порядку скороченого провадження, підтвердженням чого є наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення.
У передбачений частиною 3 статті 183? Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження відповідачем ДП «Львівхарчопроект» подано заперечення проти позову.
Суть заперечень полягає в наступному. ДП «Львівхарчопроект» при здійсненні розрахунку та призначенні пенсій науковим працівникам підприємства зараховано стаж наукової роботи у державній установі із бюджетним джерелом фінансування, а відповідно до статті 24 Закону «Про наукову та науково - технічну діяльність» різниця між сумою призначеною за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право дана особа, фінансується для наукових працівників бюджетних установ і організацій за рахунок державного бюджету. Вважає позовні вимоги безпідставними та такими, що не підлягають до задоволення.
Оцінивши повідомлені сторонами обставини справи та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для прийняття рішення в порядку скороченого провадження про відмову в задоволені позовних вимог, виходячи з наступного.
Правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку науково-технічної сфери, створення умов для наукової і науково-технічної діяльності, забезпечення потреб суспільства і держави у технологічному розвитку визначено Законом України «Про наукову та науково - технічну діяльність» № 1977-12 від 13.12.1991 року (далі - Закон № 1977).
Відповідно до абзацу 2 частини 13 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених Законом № 1977.
Згідно частини 8 статті 24 Закону № 1977 різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом № 1977, та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи визначено Порядком фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого Постановою КМУ 24.03.2004 р. № 372.
Згідно з пунктом 2, 4 цього Порядку, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
У разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації чи вищого навчального закладу III - IV рівнів акредитації різниця у розмірі пенсії фінансується за рахунок коштів їх правонаступників у порядку, що діяв стосовно цих підприємств, установ, організацій та закладів до моменту ліквідації або зміни власника.
Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення (пункт 5 Порядку).
Як видно з позовної заяви, за період роботи в ДП «Львівхарчопроект» призначено пенсії наступним працівникам підприємства: ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7
До матеріалів справи долучено повідомлення про суму витрат на виплати та доставку пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом № 1977 і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, а саме: № 04-28 від 14.01.2015 на суму 299,25 грн; № б/н від 25.12.2014 на суму 2 878,42 грн; № б/н від 27.01.2015 на суму 2 878,42 грн; № б/н від 03.03.2015 на суму 863,63 грн; № б/н від 27.01.2015 на суму 598,50 грн; № б/н на 2015 рік на суму 817,82 грн; № б/н за грудень 2014 року на суму 817,82 грн; № б/н на 2014 на суму 863,63 грн.
Згідно розрахунку відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону № 1977 і сумою пенсій, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, ДП «Львівхарчопроект» в період з 01.12.2014 року по 28.02.2015 року, заборгувало УПФУ у Галицькому районі м. Львова кошти в сумі 15 475,11 грн.
Докази погашення боргу відповідачем суду не представлені.
З урахуванням викладеного, суд дійшов переконання, що позовні вимоги УПФУ в Галицькому районі м. Львова є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами, тому 15 475,11 грн підлягають стягненню з відповідача.
Відповідно до статті 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.7-14,69-71,86,87,94,159,160-163,183?,256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства «Проектно-конструкторський технологічний інститут «Львівхарчопроект» (місцезнаходження: вул. Вітовського 18, м. Львів, ЄДРПОУ 19168765) на користь Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова 15 475 (п'ятнадцять тисяч чотириста сімдесят п'ять) гривень 11 копійок заборгованості по відшкодуванню витрат, пов'язаних з виплатою пенсій науковим працівникам.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови відповідно до частини другої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження, виконується негайно.
Суддя Хома О.П.