Постанова № 43477918, 23.03.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2015
Номер справи
813/926/15
Номер документу
43477918
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 березня 2015 року № 813/926/15

м. Львів, вул. Чоловського, 2

Львівський окружний адміністративний суд:

у складі судді Тертичного В.Г.

розглянувши у м.Львові у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Цегельний завод «Промінь» про стягнення боргу з рахунків у банках обслуговуючих платника в розмірі 231123,81 грн., -

В С Т А Н О В И В :

24 лютого 2015 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Цегельний завод «Промінь», в якій просить винести рішення про стягнення податкового боргу з рахунків у банках обслуговуючих з відповідача в розмірі 231123,81 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що станом на 20 лютого 2015 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Цегельний завод «Промінь» має податкову заборгованість по платежах до бюджету в розмірі - 231123,81 грн., а саме: по податку на додану вартість - 206060,41 грн., в т.ч. 188091,50 грн. - основний платіж, 12242,41 грн. - штрафна (фінансова) санкція, 5726,50 грн. - пеня та по платі за землю з юридичних осіб - 25063,40 грн., в т.ч. 12116,64 грн. - основний платіж, 12865,89 грн. штрафна (фінансова) санкція, 80,87 грн. - пеня. Оскільки боржником не вживаються заходи щодо ліквідації заборгованості самостійно, тому податковий орган звернувся з позовом до суду.

Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Ухвалою від 25 лютого 2015 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали та копій документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

Відповідно до ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України від відповідача повернулося повідомлення про вручення поштового відправлення, а отже, повістка вручена належним чином.

Заперечень чи пояснень від відповідача щодо даного адміністративного позову у встановлений ст. 183-2 КАС України строк до суду не надходило.

Оскільки судом належним чином виконано свій обов'язок щодо повідомлення відповідача, тому суд дійшов до висновку про наявність достатніх підстав для розгляду справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суддя даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.16.1.4 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Органами стягнення відповідно до п.41.4 ст.41 Податкового кодексу України є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Відповідно до п. 57.1, 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Пунктом 59.1 ст.59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно п. 59.5 даної ст. 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

З метою спонукати відповідача сплатити узгоджені ним податкові зобов'язання позивач сформував податкову вимогу № 1/119 від 06.12.2010 року на суму податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями у розмірі 50947,05 грн., яку вручено особисто під розписку головному бухгалтеру Товариства з обмеженою відповідальністю «Цегельний завод «Промінь», але вжиті органом державної податкової служби заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідача.

Органом стягнення відповідно до п. 14.1.137 ст. 14 Податкового кодексу України є державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п. 20.1.18. Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Цегельний завод «Промінь» зареєстроване як юридична особа, код ЄДРПОУ - 22365334, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Згідно карток особових рахунків та довідки Мостиського відділення Городоцької ОДПІ від 20 лютого 2015 року № 480/2500, станом на 20.02.2015 року сума податкової заборгованості по платежах до бюджету складає 231123,81 грн., зокрема:

- податок на додану вартість - 206060,41 грн., в т.ч.: основний платіж - 188091,50 грн., штрафна (фінансова) санкція - 12242,41 грн., пеня - 5726,50 грн.;

- плата за землю з юридичних осіб - 25063,40 грн., в т.ч.: основний платіж - 12116,64 грн., штрафна (фінансова) санкція - 12865,89 грн., пеня - 80,87 грн.

Заборгованість відповідача по основному платежі з податку на додану вартість в сумі - 188091,50 грн. виникла в результаті несплати:

- недоплати самостійно задекларованих сум податкових зобов'язань згідно податкової декларації з ПДВ за серпень 2014 року № 9054050192 від 19.02.2014 року на суму 12803,50 грн. (Підприємством задекларовано 78325 грн., з них: 65521,5 грн. - добровільно сплачено боржником, 12803,50 грн. - недоплачена сума заборгованості);

- самостійно задекларованих сум податкових зобов'язань згідно податкової декларації з ПДВ за вересень 2014 року № 9060385850 від 20.10.2014 року на суму 77949,00 грн.;

- самостійно задекларованих сум податкових зобов'язань згідно податкової декларації з ПДВ за жовтень 2014 року № 9069134198 від 18.11.2014 року на суму 15651,00 грн.;

- самостійно задекларованих сум податкових зобов'язань згідно уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за жовтень 2014 року № 9069134198 від 27.11.2014 року на суму 7083,00 грн.;

- самостійно задекларованих сум податкових зобов'язань згідно уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за жовтень 2014 року № 9069146233 від 27.11.2014 року на суму 212,00 грн.;

- самостійно задекларованих сум податкових зобов'язань згідно податкової декларації з ПДВ за листопад 2014 року № 9073445495 від 19.12.2014 року на суму 17405,00 грн.;

- самостійно задекларованих сум податкових зобов'язань згідно податкової декларації з ПДВ за грудень 2014 року № 9078300327 від 19.01.2015 року на суму 56988,00 грн.

У відповідності до п.п. 129.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Згідно п.129.4 ст. 129 Податкового кодексу України, пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Заборгованість відповідача по штрафних (фінансових) санкціях з податку на додану вартість в сумі 12242,41 грн. виникла в результаті несплати:

- нарахованих сум штрафних (фінансових) санкцій за несвоєчасну сплату згідно узгодженого податкового повідомлення-рішення № 01981500 від 13.10.2014 року в сумі 4400,00 грн.;

- нарахованих сум штрафних (фінансових) санкцій за несвоєчасну сплату згідно узгодженого податкового повідомлення-рішення № 0000091500 від 04.12.2014 року в сумі 7842,41 грн.

Пеня за несвоєчасну сплату заборгованості по податку на додану вартість в сумі 5726,50 грн. розрахована в автоматичному режимі згідно ст. 129 Податкового кодексу України.

Заборгованість відповідача по основному платежу з плати за землю з юридичних осіб в сумі 12116,64 грн. виникла в результаті несплати:

- самостійно задекларованих сум податкових зобов'язань згідно податкової декларації з плати за землю за 2014 рік № 1400002738 від 19.02.2014 року, за листопад - грудень 2014 року в сумі 12116,64 грн. (6058,06 грн. + 6058,58 грн. = 12116,64 грн.)

Згідно особових карток рахунку підприємства-боржника встановлено, що заборгованість по штрафних (фінансових) санкціях з плати за землю з юридичних осіб в сумі 12865,89 грн. виникла в результаті несплати:

- нарахованих сум штрафних (фінансових) санкцій за несвоєчасну сплату згідно узгодженого податкового повідомлення-рішення № 03631504/0 від 17.12.2014 року на суму 12865,89 грн.

Пеня за несвоєчасну сплату заборгованості по податку на додану вартість в сумі 8026,8750 грн. розрахована в автоматичному режимі згідно ст. 129 Податкового кодексу України.

Згідно з п.п. 95.1-95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Станом на дату судового розгляду Товариством з обмеженою відповідальністю «Цегельний завод «Промінь» не надано доказів добровільної сплати узгодженого податкового боргу в розмірі 231123,81 грн.

Беручи до уваги наведене вище, позовні вимоги Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області є обґрунтованими, документально підтвердженими та підлягають до задоволення.

Відповідно до ч.4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не належить стягувати.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 17-19, 86, 94, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Цегельний завод «Промінь» (адреса: 81300, м.Мостиська, вул., Перемишлянська, 1, Мостиський район, Львівська область, ЄДРПОУ 22365334) до бюджету кошти з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника в розмірі 231123 (двісті тридцять одна тисяча сто двадцять три) грн. 81 коп.

3. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Цегельний завод «Промінь» виконати постанову негайно.

4. Судовий збір зі сторін стягувати не слід.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини 3 статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Тертичний В.Г.